Loading

Ubytování v Újezdci

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Újezdec u Prachatic

Újezdec (okres Prachatice), v obci / ve městě, u lesa / na o...
Agroturistika. S jezírkem a zahradou!

Penzion u Blanice

Husinec (okres Prachatice) (Újezdec (okres Prachatice) 6,3 km vzdušně), v obci / ve...
Penzion s pizzérií na klidném místě

Autokemp Žíchovec

Strunkovice nad Blanicí (Újezdec (okres Prachatice) 6,9 km vzdušně), mimo obce / mě...
Váš domov při pobytu na jihu Čech

Ubytování Ranč Malenice

Malenice (Újezdec (okres Prachatice) 7,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji...
Chata s vířivkou u lesa a ohrad s koňmi

Žižkův dům

Volyně (Újezdec (okres Prachatice) 8,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Žižkův dům - chráněná kulturní památka!

Domov mládeže VOŠ a SPŠ Volyně

Volyně (Újezdec (okres Prachatice) 8,9 km vzdušně), na okraj...
Prázdninové pobyty v domově mládeže

Levné ubytování Drabešovi

Svatá Maří (Újezdec (okres Prachatice) 10,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Útulné, v klidném prostředí u bazénu

Ubytování u Mrázů

Buk (okres Prachatice) (Újezdec (okres Prachatice) 12,2 km vzdušně), v obci / ve mě...
Útulný apartmán u Boubínského pralesa

Dům U Jelena

Vimperk (Újezdec (okres Prachatice) 15,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru m...
Příjemné ubytování v centru města

Chalupa Vacov

Vacov (Újezdec (okres Prachatice) 17,9 km vzdušně), na okraj...
Komfortní ubytování na Šumavě!
1 - 12 / 12

Újezdec

Újezdec 1

Újezdec (okres Prachatice)

Újezdec v okrese Prachatice je malá obec nacházející se v Jihočeském kraji, na trase mezi Strakonicemi a Prachaticemi.

Prachatice leží 15 km na jih, Strakonice 22 km na sever, Vimperk 21 km na jihozápad a Vodňany 20 km na severovýchod od obce. Krajské město České Budějovice je od Újezdce vzdáleno necelých 50 km na jihovýchod. Nedaleko je umístěn Národní park Šumava, obcí protéká Černý potok.

Poprvé se obec písemně zmiňuje v r. 1300. V současnosti v obci nežije ani 100 stálých obyvatel. K sakrálním památkám obce patří kaplička se zvoničkou na návsi a křížek na jižním okraji Újezdce.

Vydejte se za výlety do okolí Újezdce

Tato maličká obec těží ze svého nádherného okolí. V posledním období se tu začíná dařit agroturistice. Svou dovolenou můžete trávit příjemnými turistickými procházkami, houbařením, rybolovem a cyklovýlety, během kterých se Vám naskytnou příjemné výhledy na okolí. Jeden takový se Vám naskytne i od zříceniny hradu Helfenburk, čnící na vrchu Malošín nedaleko obce Bavorov. Rozlohou se řadí zbytky gotického hradu mezi největší hradní zříceniny v ČR. Naplánujte si výlet pouhých 5 km na východ do vsi Dub, které dominuje novogotický zámek Dub u Prachatic s cimbuřím. K příjemné procházce Vás vyzve přilehlý park s exotickými dřevinami.

Historii našich předků si přiblížíte v Netolicích, 23 km na jihovýchod od Újezdce. Přímo v městské památkové zóně Netolic vzniká od r. 2004 archeologický park. Dozvíte se o období vzniku českého státu v 10. až 13. století prostřednictvím informačních tabulí naučné pěší stezky Historická krajina Netolicka, vedoucí podél areálu archeologického parku.

Autem či na kole, ale ani pěšky to nebudete mít daleko do městečka Husinec ležícího 7 km na jih od Újezdce, spojeného s významnou postavou českých dějin – Mistrem Janem Husem. Na hlavní ulici tu najdete zpřístupněný původně gotický rodný dům Mistra Jana Husa, na náměstí potom jistě zaregistrujete jeho sochu z poloviny 20. století.

