Loading

Chaty a chalupy na Lednicku

(27 objektů)

Modrý sklep Velké Bílovice

Velké Bílovice, mimo obce / města, u vody
Ubytování s krásnym výhledem na vinice

Ubytování u Míši

Velké Bílovice, na okraji obce / města
Chata s vinným sklípkem

Rekreační dům Lednice

Lednice, v obci / ve městě, v centru města
Soukromí a pohodlí v Lednici

Chalupa Březí

Březí (okres Břeclav), na okraji obce / města, v centru města
Chalupa se dvěma bazény a wellnessem!

Chalupa Pod vodojemem

Zaječí, v obci / ve městě
Klidné ubytování s bazénem

Ubytování Na Vyhlídce

Zaječí, v obci / ve městě
Krásné ubytování ve zcela novém objektu

Chata u rybníka

Lanžhot, na okraji obce / města, u vody
Klidné prostředí, chata blízko vody

Vinařství U sv. Kříže

Prušánky, na okraji obce / města
Za vínem a pohodou do Nechor

Vinný sklep Monty Velké Bílovice

Velké Bílovice, mimo obce / města
Vinný sklep s neomezenou konzumací vína

Ubytování Motosklep

Velké Bílovice, v obci / ve městě, v centru města
Moderní ubytování ve vinném sklípku
1 - 27 / 27

Chaty a chalupy na Lednicku

Chaty a chalupy na Lednicku 1

Nezapomenutelná dovolená v chatách a chalupách Lednicka

Lednicko-valtický areál zná patrně každý. Kdo by alespoň jednou neslyšel o tomto monumentálním díle Jihomoravského kraje, které v sobě sdružuje dva zámky a nespočet dalších menších památek, které jsou rozprostřené v čarokrásné krajině? Nelze se proto divit, že se celá oblast Lednicka stala během několika let jednou z nejoblíbenějších destinací u nás.

Jenže, jak je rozlehlé, není radno při jeho návštěvě zrovna dvakrát spěchat. Proto byste si na něj měli vyhradit minimálně tři až pět dní. Pokud máte v plánu poznávat i další oblasti místní kultury, počítejte raději se dvěma týdny ničím nerušeného volna. To můžete strávit koupáním v některé z přehrad, pěší turistikou nebo objížděním lokálních vinařství, jejichž výpěstky jsou velkou chloubou Česka. Ale, jak to udělat, aby Vás takový pobyt na Lednicku nestál majlant? Třeba tak, že si místo hotelu nebo penzionu pronajmete cenově dostupnou chatu nebo chalupu.

Levné chaty a chalupy Lednicka Vás uchvátí

Mnoho lidí má vůči ubytování v chatách a chalupách stále ještě předsudky. To je ale obrovská chyba. Doba jde kupředu, díky čemuž mohou chaty a chalupy konkurovat i opravdu luxusním prázdninovým resortům. A to bez toho, aniž byste tuto skutečnost nějak výrazně pocítili na celkovém účtu za dovolenou.

Záleží jen na Vás, zda se ubytujete ve vesnické chalupě nebo v chatě v přírodě. Velmi žádané jsou v posledních letech i sruby a domy v rekreačních oblastech. Ty bývají poblíž vodních ploch a dalších zajímavých atrakcí, takže můžete ve volném čase klidně plavat, jezdit na koni či rybařit.

Chaty a chalupy na Lednicku 2

Hlavní místností levných chat a chalup Lednicka je prostorná kuchyň, ve které můžete vařit i složitější pokrmy, které vyžadují náročnější technologický postup. Jídlo si poté sníte v jídelně, na zahradě nebo terase. Pro odpolední nicnedělání Vám poslouží pohodlný gauč s televizí nebo dobře vybavená herna s šipkami, stolním fotbalem, kulečníkem či ping-pongem. Potom se běžte vykoupat do venkovního bazénu, dopřejte si chvilku romantiky ve vířivce nebo se běžte vypotit do sauny. Večer pak ulehněte do některé z komfortně zařízených ložnic s vlastní toaletou a koupelnou.

