Loading

Penziony na Jindřichohradecku

(29 objektů)

Penzion Sigma

Dolní Žďár, na okraji obce / města, u řeky
Komfort, wellness, oslavy, školení...

Penzion Romance

Jindřichův Hradec, na okraji obce / města
Báječný oddech, zrekonstruovaný objekt

Penzion Ovčárna

Nová Bystřice, na okraji obce / města
Rodinný penzion v České Kanadě

Penzion u sv. Antonína

Pístina, na okraji obce / města, u vody
Ubytování na břehu rybníka

Penzion u Třeboně

Třeboň - Břilice, v obci / ve městě
S bazénem, restaurací - super cena!

Penzion U Třeboňského kola

Třeboň, v obci / ve městě
Pohodlné pokoje s vlastní koupelnou

Penzion Admirál

Třeboň, v obci / ve městě, v centru města
Výborná poloha a pekárna v přízemí

Penzion Na Lukách

Třeboň, v obci / ve městě, v centru města
Příjemný rodinný penzion v Třeboni

Penzion Klondike

Kunžak, v obci / ve městě
Penzión Klondike stojí v dedine Valtínov

Ubytování na statku

Domanín (okres Jindřichův Hradec), v obci / ve městě
Pokoje na statku s bazénem na Třeboňsku
1 - 29 / 29

Penziony Jindřichohradecko

Penziony Jindřichohradecko 1

Zábava i kvalitně dobité baterky? Dovolená na Jindřichohradecku svede obojí

Kdo zatím nebyl na dovolené v Jihočeském kraji, ten by měl tento nedostatek hodně rychle napravit. Není ale nutné, abyste při první příležitosti mířili do Českých Budějovic nebo do Českého Krumlova, který je pravidelně přeplněný českými i zahraničními turisty.

Podobně krásný je i Jindřichův Hradec, který je srdcem celého Jindřichohradecka. Vzhledem k úžasným památkám, ale i kvůli čarokrásné přírodě nedalekého Třeboňska je tato oblast ideální pro relaxační, romantické ale i aktivní pobyty.

Proto Vám doporučujeme, abyste si nezapomněli přibalit plavky, dostatek opalovacího krému, kvalitní boty a v neposlední řadě také kolo. Určitě myslete i na to, že abyste se nemuseli během rekreace na Jindřichohradecku o nic starat, je vhodné si s předstihem pronajmout ubytování v levném penzionu.

Sem vyrazte za zábavou a zážitky

Senioři, nevěsty, ale i rodiny s malými dětmi by měli zaměřit svou pozornost na penziony v Třeboni. Toto malé město, které omývají břehy rybníka Svět, se pyšní pohádkovým zámkem a Schwarzenberskou hrobkou. Kdo má trochu času navíc, ten by se měl zastavit i u Domu Štěpánka Netolického a v kostele sv. Jiljí a Panny Marie Královny. Všechny mlsné jazýčky také vyšleme do muzea Třeboň v marcipánu, které má i návštěvnickou dílnu. Atraktivní program si naplánujete i při návštěvě Slavonic, které jsou na hranicích s Rakouskem.

Penziony Jindřichohradecko 2

Zamilované páry, ale také žáci, kteří přijedou na školu v přírodě, mohou navštívit expozici Městského muzea, Pevnostního areálu nebo Muzea samorostů. Komu přijde vhod delší procházka k Velkému Troubnému, ten se dostane až ke Graselově sluji, ve které žil na přelomu 18. a 19. století obávaný loupežník.

Během jarních a letních prázdnin Vám bude dobře i ve Strmilově, který leží poblíž rybníků Hejtman a Komorník. Při některém z Vašich pěších nebo cyklistických výletů se nezapomeňte zastavit u zámku Česká Olešná, který se nachází ve směru na Popelín.