Újezdec 2

Další z výletů si naplánujte k rozhledně Mařský vrch, vzdálené 15 km na jihozápad od Újezdce. Zděná rozhledna měří 12 metrů, vyhlídková plošina je ve výšce 8 metrů. Po zdolání 37 schodů, se Vám mezi stromy naskytne výhled na přilehlou oblast Šumavy a Brdy. U rozhledny stojí malá kaplička, ke které vede křížová cesta. Další, zcela odlišná rozhledna na Vás čeká u Volyně, je to rozhledna Čestice. Vznikla jako kovová přístavba telekomunikační věže, vyhlídková plošina je ve výšce 7 metrů a vede k ní asi 37 schodů.

Město Vimperk leží 21 km jihozápadně od Újezdce. Tu stojí na vysoké ostrožně nad městem zámek Vimperk z 13. století. Neprobíhají tu klasické prohlídky, ale můžete se zámkem projít během jeho probíhající renovace.

Máte-li rádi historické architektonické památky, najdete je např. ve Strakonicích, kde se nachází hrad Strakonice, nad stejnojmennou obcí zřícenina hradu Střela, nedaleko ní zpozorujete zříceninu kaple a pustnoucí zámek. Při procházce nedalekými Prachaticemi určitě vstupte do kostela sv. Jakuba Většího. Tato nádherná pozdně gotická stavba pochází z počátku 16. století. V centru města Písek máte možnost navštívit částečně dochovaný královský hrad Písek. Založil jej Přemysl Otakar II. v 13. století a hrad sloužil k obranným a reprezentativním účelům. Kromě bývalého královského paláce si tu Vaši pozornost zaslouží ojedinělá expozice těžby zlata, expozice o rybářství nebo o historii města Písek.

Že jste v kraji rybníků, se přesvědčíte v Rybářském muzeu ve Vodňanech. Sídlí ve sklepních prostorách Střední rybářské školy ve Vodňanech a má 2 části. V první jsou akvária se živými rybami, sladkovodními i exotickými, v druhé je muzejní část, která mapuje vývoj rybářství. V Křišťanovicích, 25 km na jih od Újezdce se můžete vykoupat v Křišťanovickém rybníku, který se nachází uprostřed šumavských lesů. Čistá voda, písčité dno a travnatý břeh je přímo ideální pro koupání, ale též pro rybaření. Letní koupaliště najdete v Prachaticích, Volyni, Vimperku a Strakonicích. Za nepříznivého počasí využijte Aquapark Horažďovice. Užijete si tady plno zábavy na velkém toboganu a na jiných vodních atrakcích.

Když budete trávit v Újezdci svou zimní dovolenou, využijete určitě nabídku lyžařských středisek patřících do Šumavy. Po 20 km jižním směrem, nedaleko Prachatic, se nachází Ski Libín. Jeho sjezdovky jsou vhodné především pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi.

Újezdec 3

Po 30 km na jihozápad se rozprostírá Skiareál Kubova Huť. Nabízí Vám využití čtyř sjezdovek, z kterých je jedna určená pro skutečně zkušené sjezdaře. Nejznámější a nejatraktívnější je lyžařský areál Zadov se svými 8 sjezdovkami všech stupňů obtížnosti, které jsou denně upravovány a zasněžovány, takže dobré podmínky jsou tu po celou zimní sezonu.

A co ubytování v Újezdci?

Klid a soukromí, to je to, co návštěvníci Újezdce zde oceňují především. Samozřejmě, že na zdárný průběh dovolené vplývá i kvalita ubytovacích a stravovacích služeb. V místních hospůdkách a restauracích ochutnáte speciality tradiční jihočeské kuchyně, které zapijete dobrým budějovickým pivem.

Co se týká ubytování, poskytnou Vám ho chaty a chalupy, stejně tak i priváty. V blízkém okolí najdete ubytování i v hotelech, apartmánech a ubytovnách, cenově výhodnější bude zas v kempech a chatových osadách. V lyžařských střediscích Vám příjemné a pohodlné ubytování nabídnou typické horské hotely a ubytovny.

Přijeďte teda strávit dovolenou v malebné jihočeské krajině, uprostřed lesů a rybníků, v malé vísce Újezdecokrese Prachatice. Toto jedinečné prostředí Vám nabízí množství příležitostí zajímavě využít čas tu strávený, takže ani se nenadějete a uběhne jako voda.

Názory a doporučení

Zdeněk Bednář (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 24.7.2019
V obci není nic co by se dalo navštívit