Nabídka chalup a chat v oblasti

Chcete se věnovat procházkám okolo vody nebo koupání? V tom případě by Vaše pozornost měla směřovat na Brod nad Dyjí, který je v těsné blízkosti vodní nádrže Nové Mlýny. Mezi turisty jsou žádané i Velké Bílovice, u kterých je rybník Velký Bílovec. Když půjdete na procházku, zastavte se i u turistického odpočívadla Ťuhýkov a u turistického odpočívadla Šmatláky. Jen kousek od něj je kaple sv. Cyrila a Metoděje, Václava a Urbana, kterou zná celé Česko z filmu Bobule.

Po stopách tohoto filmu se vydáte i v případě, že budete pokračovat do Zaječí. Kromě rozhledny Maják je v obci i vinařství U Kapličky, ve kterém se obehrávala podstatná část příběhu. Vsadit ale můžete i na samotnou Lednici. V obci najdete památky, jako například zámecký mlýn, vlakové nádraží, Labyrint přírody a ráj zahrad, Museum mučicích nástrojů a útrpného práva, Písečný svět nebo vyhlídková věž. Také se tu pořádají ukázky letu dravých ptáků. Zajímavé je i muzeum Lednice Dávná a v neposlední řadě také zámek s rozlehlým parkem.

Chaty a chalupy na Lednicku 3

Tipy, jak mít všechno brzy hotovo

Abyste měli všechny věci pod kontrolou a nemuseli jste něco řešit na poslední chvíli, využijte našeho online vyhledávacího agenta. Do něj poznačte, že hledáte chaty a chalupy Lednicko. Dále jde přidat termín, konkrétní lokalitu nebo další parametry, které byste potřebovali splnit. Mezi nimi může být ubytování vhodné pro rodiny, ubytování pro rybáře či milovníky koní, ubytování pro svatby a oslavy. Starší cestovatelé nebo maminky, které jezdí s kočárkem určitě uvítají i zařízení s bezbariérovým přístupem. Je to tedy jen o tom, abyste své osobní potřeby a preference zavedli do filtru a poté si jen vybrali z výsledků ten, který se Vám líbí ze všech nejvíce.

Chaty a chalupy Lednicka jsou levné a nebývalé komfortní. Proto se nebojte udělat první krok a přijeďte si takovou dovolenou vyzkoušet. Uvidíte, že se Vám během chvíle vryje pod kůži.