Bazén, sauna, nebo vířivka? Na tohle se těšte

Možná budete překvapení, ale cenově dostupné penziony na Jindřichohradecku jsou schopné Vám nabídnout i služby pro náročné, bez toho, aniž byste za ně platili přemrštěné ceny. Penziony pro páry, rybáře a pro dětské tábory mívají pokoje s jednou koupelnou a ložnicí, restauraci s jídelnou, venkovní posezení s bazénem a v některých případech i dětské hřiště.

Naopak penziony pro rodiny s dětmi, pro seniory a pro firemní akce mají pokoje s několika ložnicemi, kuchyní, obývacím pokojem s televizí a sedačkou a svojí vlastní koupelnou. Třešničkou na dortu jsou pak vyhřívané vnitřní bazény, ve kterých se dá plavat v letní i zimní sezóně, saunové světy a vířivky. Nejlevnější ubytování Vám nabízí i prázdniny se psem nebo silné připojení Wi-Fi.

Penziony Jindřichohradecko 3

To oceníte nejen při chatování se zbytkem rodiny, ale i v případě, že potřebujete výjimečně sáhnout po pracovním telefonu a laptopu a věnovat se nějakému životně důležitému zadání. Internetové připojení využijete i během výukových seminářů a workshopů, v průběhu kterých účastníci plní Vámi zadaná cvičení a úkoly.

Vyberte si svoji jedničku

Aby šlo všechno hladce jako po másle, je nutné si vybrat správný penzion. Není ale potřeba spoléhat se na osud nebo na štěstí, které nedokážeme jako lidé ovlivnit. Základem je kvalitní příprava, která vyžaduje maximálně několik minut Vaší plné koncentrace a času.

Všechny své požadavky zaznamenejte do filtru našeho online vyhledávacího agenta. Ten na jejich základě vyhledá jen taková zařízení, která je dokáží vyplnit. Nejde přitom jen o lokalitu penzionu, která může být ve městě, v lese nebo u vody, ale i o jeho vnitřní a venkovní výbavu. S jeho pomocí také dokážete zjistit dostupnost Vašich favorizovaných objektů na Velikonoce a Vánoce, stejně jako v čase dalších důležitých svátků, které chcete strávit ve společnosti svých nejbližších. Jediné, co je potřeba udělat je nebát se a začít.

