Loading

Ubytování v Lhenicích

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Hotel Pod Stráží

Lhenice, v obci / ve městě
Pohodlný hotel vhodný pro velké skupiny

Chaloupka U sv. Dyndy

Nová Ves (okres Český Krumlov) (Lhenice 7,9 km vzdušně), na...
Čarokrásné prostředí na samotě u lesa

Selský dvůr Holašovice

Jankov (okres České Budějovice) (Lhenice 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Originální ubytování na statku

Autokemp Žíchovec

Strunkovice nad Blanicí (Lhenice 11,8 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na o...
Váš domov při pobytu na jihu Čech

Ubytování a občerstvení u cyklostezky

Břehov (Lhenice 13,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování u cyklostezky, s občerstvením

Penzion u Blanice

Husinec (okres Prachatice) (Lhenice 13,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion s pizzérií na klidném místě

Penzion Jižní Dvůr

Pištín (Lhenice 14,5 km vzdušně), na okraji obce / města
v blízkosti zámku, cenově výhodný

Penzion Horváth

Křemže (Lhenice 14,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Klid pod lesem, dobrý spánek, relaxace

Rekreační dům U Růži

Holubov (Lhenice 17,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Odpočinek v sauně, vířivce, bazénu

Chalupa Újezdec u Prachatic

Újezdec (okres Prachatice) (Lhenice 18,5 km vzdušně), v obci...
Agroturistika. S jezírkem a zahradou!
1 - 10 / 10

Lhenice

Lhenice 1

Za zážitky ze Šumavského podhůří

Toužíte po klidné dovolené v krásné přírodě, která bude protkaná i velkým množstvím volnočasových aktivit? V tom případě si vyberte Jihočeský kraj. Tentokrát se ale nebudeme soustředit na místa jako je například Třeboňsko. Místo toho se zaměříme na oblast Šumavy. Jen kousek od ní je městys Lhenice. Kdybyste ho hledali na mapě, našli byste ho v okresu Prachatice.

Lhenice jsou situované do Šumavského podhůří. Už to samo o sobě prozrazuje, že půjde o výše položenou oblast plnou různě vysokých kopců, lesů a luk. Oproti horám tu narazíte i na úrodná pole, která dodávají celé atmosféře Lhenic prostý a umírněný ráz. K Lhenicím nicméně připadá i několik dalších obcí, z nichž většina je obklopena alespoň jedním rybníkem.

Zmínit bychom mohli třeba Blažkovský rybník, Horní Nadýmač a Dolní Nadýmač. Velmi hezká je i Naděje a Třebanická nádrž. Na vodním toku Melhutky je i přírodní památka Hrádeček. Pěkný výlet na Vás čeká při cestě k přírodní rezervaci Chrášťanský vrch. Pokud byste pojali touhu cestovat do jiných turistických středisek v blízkém okolí, zvolte si Netolice, Prachatice nebo Volary.

Zázračná jablka

První zmínka o Lhenicích pochází z 2. poloviny 13. století. V tu dobu byly majetkem kláštera Zlatá Koruna. Tak tomu ale nebylo nijak dlouho. Jakmile se rozmohlo hnutí husitů, připojily se k Táboru. V 16. století se pak dočkaly vylepšení statusu a stalo se z nich městečko. Nic zajímavého se tu jinak nedělo. Když pomineme obrovskou výsadkovou akci během 2. světové války, při které spadlo několik spojeneckých letců, své místo na slunci tady měly jablka.

Lhenice 2

Jedna z pověstí praví, že obec dodávala ovoce do nemocemi stiženého Českého Krumlova. Jiná zase naznačuje, že právě místní jablka byla darem lidí, kteří jimi pohostili neznámého, zato velmi významného cizince. Jak to bylo doopravdy už dnes nikdo neví. Faktem ale je, že jablko se dostalo až na obecní znak.

Co v Lhenicích podniknout?

V Lhenicích Vás překvapí velké množství zajímavých památek. Tou nejvýraznější z nich je kostel sv. Jakuba, jehož kořeny sahají až do 14. století. Vzhledem k historickému vývoji se v centru města dochovalo i několik měšťanských domů včetně radnice. Nechybí tu ani socha sv. Vojtěcha, kašna Karla IV. a křížová cesta.

Když nasednete do auta, během chvíle se přesunete do Archeoparku Netolice, kterému dominuje vyhlídková věž. V Prachaticích je Prachatické muzeum, Muzeum české loutky a cirkusu, Husův dům, Heydlův dům a Žižkova skalka. Okolo Lhenic je ale i několik hradů a zámků.

Celkem blízko je zřícenina hradu Kuglvajt, nebo zámek Kratochvíle. Kdo si zajede o kus dál, může navštívit i monumentální zámek Vimperk. Zhruba půl hodina Vás také dělí od Českého Krumlova, který byl zapsán na světový seznam UNESCO. Podobně daleko je i zřícenina hradu Dívčí kámen a zámek Hluboká nad Vltavou.

Tipy, kam vyrazit za sportem v Lhenicích

Lhenice jsou pro sportovní vyžití vybavené dobře. Kromě fotbalového hřiště je v nich i nabídka skupinového cvičení a rodinný klub. Netolice mají fotbalový ovál a několik kurtů pro tenis. Také je tu dráha pro motocross. Prachatice mají fotbalový a atletický stadion, sportovní halu, plavecký bazén, hokejbalovou arénu a dobře udržované letní koupaliště. Cestujete-li s teenagery, ti ocení i nadstandardně vybavený skatepark.

Lhenice 3

Bohužel, co se týče lyžování, na výběr příliš nemáte. Vyzkoušet můžete jen SKI Libín, nebo Skiareál Kubova Huť. Během zimní dovolené si ale zabruslíte v Českém Krumlově nebo v Prachaticích. Máte-li běžky a vydáte se do vnitrozemí Jihočeského kraje, narazíte na hustou síť pravidelně kontrolovaných stop.

Jaké je v Lhenicích ubytování?

Ve Lhenicích Vás potěší velmi dostupné ubytování. Kromě penzionu tu funguje i hotel a o kousek dál také farma. Narazíte tady i na komfortní ubytování v soukromí. Cenově přijatelná je taktéž nabídka chalup, chat a ubytoven. Ve větších městech si bez problémů pronajmete i apartmány nebo stání v kempech. Záleží tedy čistě jen na Vašich osobních preferencích a finančních možnostech.

Lhenice Vám kromě krásného prostředí nabídnou i velmi kvalitní služby. Zároveň je to z nich blízko k mnoha známým i zatím neobjeveným památkám. Proto neváhejte a přijeďte na dovolenou do Lhenic spolu s celou rodinou.