Loading

Ubytování v Strunkovicích nad Blanicí

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Autokemp Žíchovec

Strunkovice nad Blanicí, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Váš domov při pobytu na jihu Čech

Penzion u Blanice

Husinec (okres Prachatice) (Strunkovice nad Blanicí 6,0 km vzdušně), v obci / ve mě...
Penzion s pizzérií na klidném místě

Chalupa Újezdec u Prachatic

Újezdec (okres Prachatice) (Strunkovice nad Blanicí 7,1 km v...
Agroturistika. S jezírkem a zahradou!

Hotel Pod Stráží

Lhenice (Strunkovice nad Blanicí 12,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný hotel vhodný pro velké skupiny

Ubytování Ranč Malenice

Malenice (Strunkovice nad Blanicí 14,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji l...
Chata s vířivkou u lesa a ohrad s koňmi

Žižkův dům

Volyně (Strunkovice nad Blanicí 15,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Žižkův dům - chráněná kulturní památka!

Domov mládeže VOŠ a SPŠ Volyně

Volyně (Strunkovice nad Blanicí 15,6 km vzdušně), na okraji...
Prázdninové pobyty v domově mládeže

Levné ubytování Drabešovi

Svatá Maří (Strunkovice nad Blanicí 16,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u kou...
Útulné, v klidném prostředí u bazénu

Ubytování u Mrázů

Buk (okres Prachatice) (Strunkovice nad Blanicí 17,0 km vzdušně), v obci / ve městě...
Útulný apartmán u Boubínského pralesa

Apartmán Jitka

Protivín (Strunkovice nad Blanicí 18,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní, kompletně vybavený apartmán
1 - 11 / 11

Strunkovice nad Blanicí

Strunkovice nad Blanicí 1

Super dovolená? Kde jinde než v Jižních Čechách

Ani město, ani vesnice, prostě něco mezi – to jsou městyse. Jeden takový najdete v Jihočeském kraji, zhruba 10 km severovýchodně od okresního města Prachatice a 38 km severozápadně od krajského města České Budějovice. Jak už z názvu vyplývá, městečko se nachází na řece Blanici v podhůří Šumavy.

První písemná zmínka o osadě Strunkovice pochází z roku 1227. Status městyse jim byl poprvé udělen v polovině 14. století, posléze v roce 2006. Nejvýznamnější historickou památkou Strunkovic je kostel sv. Dominika. Ukázkou lidové architektury je tzv. Pártlův mlýn. Vaší pozornosti možná neunikne ani památný stromStrunkovická lípa.

Výlety do okolí Strunkovic nad Blanicí

Zhruba 7 km měří cesta ze Strunkovic nad Blanicí do Husince. Městečko je svázáno především s postavou Mistra Jana Husa. Najdete tu i jeho rodný dům, který je národní kulturní památkou. Dnes je v něm Husův památník s knihovnou a studovnou, kde se dozvíte mnoho zajímavého ze života a díla této významné osobnosti. Sochu tohoto českého buditele najdete na husineckém náměstí, stejně tak kostel Povýšení svatého Kříže, pěkný je i hřbitovní kostel sv. Cyrila a Metoděje. Nad městem se na řece Blanici nachází vodní nádrž Husinec, která slouží k regulaci vody a jako zásobárna Prachatic pitnou vodou. Její součástí je i malá vodní elektrárna s Kaplanovou turbínou, technická památka.

O něco dál na jihozápad to budete mít do okresního města. Přímo v Prachaticích určitě zaregistrujete volně přístupnou přírodní památku Žižkova skalka, což je zajímavý skalní útvar. Právě odsud řídil Žižka v 15. století úspěšné obléhání Prachatic. Tak jak on v minulosti, budete mít i Vy odsud nádherný rozhled do okolní krajiny. V samotných Prachaticích, v historickém jádru města s působivými měšťanskými domy, můžete obdivovat i gotický kostel sv. Jakuba, zajděte si do Prachatického muzea či Muzea české loutky a cirkusu. Nedaleko Prachatic, se u Libína vypíná zděná rozhledna stejného jména. Opodál můžete vyzkoušet všechny atrakce Lanového parku Libín, kde si užijí děti i dospělí.

