Loading

Ubytování v Mojném

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Budinka

Mojné, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování se saunou a vířivkou

Statek Kloubek

Mirkovice (Mojné 3,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmány na statku, prostor pro oslavy

Apartmány Radost

Kamenný Újezd (okres České Budějovice) (Mojné 4,9 km vzdušně...
Dům se dvěma apartmány

Pension Kadlec

Český Krumlov (Mojné 5,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Soukromí v klidném prostředí u Vltavy

Krumlovský dům v zahradě

Český Krumlov (Mojné 6,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krumlovský dům v zahradě

Apartment Topview

Český Krumlov - Horní Brána (Mojné 6,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Ubytování s nejlepším výhledem na město

Ubytování Jungwirth

Český Krumlov (Mojné 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v c...
Zahradní domek - soukromí, skvělá cena

Luxury Apartments No. 91

Český Krumlov (Mojné 6,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní luxusní apartmány v centru

Domek kata Matěje

Český Krumlov (Mojné 7,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Středověká atmosféra a moderní komfort

Penzion Klíma

Český Krumlov (Mojné 7,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány v klidné lokalitě
1 - 31 / 31

Mojné

Mojné – malebná vesnička v Jižních Čechách

Obec Mojné se nachází v Jihočeském kraji, v okrese Český Krumlov, zhruba 10 km severovýchodně od okresního města a 18 km jižně od krajského města, Českých Budějovic. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1315. Mojné dlouho náleželo k panství Zlatokorunského kláštera. Obec tvoří tři historická sídla – Mojné, Černice a Záhorkovice. Mezi obecní pamětihodnosti patří gotický kostel Sv. Máří Magdalény v místní části Černice. Ukázkou lidové architektury v obci je zemědělská usedlost v Záhorkovicích, která je dnes využívána jako rekreační objekt.

Mojné 1

Mojné je typická selská ves s několika velkými zemědělskými usedlostmi, menšími statky i jednoduchými chalupami, s návesním rybníčkem a původní kovárnou se zvoničkou ve středu obce, kde dnes sídlí obecní úřad a obchod. Původní charakter vesnice je však částečně ovlivněn přestavbami a novými stavbami.

Okolí obce Mojné

Okolí obce Mojné se nachází v turisticky vyhledávané oblasti Jižních Čech. Daří se zde jak pěší turistice, tak i cykloturistice, dokonce samotnou obcí prochází cyklotrasa.

V přilehlých lesích se můžete v době sezony oddat houbaření, četné rybníky a říčky nabízejí možnost rybaření. Ani sportovci nepřijdou zde zkrátka, různá sportoviště najdete téměř v každé obci, Mojné nevyjímaje. Nedaleko od obce se nachází např. golfový areál Svachova Lhotka. V blízkosti Mojného se rozprostírá Chráněná krajinná oblast Blanský les a také navržené přírodní rezervace Rohanova stráň a Čertova stráň u Čertyně se zachovanými přirozenými smíšenými porosty na svazích Vltavy.

Na stejnojmenném kopci, nedaleko obce Srnín, asi 8 km severozápadně od Mojného, se nachází nevelká rozhledna Granátník. I když vysoká jen 5 metrů, poskytne Vám překrásné výhledy do okolí. Nechte se inspirovat a vydejte se za poznáváním okolí. Jednou ze zastávek na těchto výletech může být např. cisterciácký klášter Zlatá koruna, který byl s Mojným odjakživa úzce spjat. Patří k nejvýznamnějším gotickým stavbám Střední Evropy. Klášter byl založený ve 13. století, v současnosti nabízí několik prohlídkových okruhů, během kterých se blíže seznámíte s jeho historií. Ze 13. století pochází i hrad Velešín, jehož zřícenina leží 5 km východním směrem od Mojného.

Známou hradní zříceninou je i rozsáhlá zřícenina hradu Dívčí Kámen nedaleko Holubova. Svému okolí dominuje z vysokého ostrohu, který je pravěkou archeologickou lokalitou. U Holubova se nachází i nejvyšší hora CHKO Blanský les – Kleť, na jejímž vrcholu stojí nejstarší kamenná rozhledna v Čechách – Josefova věž.