Názory a doporučení

Martin Hrubeš (ubytovatel) 8.4.2020
V okruhu 3 km - Pálavské kopce, Novomlýnské nádrže, Archeopark Pavlov. Do 20 km - Aqualand Morávia, Mikulov, Hustopeče, Lednicko -Valtický areál, Slunečný vrch a nepřeberné množství vinařských vesnic a vesniček.
Ivo Schwarz (ubytovatel) 1.4.2020
V okolí je Lednicko-valtický areál, Mikulov, Hustopeče, Brno, Slavkov, Mušovská jezera, Břeclav, Hodonín, Milotický zámek, Rajhrad, Moravský kras, Pavlov s muzeem atd..
Kateřina Uhlířová (ubytovatel) 17.3.2020
Cyklistický ráj lužních lesů a vinařských oblastí. Cyklostezky: Pohansko, soutok Moravy a Dyje, lužní lesy, Mikulčice, Lednicko- valtický areál. Zámek Lednice, Janův hrad, Kolonáda Reistna, Dianin chrám, Hubertus, Tři grácie a další.
Simona Suchá (ubytovatel) 16.3.2020
Celý region je ideální místo na cyklo i pěší výlety. Najdete zde velkou síť cyklostezek a spoustu míst k navštívení.
Vladislava Ilčíková (ubytovatel) 12.3.2020
Jak již bylo uvedeno máme zde Pálavu,Lednicko-valtický areál, cyklostezky propojené s Rakouskem a spoustu památek.
Jitka Kvěchová (ubytovatel) 9.3.2020
V dosahu 5 km město Mikulov, zámek Mikulov, koupaliště Riviera Mikulov a koupaliště Březí. Novomlýnské nádrže, Aqualand Moravia. Navštívit můžete Svatý kopeček v Mikulově, Zámek Lednice, Zámek Valtice, Spousty cyklistických stezek i sklípků.
Marcela Vepřeková (ubytovatel) 6.3.2020
Lednicko-valtický areál v našem regionu je území se spoustou historických památek a krásné přírody.Protkán vinicemi a vinnými sklípky už od dob našich předků. Region zalitý sluncem,který byl roku 1996 zapsán do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.
Ludmila Machová (ubytovatel) 21.2.2020
Velmi oblíbená je cykloturistika po celém okolí. Návštěva Valtického zámku a města Mikulov. Na koupání je vhodná Novomlýnská nádrž u Pálavy a Aquapark Pasohlávky. Oblíbebé je i lanové centrum Břeclav-Poštorná.
Ivana Fic Tomanová (ubytovatel) 18.2.2020
Malebný region plný slunce, vína, piva a cyklostezek.
Bc. Iveta Ondrouchová (ubytovatel) 17.2.2020
Lednicko-valtický areál je oblíbený díky množství Lichtenštejnských památek, ale také díky krásné přírodě.
Petr Tydlačka (ubytovatel) 5.2.2020
Tvrdonice se nachází v okrese Břeclav. Z dálnice D2 sjezd Břeclav - směr Hodonín je to do Tvrdonic 5,5 km, tedy ideální místo pro ubytování těch, kteří míří do Lednicko-valtického areálu, Mikulova, Vídně či Strážnice. Pro cyklisty máme připraveny tři krásné výlety na Zámeček Pohansko, Mikulčické vykopávky a soutok řek Dyje a Moravy. Pro výletníky pak výlety na Lichtenštejnské panství, kde během dvou dnů navštívíte více jak 10 historických staveb. V okolí je několik historických či nově vybudovaných rozhleden. Potěšíme i milovníky rybaření. Regionem protékají řeky Morava, Dyje a Kyjovka. V okolí je velké množství štěrkovišť.
Ladislav Tesařík (ubytovatel) 25.1.2020
V blízkém okolí najdete Lužní les, který vás zavede k řece Moravě. Po jeho proudu docílíte historie Lichtenštejnského rodu. Bíle Karpaty sousedního Slovenska a Pálavu máte v dojezdové i dohledné vzdálenosti.
Hana Kučerová (ubytovatel) 20.1.2020
Cykloturistika, památky, vinařství.
Naděžda Madarászová (ubytovatel) 5.1.2020
Návštěva Mikulova, Lednice, Valtice, kousek do Rakouska, Therma lázně.
Jarmila Dvořáková (skupina - návštěvník) 5.11.2019
Sklepy, Břeclav, Lednice, Pohansko...
Miloslav Rájek (starší pár - návštěvník) 14.10.2019
Vše
Jana Černá (starší pár - návštěvník) 9.10.2019
Výborné,bučák skvělý
Lucie Vrbíková (ubytovatel) 8.10.2019
Myslím že není co hodnotit, absolutní bomba.
Adriana Horváthová (skupina - návštěvník) 7.10.2019
Pro sportovní nadšence nabízí Pálava plno aktivit, ale nejenom oni si zde najdou to své. Je zde možnost návštěvy památek, hrady, zámky a samozřejmě vinné sklepy, kde lze příjemně zakončit večer.
Zdeňka (mladý pár - návštěvník) 4.10.2019
Super
Kristina Šrejmová (mladý pár - návštěvník) 3.10.2019
Oblast Pálavy je super, milí lidé, výborné víno...
Jarmila Matusova (skupina - návštěvník) 1.10.2019
Pálava, Bořetice, zámek Lednice, Zaječí.
Darina Unzeitigová (starší pár - návštěvník) 27.9.2019
skvělé cyklistické trasy ,vše v dosahu -směr Valtice,Lednice,Mikulov,Zaječice,Pavlov
Zdenek Peroutka (starší pár - návštěvník) 27.9.2019
Pálava je nadherna
Yveta Jančovičová (starší pár - návštěvník) 25.9.2019
kulturní vyžití super, výborné cyklotrasy
David Tomek (ubytovatel) 24.9.2019
Mikulovská a Velkopavlovická oblast je plná vinic, sklípků, slunce, cyklostezek... Nedaleko odtud se nachází Lednicko-Valtický areál, vodní nádrž Nové Mlýny, Pálavské vrchy, aquapark Pasohlávky...
Alois Matela (starší pár - návštěvník) 22.9.2019
Nádhera.
Dana Mecnerová (mladý pár - návštěvník) 18.9.2019
velmi pozitivní
Jana Koutná (skupina - návštěvník) 15.9.2019
Restaurace Valtice 1001
Jana Lincová (mladý pár - návštěvník) 10.9.2019
Rozhodně doporučuji navštívit vinobraní v Mikulově