V nedalekých Netolicích je dominantou města i nejnavštěvovanějším cílem zámek Kratochvíle, stojící na břehu stejnojmenného rybníku. Tento původně lovecký zámeček z 16. století je vybudován v renesančním stylu, obklopuje ho vodní příkop, překrásný park a patří k němu i jezdecký areál.

Strunkovice nad Blanicí 2

Z jiného období čerpá Archeopark Netolice, který Vám představí rekonstrukci slovanského hradiště z 10. století. Jeho strážní věž můžete využít jako rozhlednu. Město vody a rybníků se přezývá Vodňanům, kterým voda dala i jméno. Tady můžete obdivovat krásné historické centrum se zbytky městského opevnění.

Zajděte si i do Městského muzea, zajímavé expozice má Rybářské muzeum Vodňany. V areálu Střední rybářské školy máte možnost vidět amazonské akvárium s několika druhy ryb z oblasti Amazonie.

Větší zvířata jsou k vidění v Krokodýlí ZOO Protivín, jehož součástí je i zoologické muzeum. Patří-li k Vašim oblíbeným dovolenkovým aktivitám putování po hradech a zámcích. V okolí Strunkovic nad Blanicí jich najdete několik. Kromě zámku Kratochvíle jsou to např. zřícenina hradu Helfenburk, zámek Vimperk, hrad Strakonice a samozřejmě jeden z nejznámějších českých zámků – zámek Hluboká nad Vltavou. Krajina okolo Strunkovic nad Blanicí je doslova protkána značenými trasami pro pěší turistiku a cyklostezkami. Přibližně 25 km jihozápadním směrem leží okrajové části Chráněné krajinné oblasti Šumava. V obci Buk stojí na kopci rozhledna Boubín.

Od ní se vydejte Naučnou stezkou Boubínský prales stejnojmennou přírodní rezervací a vychutnejte si klid a krásu neporušené přírody. Nedaleko od Strunkovic se nachází letiště, kde si můžete objednat vyhlídkový let větroněm, případně i seskok padákem. Příjemné osvěžení během teplých letních dnů najdete např. na koupališti Vimperk, v plaveckém bazénu Strakonice nebo na koupalištích v Husinci či Prachaticích. Dáváte-li přednost přírodním koupalištím, najdete si své místečko u Křišťanovického rybníka blízko Prachatic. Ostatně dobře se dá vykoupat i na určitých místech řeky Blanice na kraji Strunkovic.

Během zimní dovolené si na své přijdete v lyžařských střediscích – Ski areálu Libín, Ski areálu Kubova Huť a Ski areálu Nové Hutě, kde jsou tratě a sjezdovky vhodnější pro začínající lyžaře či rodiny s dětmi. Náročnější lyžaři potom mohou vyrazit do lyžařského střediska Zadov, kde kromě několika sjezdovek najdou i širokou síť upravovaných širokých běžeckých tratí. Jestliže sněhové podmínky nebudou právě příliš příznivé pro lyžování, nezoufejte. Skiaréna Písek je připravena přivítat Vás na svých sjezdovkách pokrytých speciálním povrchem, který dokonale simuluje sněhovou pokrývku.

Strunkovice nad Blanicí 3

Jak na ubytování v Strunkovicích nad Blanicí

Je jasné, že k tomu, aby se dovolená vydařila podle Vašich představ, je potřebné sehnat i dobré ubytování. Celoroční ubytování za dobré ceny seženete v Strunkovicích nad Blanicí v stylových chalupách nebo penzionech. Pohodlné ubytování, které Vás také nepřijde draho, Vám nabídne místní kemp.

Další možnosti ubytování, ať už na jednu či více nocí je možné najít v okolních městech a obcích. Vyberte si z nabídky několika hotelů, apartmánů a privátů nebo levnějších turistických ubytoven. V okrajových částech nebo mimo měst a obcí Vám jsou k dispozici chaty a kempy.

Pokud hledáte odpočinek v krásné přírodě s čistým ovzduším, ale i aktivně strávený čas v příjemném prostředí poklidného městečka, potom jsou Strunkovicích nad Blanicí tím pravým místem pro Vaši dovolenou.