Loading

Ubytování v Polici

(0 objektů + 14 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Jižní brána

Dešná (okres Jindřichův Hradec) (Police (okres Třebíč) 5,3 km vzdušně), v obci / ve...
Chalupa v příjemném prostředí

Chata U Rybáře

Bítov (okres Znojmo) (Police (okres Třebíč) 8,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, v...
Komfortné ubytování u přehrady v Podyjí

Wellness srub na Vranovské přehradě

Starý Petřín (Police (okres Třebíč) 8,5 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U přehrady, se saunou a koupací kádí

Ubytování Na samotě U Včelína

Lančov (Police (okres Třebíč) 12,4 km vzdušně), na samotě, u...
Vhodné také na retreaty, oslavy, svatby!

Chalupa U kamenného stolu

Slavonice (Police (okres Třebíč) 12,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Dovolená pro rodiny s dětmi,skupiny

RZ Ráj

Štítary (Police (okres Třebíč) 13,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Klidná oblast, soukromí, u vody

Apartmány Sandra

Štítary (Police (okres Třebíč) 14,1 km vzdušně), v rekreační...
Ubytovanie s bazénom, v blízkosti vody

Chalupy Kyprův mlýn

Knínice (okres Jihlava) (Police (okres Třebíč) 14,9 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Ideální pro pobyty rodin s dětmi

Chata Vranovská přehrada

Štítary (Police (okres Třebíč) 15,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Chata v lese u Vranovské přehrady

Apartmány U Zámku

Vranov nad Dyjí (Police (okres Třebíč) 15,3 km vzdušně), v r...
Apartmány s bazénem s mořskou vodou
1 - 14 / 14

Police

Police 1

Dovolená v nejjižnějším cípu Vysočiny

Police je obec, která se nachází v okresu Třebíč v nejjižnějším cípu kraje Vysočina. Vzhledem k nedaleké hranici s Jihomoravským krajem návštěvníkům nabízí řadu atraktivních památek. Hned za Policí objevíte rozlehlé lesy, které jsou jako stvořené k procházkám. Nedaleko za hranicemi kraje protéká řeka Dyje, ke které náleží Vranovská přehrada. Nejbližšími většími městy v dobré dojezdové vzdálenosti od obce jsou Moravské Budějovice, Jemnice a Jaroměřice nad Rokytnou.

První zmínka o Polici pochází z 11. století. Majitel však podlehl kriminálním svodům, za což jej stihl oprávněný trest. Později tu byl postaven klášter, který byl taktéž terčem zlodějů. V obci byl vystavěn i zámek, který se stal poměrně frekventovaným šlechtickým sídlem. Podobně jako jiná místa v kraji měla Police početnou židovskou komunitu. Židé se však začali stěhovat do okolních měst. Mezi nimi byli i příbuzní Josepha Pulitzera, podle kterého se dnes nazývá Pulitzerova cena za žurnalistiku.

Památky v Polici i blízkém okolí

Nejvýznamnějším objektem v Polici je zámek Police. Součástí expozice je renesanční kaple i vyhlídková věž. V zámku je taktéž k vidění Muzeum RAF. Tento ojedinělý projekt návštěvníkům představí modely letadel a další předměty souvisejících s letectvím. V neposlední řadě se snaží připomenout životy Čechů, kteří se dali do služeb RAF.

Police 2

Dalším zajímavým místem v Polici je Památník sv. Františka Xaverského. Připomínkou na dny, kdy v Polici žila početná židovská komunita představuje budova synagogy a židovský hřbitov. V obci také nechybí památník k poctě padlým během obou světových válek.

Pokud cestujete s dětmi, v nedalekém Jihomoravském kraji navštivte soustavu hradů nad řekou Dyjí. Tím nejbližším je hrad Bítov, ve kterém uvidíte rozsáhlou sbírku taxidermie. Dalším turisticky vyhledávaným cílem v okolí je hrad Cornštejn. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na oblíbený zámek Vranov nad Dyjí.

Určitě se Vám ale bude líbit i na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Ten je totiž považován za jeden z nejvelkolepějších zámků na našem území. Hezkou podívanou Vám poskytne i zámek Moravské Budějovice. A v případě, že si vyjedete až do Třebíče Vám rozhodně doporučujeme návštěvu Baziliky sv. Prokopa. Ta je díky své unikátnosti zapsána na světovém seznamu UNESCO. Během Vašeho pobytu si udělejte zastávku i ve městě Telč.

Letního koupání si tu užijete dosyta. Dobré podmínky pro letní radovánky ve vodě poskytuje vodní nádrž Jevišovice. Pokud jste ale trochu náročnější, udělejte si malý výlet k vodní nádrži Vranov. Ta má pláž, prostor pro provozování vodních sportů a další potřebné zázemí pro perfektní den u vody.

Police 3

Po stránce zimních sportů není tato oblast nijak zvlášť významná. Pokud nevyhledáváte vysoce frekventovaná lyžařská střediska a nejste ani příliš nároční, vyhovovat Vám bude Ski areál Jalovec. O kousek dál je Vám k dispozici lyžařský vlek Mrákotín.

Cenově dostupná nabídka ubytování v Polici

V případě, že se rozhodnete v Polici strávit dovolenou Vám bude k dispozici několik ubytovacích zařízení. Vaše potřeby perfektně uspokojí některá z cenově dostupných chalup či romantických chat. Nepřijdou zkrátka ani ti, kteří dávají přednost ubytování v soukromí. V přilehlém okolí obce je možné ubytovat se v některém z penzionů a hotelů.

Police je dobrým výchozím bodem pro všechny, kteří chtějí objevovat jak krásy Vysočiny, tak krásy jihu Moravy. Uvidíte, že nudit se tu rozhodně nebudete.