Názory a doporučení

Miloslava Palivcová (skupina - návštěvník) 7.7.2020
Obludiště v Dolní Pěně, Jindřichův Hradec ale i okolí
Antonín Dvořák (ubytovatel) 7.7.2020
Krásná krajina Jížních Čech vhodná pro cykloturistiku.
Yvona Pešlová (ubytovatel) 6.7.2020
V regionu stojí za návštěvu město Jindřichův Hradec, zámek Hluboká nad Vltavou, Borovanský mlýn plný pohádek nebo ZOO Dvorec.
Ilona Louvarová (ubytovatel) 6.7.2020
Třeboňsko je protkáno velkým množstvím cyklistických stezek a je určené pro děti, začátečníky i velmi zdatné cyklisty. Jsou zde historické památky, jako např. Třeboňský zámek, Schwarzenberská hrobka a další zajímavá místa. V letních měsících se v Třeboni koná spousta kulturních akcí, koncertů, trhů a dalších aktivit. V blízkosti je rybník Svět, Rožmberk, Kaňov, Spolský rybník, Vlkovický rybník a daší. Možnost koupání v Bertiných lázních a bazénovém komplexu v lázních Aurora je také nasnadě.
Dita Válková (ubytovatel) 6.7.2020
Třeboňsko je plné zajímavostí - historických, přírodních nebo aktivních. Stačí si jen vybrat.
Petra (starší pár - návštěvník) 5.7.2020
hned vedle Třeboně a spoustu cyklostezek i bizkost pro pěší do centra Třeboně cc 4 km.
Věra Krouska (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 4.7.2020
Zámek Dačice,rozhlednu u Jakuba,hrad Landštejn
Martin Tmej (ubytovatel) 30.6.2020
Česká Kanada je velmi často vyhledávána pro krásné prostředí lesů, hájů a rybníků. Je to část země která je předurčena cyklistům, houbařům, rybářům, i těm, co si chtějí v klidné a krásné přírodě odpočinout.
Naďa Steklá (ubytovatel) 29.6.2020
Česká Kanada je zajímavá a nespoutaná krajina, známá pro svojí krásnou zalesněnou krajinu.
Jiří Fous (ubytovatel) 29.6.2020
Obec Pleše leží uprostřed mezi městy Jindřichův Hradec, Soběslav a Veselí nad Lužnicí. V jejím okolí najdete řadu zajímavostí (Svákovská rozhledna, Děbolínská rozhledna, Jakubova rozhledna, ZOO...), nesčetně historických památek (honosné zámky – Jindřichův Hradec, Červená Lhota a Hluboká), zbytky středověkých hradů - Choustník, technické památky – Muzeum v J. Hradci, historická města a desítky muzeí. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi, ale i milovníci aktivní dovolené. V okolí se téměř po celý rok koná řada kulturních akcí. V okolí možnost koupání v přírodě – Vlkovská pískárna, ale i v krytém bazénu s tobogány v J. Hradci nebo Soběslavi. Naleznete tu klid a relaxaci.
Jana Šenkýřová (ubytovatel) 29.6.2020
Apartmány u Růženky se nacházejí v klidné části malebného městečka Kardašova Řečice. Okolí Kardašovy Řečice nabízí ideální podmínky pro rodinnou cyklistiku. Nedaleký Jindřichův Hradec poskytne třeba prohlídku krásného zámku nebo výlet parní úzkokolejkou do Nové Bystřice. V okolí čeká rybáře velké množství rybníků. V okolí je například také k vidění i nádherný zámek Červená Lhota.
Jan Dukát (ubytovatel) 26.6.2020
Strmilov je brána České Kanady.V okolí je spoustů rybníků a lesů
Jiří Štefl (starší pár - návštěvník) 21.6.2020
jezdíme do tohoto regionu čtvrtým rokem a stále jsou místa,která jsme neviděli
Jitka Vrchlavská (ubytovatel) 21.6.2020
Region Jindřichohradecka má turistům rozhodně co nabídnout. Aktivní hosté mohou využívat zdejší cyklostezky nebo na nedaleké zpevněné lesní cestě urazit několik kilometrů na inline bruslích. Nedaleká města Třeboň, Telč, Dačice nebo Slavonice jsou častým cílem našich hostů, stejně jako města našich rakouských sousedů.
Alena Machalová (skupina - návštěvník) 17.6.2020
Nádhera
Petra Chmelařová (ubytovatel) 15.6.2020
Jde o CHKO Třeboňsko, kde naleznete spostu krásných cyklostezek, zatopené pískovcové lomy s průzračnou vodou a písčitými plážemi a dokonce s pojízdným občerstvením, takže si zde připadáte jako u moře. Výbornou kuchyni, kapří hranolky a jiné speciality z ryb najdete snad v každé hospůdce.
Marie Kubicová (starší pár - návštěvník) 9.6.2020
Česká Kanada je prostě nádherná
