Loading

Chaty a chalupy v Krásné Lípě

(3 objekty + 19 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Médium

Krásná Lípa, v obci / ve městě
Autentická chalupa v Českém Švýcarsku!

Chata Kyjovanka

Krásná Lípa, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Prostorná chata pro skupinky, u lesa

Venkovský domek

Krásná Lípa, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Oddech v přírodě nedaleko malého města

Rekreační chata Sempra

Staré Křečany (Krásná Lípa 5,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji l...
Ideální místo pro Váš tématický pobyt

Chalupa Majda

Dolní Podluží (Krásná Lípa 5,8 km vzdušně), v obci / ve měst...
Stylové ubytování v pokojné lokalitě

Domeček Jiřetín pod Jedlovou

Jiřetín pod Jedlovou (Krásná Lípa 6,0 km vzdušně), na okraji...
Hezký malý domeček v Lužických horách

Jiřetínská chaloupka

Jiřetín pod Jedlovou (Krásná Lípa 6,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Krásné samostatné apartmány v roubence

Samkova chata

Dolní Podluží (Krásná Lípa 6,2 km vzdušně), na okraji obce...
Rekreační domek s bazénem a krbem

Apartmány a Dům s verandou Chřibská

Chřibská (Krásná Lípa 6,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Výborné ubytování v nedotčené přírodě

Chata Jarka a Chata Josef

Jetřichovice - Rynartice (Krásná Lípa 8,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Ideální dovolená v Českém Švýcarsku!
1 - 22 / 22

Chaty a chalupy Krásná Lípa

Chaty a chalupy Krásná Lípa 1

Objevte vstupní bránu do Českého Švýcarska

V současné době je jen málo Čechů, kteří si alespoň jednou do roka nezajedou na menší, či větší výlet po vlasti. Někteří z nich objevují turisticky atraktivní města.

Jiní se naopak vydávají do přírodních rezervací a parků, ve kterých si prohlížejí krásy naší přírody. Jedním z míst, která se každoročně těší velké oblibě patří Krásná Lípa v Ústeckém kraji.

A že to není nic k velkému divení. Krásná Lípa je jednou ze vstupních bran do národního parku České Švýcarsko, který se táhne po hranicích s Německem.

I samotné město toho ale nabízí hodně k vidění, takže se pobyt v něm hodí jak pro zamilované páry, tak pro rodiny s dětmi, které si chtějí dopřát tak trochu dobrodružné prázdniny. Abyste nemuseli být závislí na stravování venku a nikdo Vás během volna nerušil, zamluvte si cenově dostupnou chatu nebo chalupu, ve které prožijete nezapomenutelné okamžiky volna.

Levné ubytování v chatách a chalupách má spoustu atraktivních výhod

V cenově dostupných chatách a chalupách v okolí Krásné Lípy je místo pro všechny. Nocovat v nich mohou zcestovalí senioři, rodiny, ale i kolegové z práce. Ve velkých objektech se navíc dají pořádat svatby nebo školy v přírodě. Také si lze vybrat, na kterém místě chcete být. Někteří lidé dávají přednost chatám a chalupám přímo v centru města. Jiní naopak hledají klid, který jim nabídne periferie, les, samota nebo jiná otevřená příroda. Rybáři zase oceňují levné chaty a chalupy, které jsou poblíž vodních ploch. Bavit Vás bude i přemítání o tom, zda si pronajmete klasickou lesní chalupu, rekreační chatu, srub, dřevěnici nebo třeba roubenku.

Chaty a chalupy Krásná Lípa 2

Když už si nakonec vyberete a přijedete se ubytovat, po vstupu do jakékoliv chaty nebo chalupy v Krásné Lípě objevíte kuchyň s jídelním koutem a pohodlně zařízený obývací pokoj. Protože ne každý má hned náladu na dlouhé a náročné túry, jistě budete rádi za to, že se smíte posadit na gauč a sledovat aktuální program, který běží v instalované televizi.

Případně si s rodinou zahrajete stolní fotbal, nebo šipky. Ke spaní slouží oddělené ložnice, které mají v mnoha případech i svou soukromou koupelnu. Chcete opravdový relax? Ani ten není levným chalupám a chatám v Krásné Lípě cizí.

Mnoho z nich má totiž venkovní bazén, saunu, a dokonce i vířivku. Pokud máte psa nebo jiného domácího mazlíčka, vždy se o pronájmu poraďte s majitelem objektu předem.

Co s volným časem?

Dominantou města je kostel sv. Máří Magdalény. Krásnou procházku si naplánujete i po místní křížové cestě, která vede na Kostelní vrch. Váš pohled nejspíš zaujme i socha lva, která stojí nedaleko hřbitova nebo Dům Českého Švýcarska, ve kterém je informační centrum. Když vyrazíte kousek mimo střed města, dostanete se i ke zřícenině hrádku Krásný Buk a ke kostelu Panny Marie Sněžné.

Za Vlčí Horou je pak rozhledna Vlčí hora a Verunčina studánka. Oblíbeným místem výletů je také přírodní rezervace Brtnický rybník. Za katastrálním územím Krásné Lípy je k vidění ještě křížová cesta Brtníky a Brtnický hrádek. Jen pár minut od něj se za tuhých zim setkáte s Velkým ledovým sloupem. Dětem by se mohla líbit i Jeskyně víl a zřícenina Kyjovského hrádku. To ale ještě stále není výčet všeho, co je v Krásné Lípě k vidění. Jedno celé odpoledne Vám zabere expedice do přírodní rezervace Vápenka. Když u ní budete, nezapomeňte se rozhlédnout do krajiny z vyhlídky Karlova výšina.

Chaty a chalupy Krásná Lípa 3

Úžasné chaty a chalupy v Krásné Lípě na dosah ruky

Krásná Lípa Vám nabízí ubytování v opravdu luxusních, ale zároveň cenově velmi dostupných chatách a chalupách. Vybírat si lze z takových, ve kterých budete sami, ale i z těch, ve kterých se sejde různorodá společnost. Abyste předešli případným překvapením, není na škodu, když při výběru zařízení použijete našeho bezplatného vyhledávacího agenta.

V jeho filtraci najdete levné chaty a chalupy v Krásné Lípě, které mají venkovní bazén, několik ložnic a koupelen, bezbariérový přístup nebo Vám povolí pobyt s domácími zvířaty. Řada majitelů Vám ulehčí prázdninový pobyt s dětmi tím, že Vám nabídne dětské jídelní židle a postýlky.

Do filtru ale můžete zadat i to, zda chcete přijet do daného objektu trávit jarní, letní nebo zimní prázdniny, Vánoce, Velikonoce či Silvestra. V takových případech ale vždy jednejte dostatečně pružně, jinak Vám hrozí, že Vám Váš prázdninový pobyt v daném místě někdo vyfoukne přímo před nosem.

Krásná Lípa dělá čest svému jménu. Pokud Vám smíme radit, vydejte se do ní až s trochu většími dětmi, ať je nemusíte nosit každou chvíli v náručí či na zádech. Když se budete tímto doporučením řídit, uvidíte, že si tyto prázdniny užije celá rodina.

Názory a doporučení

Jan Hurt (ubytovatel) 4.7.2020
Kolem naší chaty vede naučná Köglerova stezka (nejstarší v Česku) doporučujem!
JH (skupina - návštěvník) 29.7.2019
stravování hodnoceno velmi negativně