Stylová historicky zařízená chalupa

Chalupa u Kamenné koule stojí v obci Jilem, v okrese Jindřichův Hradec. Asi 14 km východně od obce leží historické město Telč, na západě natrefíte na Jindřichův Hradec (21 km) a pokud půjdete tímto směrem i trochu dále, přivítá Vás CHKO Třeboňsko.

Tato oblast je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, najde se tu něco pro každého. Sportovci ocení cyklostezky v okolí a také množství rybníků vhodných ke koupání (Velký a Malý pařezitý rybník, Horní a Dolní Mrzatec) či golfové hřiště v Telči. Milovníci historie budou nadšeni z historických měst Jindřichův Hradec a Telč, v obou najdete zámek a mnoho dalších památek. Za návštěvu stojí určitě i zámek Dačice, klášter Nová Říše, hrad Roštejn či zříceniny Landštejn a Štamberk. Příjemný výlet si můžete naplánovat i do vesnice Slavonice, která je známá renesančními měšťanskými domy a keramikou. Ani v zimě se tu nebudete nudit, volný čas vyplníte běžkováním, bruslením nebo lyžováním na sjezdovce v Mrákotíně.

Během celého roku se můžete ubytovat v chalupě, bývalém statku. Chalupa je historicky zařízená, skládá se ze dvou částí, hlavní budovy a takzvaného vejminku. Je vhodná pro maximálně 11 hostů.

V každé části najdete obývací místnost, která slouží zároveň jako kuchyně a nacházejí se zde i lůžka. V obývací místnosti nechybí pohovka, pícka a jídelní stůl, v jedné obývací místnosti najdete dvoulůžko, ve druhé dvě samostatná lůžka. V rámci kuchyně je Vám k dispozici vařič, chladnička s mrazničkou, mikrovlnná trouba i kamna. Každá část disponuje také ložnicí, tato je v hlavní části 4-lůžková se dvěma samostatnými lůžky a manželskou postelí a ve vejminku najdete 3-lůžkovou ložnici se třemi samostatnými lůžky. Pro Vaše pohodlí najdete koupelnu v obou částech domu, jednu se sprchovým koutem a toaletou, druhou s vanou a toaletou.

Na uzavřeném dvoře je připraveno posezení a využít zde můžete i gril, kotlík nebo ohniště. Zajímavostí je, že v budově se zachovala takzvaná černá kuchyně. V stodole si odložíte kola a jiné sportovní vybavení. Parkování je možné přímo u objektu, zaparkuje zde minimálně 5 aut. Těšíme se na Vaši návštěvu v Chalupě u Kamenné koule.