Bezbariérové rekreační středisko

Rekreační středisko Líchovy leží, tak jako jméno napovídá, ve vesnici Líchovy. Areál najdete na samotě u lesa v blízkosti řeky Vltavy.

Krátký výlet do okolí si můžete udělat například k rozhlednám Vrškamýk a Veselý vrch. Za návštěvu stojí i zámky Červený Hrádek u Sedlčan, Dobříš a Vrchotovy Janovice. Zajímavosti z historie se dozvíte v skanzenech Vysoký Chlumec a Březové Hory. Pokud Vám je ke koupání bazén v areálu příliš malý, navštivte Kajalův lom, který je vzdálen méně než 2 km. Pokud si chcete užít i vodní atrakce, zajděte do Aquaparku Příbram.

Od března do poloviny listopadu nabízíme ubytování v hlavní budově pro 38 hostů a v chatkách pro 39 hostů. Celá hlavní budova je bezbariérová, stejně jako i dvě chatky. K dispozici jsou Vám tyto ubytovací jednotky:
- šest 1-lůžkových pokojů v hlavní budově,
- šestnáct 2-lůžkových pokojů v hlavní budově,
- jedna 4-lůžkový rybářská chatka,
- čtyři 4-lůžkové chaty, s toaletou,
- jedna 4-lůžkový chata bezbariérová, s toaletou,
- dvě 5-lůžkové chaty, s koupelnou,
- jedna 5-lůžkový chata bezbariérová, s koupelnou.

V hlavní budově jsou postele samostatné s možností spojení do dvoulůžka. V chatách jsou ložnice odděleny pouze vizuálně, závěsem, v každé ložnici najdete dvoulůžko, v 5-lůžkových chatách navíc jedno samostatné lůžko. V rybářské chatce Vám poslouží dvě patrové postele.

Hosté z chatek, které nemají koupelnu, využívají společné sprchy. Hostům ubytovaným v hlavní budově jsou k dispozici v přízemí čtyři bezbariérové ​​koupelny se sprchovým koutem a toaletou a v patře jedna stejná koupelna a dvě umývárny se sprchami a umyvadly (pro nehendikepované hosty). V budově najdete také samostatné toalety v přízemí.

Ve společenské místnosti s krbem se podíváte na televizi, na sezení jsou zde připraveny jídelní stoly, k dispozici je i samostatná jídelna. V objektu je zajištěno WiFi připojení na internet, signál je někdy slabší.

Venku najdete posezení na terase, využít můžete i ohniště nebo gril. V exteriéru se nachází také stůl na stolní tenis a prostor s pískem, kde je možné natáhnout síť a hrát volejbal, také si u nás zahrajete petangue, na výlet Vám zapůjčíme kola a na řece Vltava lze lovit ryby (povolenky nezabezpečujeme). V létě jistě oceníte bazén, který je vybaven zvedákem, takže je vhodný i pro osoby na vozíku. Děti si užijí hřiště s prolézačkami a pískovištěm. V areálu najdete prostor vyhrazený pro odkládání kol a parkovací místa pro 10 aut.