Mojné 2

Oblíbenou dovolenkovou aktivitou je návštěva okolních měst. Už samotné okresní město Český Krumlov stojí za to. Nádherný je zámek Český Krumlov, který je zapsán na seznam kulturních památek UNESCO a patří svou architekturou i rozlehlostí k nejvýznamnějším památkám ve střední Evropě.

Zámek si můžete prohlédnout v několika okruzích, kromě tradičních zámeckých prostor uvidíte barokní divadlo, jedno z nejzachovalejších na světě. Zámek je přirozenou dominantou města, k vidění je tady toho ale mnohem víc.

Minout byste neměli ani muzeum s bohatou sbírkou historických předmětů, konírnu a sedlárnu. V pěkně zrestaurovaném renesančním domě v centru Českého Krumlova zavítejte i do Muzea voskových figurín, kde uvidíte figuríny známých osobností českých i světových dějin. V historické budově bývalého městského pivovaru z 16. století sídlí rozsáhlé mezinárodní kulturní centrum. Pro milovníky umění je zde připravena galerie Egon Schiele Centrum. Z jiného soudku je potom Grafitový důl, kde se můžete těšit na prohlídku podzemí a zajímavé informace o historii hornictví.

V obci Dvorec u Borovan potom navštivte nevelkou zoologickou zahradu, dnes ZOO Dvorec, dříve Park exotických zvířat. O něco dál, severním směrem od Mojného, najdete ZOO Hluboká. Dominantou města je ovšem všeobecně známý zámek Hluboká nad Vltavou, původně gotický hrad ze 13. století, dnes nádherný romantický zámek ve stylu anglického Windsoru. Kromě zámeckých komnat a jiných prostor si můžete prohlédnout i Alšovu jihočeskou galerii. Zámek je obklopen krásným parkem s vzácnými dřevinami.

Nedaleko od Mojného, přibližně 7 km východním směrem, leží vodní nádrž Římov, kde během teplých letních dnů najdete příjemné v podobě koupání. Kromě toho se můžete příjemně vykoupat i na koupališti České Budějovice či Hluboká nad Vltavou nebo v některém z četných jihočeských rybníků, např. rybníku Štilec. Nachází se u Kamenného Újezdu, asi 7 km od Mojného.

Mojné 3

Nudit se nebudete ani během zimní dovolené, za vhodných sněhových podmínek budete si moci zalyžovat na běžkách na území obce. Za sjezdovkami si zajeďte do Ski areálu Kozí Pláň, patříte-li mezi náročnější lyžaře či snowboardisty, dáte přednost asi většímu lyžařskému středisku, Skiareálu Lipno. Nachází se nedaleko Lipenské přehrady, která je rovněž častým výletním cílem.

Možnosti ubytování v Mojném

I když je Mojné jen malá víska, čítající jen okolo 250 obyvatel, nebudete mít problém najít zde vyhovující ubytování. Vybrat si můžete ubytování v dobře zařízených apartmánech, penzionech či stylových chalupách na klidném místě na okraji vsi.

Dobrou volbou pro Vás bude i ubytování v soukromí, samozřejmě závisí i od osoby ubytovatele. Jestliže se Vám nebude chtít o dovolené vařit, v dobře zařízené kuchyňce vyzkoušejte nabídku místní hospody. Samozřejmě i v okolí Mojného najdete množství ubytovacích kapacit všeho druhu, od hotelů, penzionů či turistických ubytoven až po chaty a kempy především v blízkosti míst vhodných ke koupání.

Jestliže se ještě rozhodujete a váháte nad místem své příští dovolené, možná právě Mojné je ten správný tip pro Vás. Snad Vás přesvědčí možnost aktivního či pasivního strávení času v prostředí malebné jihočeské obce, v blízkosti četných vodních ploch, lesů, turistických stezek a cyklotras nebo mnohých kulturních památek. Nezanedbatelnou výhodou je i dobré dopravní spojení do okolních měst a především do okresního a krajského města. Samozřejmě i příjemné a pohodlné ubytování přispěje ke zdárnému průběhu pohodové dovolené v Mojném.