Bc. Olga Dušáková Kuchválková (ubytovatel) 4.6.2020
Jižní Čechy jsou vyhledávaným koutem naší země, kde se turista může příjemně zrekreovat a obdivovat přírodní, architektonické i kulturní krásy regionu.
Soňa Bláhová (ubytovatel) 22.5.2020
Spousta krásných cyklostezek, hrady, zámky, krásné procházky a v okolních městech krásné zoologické zahrady.
Dana Černohorská (skupina - návštěvník) 3.4.2020
Region byl fajn, chodili jsme na hrad a jezdili po oklních městečkách.
Jiří Kavalíř (ubytovatel) 20.3.2020
Chalupa na mlejně je situována v přírodním parku Česká Kanada, což je pozoruhodné místo, ležící na jihu České republiky. Tuto působivou lokalitu najdete při historické hranici Čech a Moravy, rozprostírající se podél státní hranice s Rakouskem. Vzhled této unikátní krajiny, jenž byl podkladem pro název "Česká Kanada", je tvořen hojně zalesněným uzemím s tajuplnými kamennými útvary a dalšími přírodními krásami, které doslova lákají k procházkám. Samotná oblast je vyhledávánou a oblíbenou lokalitou k pěší turistice, cykloturistice, houbaření, sběru lesních plodů a koupání. V zimním období je možno využít místní běžkařské tratě, nebo nedaleká lyžařská střediska.
Ivan Švec (ubytovatel) 14.2.2020
Vítejte v Telči, ve městě, které inspirovalo básníky, okouzlilo malíře a zaujalo filmové režiséry. Ve městě, které obdivují milovníci architektury a nepřestávají zkoumat historikové… Vítejte ve městě, kde sgrafita a fresky na zdobených štítech měšťanských domů nezapřou italskou inspiraci a které dodnes vyhlíží jako za svých nejslavnějších časů, za vlády pánů z Hradce. Tedy, přijměte pozvání Zachariáše z Hradce do renesanční Telče a každý den i večer se vám promění v zážitek. Historie Jindřichova Hradce IMG 0495 Jihovýchodní Čechy mají své osobité kouzlo. Krajina, protkaná hladinami potoků, řek a zejména rybníků, se tu z rovinaté Třeboňské pánve zdvíhá v zalesněné kopce České Kanady, aby na malém kousku země dala vyniknout své rozmanitosti. A uprostřed vší té přírodní krásy spočívá skutečný klenot: město nad rybníkem Vajgar, v jehož hladině se zrcadlí nádherné panorama gotického hradu a renesančního zámku, němého svědka zašlé slávy jeho někdejších šlechtických obyvatel; město na 15. poledníku, který protíná farní kostel Nanebevzetí Panny Marie s vysokou městskou věží, rozhlížející se daleko do kraje; město, jež ještě v polovině 17. století patřilo k největším v Českém království; město, jehož historické jádro bylo pro svou vysokou historickou, architektonickou i kulturní hodnotu prohlášeno městskou památkovou rezervací; město vyhledávané pro své výjimečné památky i neporušené přírodní prostředí svého okolí četnými turisty z Čech i zahraničí; město „zlaté růže“: Jindřichův Hradec. Přírodní park Česká Kanada Je tvořen rázem krajiny mezi Kunžakem, Novou Bystřicí a Slavonicemi. Přírodní scenérie, která dala vzniknout názvu Česká Kanada, je tvořena rozlehlými lesy, rybníky, žulovými balvany a mnoha dalšími přírodními krásami. Tento park je považován za lesní genovou základnu a velmi důležité jsou také jeho vodohospodářské funkce. Celá oblast je vysloveně vhodná k velmi krásné rekreaci.
Zdeněk Köhler (ubytovatel) 23.1.2020
CHKO Třeboňsko je jeden z nejoblíbenějších cílů dovolených v ČR.
Petra Kropíková (ubytovatel) 7.1.2020
Suchdolské pískovny a okolní rybníky, cyklostezky kam se podíváte.
Milan Rybka (sólo host - návštěvník) 20.11.2019
Přijet v letní sezóně. Jinak aktiv dost
Jitka (rodina s malými dětmi - návštěvník) 31.10.2019
krásný kraj s památkami
Josef Hladovský (starší pár - návštěvník) 21.10.2019
Vše v pořádku.
Daniel Zelka (rodina s malými dětmi - návštěvník) 18.10.2019
Líbí se nám tento region, jsme návštěvníky už několik let i když ne v tomto ubytovacím zařízení ale i tady už jsme byli dvakrát.
Jiřina Fišerová Ing. (starší pár - návštěvník) 16.10.2019
nádherné jižní čechy
Ivana Kolářová (starší pár - návštěvník) 2.10.2019
pěkné okolí,rybníky,řeka