Loading

Ubytování v Zubčicích

(0 objektů + 24 objektů v okolí 25 km)

Statek Kloubek

Mirkovice (Zubčice 3,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmány na statku, prostor pro oslavy

Penzion Šerhant

Český Krumlov (Zubčice 4,4 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Penzion s bazénem, u Českého Krumlova

Chalupa Budinka

Mojné (Zubčice 5,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování se saunou a vířivkou

Apartment Topview

Český Krumlov - Horní Brána (Zubčice 6,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru m...
Ubytování s nejlepším výhledem na město

Penzion Klíma

Český Krumlov (Zubčice 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány v klidné lokalitě

Ubytování Jungwirth

Český Krumlov (Zubčice 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Zahradní domek - soukromí, skvělá cena

Luxury Apartments No. 91

Český Krumlov (Zubčice 6,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní luxusní apartmány v centru

Apartmány Athanor

Český Krumlov (Zubčice 7,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Romantické ubytování v historické budově

Domek kata Matěje

Český Krumlov (Zubčice 7,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Středověká atmosféra a moderní komfort

PENZION & WELLNESS DELANTA

Český Krumlov - Plešivec (Zubčice 7,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Wellness penzion v Českém Krumlově
1 - 24 / 24

Zubčice

Zubčice 1

Uvažujete o krátkém pobytu nebo plnohodnotné dovolené na území Čech? Pak věřte, že je jen málo destinací, které by byly lákavější, než je celosvětově proslulý Český Krumlov. Bohužel, nejen, že je zaplaven davy turistů, ale jeho obliba se dost výrazně promítá i do cen a množství volných ubytovacích kapacit. Naštěstí, Jihočeský kraj Vám nabízí širokou paletu alternativ, které Vám dovolují si sen o dni v Českém Krumlově pohodlně splnit. Stačí, abyste se poohlédli po okrese Český Krumlov a zjistíte, že možností máte spoustu. Jednou takovou je i dovolená v Zubčicích.

Na první pohled není na Zubčicích vůbec nic zvláštního. Jde o malou obec, která je zasazená do zemědělské krajiny jižních Čech. Nedaleké lesy protíná hladina Jíleckého a Zubčického potoka. Kousek od Markvartic, které spadají do stejného katastrálního území je i několik rybníků, které jsou pro jižní cíp Čech tak typické. Objevíte tu třeba rybník Šindelář, Velký záhorkovický rybník či Borský rybník. Co by kamenem dohodil je i vodní nádrž Římov. Z větších měst v okolí je nejblíže Velešín, Český Krumlov a Kamenný Újezd.

Společenství obcí a několika samot

První doložená zmínka o Zubčicích sahá do 2. poloviny 14. století. Neměly velký význam, jelikož tu nebylo naleziště nerostného bohatství a neprocházela tudy ani žádná z obchodních cest. Proto toto panství spravovali menší šlechtici, kteří zdejší půdu využívali pro zemědělské účely. Na samotě za centrem Zubčic stál i mlýn, který zajišťoval potravu i práci pro místní.

I když měla každá z osad a samot jiného majitele, nakonec došlo k jejich sloučení. Částečně snad i proto, že ve větší skupině se daří hájit oblastní zájmy o něco lépe než v případě, kdy se každý stará jen sám o sebe. K Zubčicím proto náleží Markvartice, Zubčická Lhotka, Včelín a Pflégrův mlýn. Lidé se tu dnes zabývají především zemědělstvím a drobnou průmyslovou činností.

Zubčice 2

Co v Zubčicích podniknout?

Zubčice a další osady mají jen omezené množství památek. V každé části Zubčic je alespoň malá kaple. Přímo v Zubčicích je zvonice, kříž, památník padlým a dobové stavení. Rozhodně ale neprohloupíte, když se zvednete a pojedete se podívat do Velešína. V něm je dům U Kantůrků, který je domovem Rožmberské lazebny.

Je nad slunce jasné, že největší množství zábavy Vám zprostředkuje širší okolí obce. Asi půl hodiny Vás dělí od návštěvy zříceniny Vítkova hrádku a Holašovic, které jsou zapsané na světovém kulturním seznamu UNESCO. Další oblíbená místa jsou zříceniny Louzek, Dívčí Kámen a Pořešín.

Jestli ale dáváte přednost známějším pamětihodnostem, rozhodně by Vám neměla uniknout prohlídka hradu Rožmberk nad Vltavou. Jasným tahákem je však samotný Český Krumlov. Kromě zámku a krásné zámecké zahrady je v něm Hradní muzeum, Regionální muzeum, Muzeum vltavínů, Muzeum marionet či Muzeum historických motocyklů. Rozhodně máte jistotu, že svůj ideální program si tu dokáže naplánovat každý.

Tipy, kam se vydat za sportem

V Zubčicích ani v přilehlých osadách není žádné sportovní centrum. Jediné, co zde můžete dělat je procházet se po přírodě nebo se projíždět na kole. Stačí se ale přesunout do ne nijak vzdáleného Velešína. V něm je Vám plně k dispozici atletická dráha, fotbalové hřiště a tenisový kurt. V letním parnu Vám výborně poslouží i solidní letní koupaliště. Do půl hodiny stanete i u přehrady Lipno, u které je také Aquaworld, stezka v korunách stromů a v neposlední řadě také lanový park.

Zubčice 3

Pokud v zimě napadne dost sněhu, Zubčice jsou dobrým výchozím bodem pro běžkování. Během mrknutí oka stanete i na svahu některé z místních sjezdovek. Oblíbeným cílem lyžařů je Skipark Frymburk. Moderní podmínky pro začínající i zkušené lyžaře má naopak Ski areál Lipno. V případě, že byste si chtěli na Lipně i zabruslit, dbejte pokynů lokálních bezpečnostních složek.

Prázdninové ubytování v Zubčicích

Až budete hledat ubytování v Zubčicích, rozhodně se neohlížejte po penzionech či hotelech. Vzhledem k jejich charakteru tu nejvíce frčí cenově dostupné ubytování v soukromí. Vedle nešlápnete ani při rezervaci plně vybavených chalup a chat. V širším rádiusu jsou i apartmány a prázdninové domy, které jsou vhodné i pro větší skupiny cestovatelů.

Zubčice jsou správná volba pro všechny, kteří touží po prázdninách v Českém Krumlově, ale nemohou si je z nějakého důvodů dovolit. Zároveň jsou Zubčice skvělé místo pro všechny, kteří chtějí být stranou čilého turistického ruchu. Věříme, že si tuto destinaci zamilujete.