Loading

Chaty a chalupy v Pošumaví

(28 objektů)

Chatová osada JAF - Lipno

Frymburk (okres Český Krumlov), v rekreační oblasti, u lesa...
Různé typy chat v lese, 300 m od jezera

Chalupa u Šidlů

Černá v Pošumaví, v obci / ve městě, u potoka
Chalupa s bazénem v blízkosti jezera

Chalupa Opolenec

Kašperské Hory - Opolenec, mimo obce / města, na horách
Moderní apartmán, výhodná cena, klid

Chalupa Hůrka

Předslav, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem a tenisem na Šumavě!

Rekreační středisko Menfis

Hořice na Šumavě, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Kemp s bazénem, restaurací a hřišti

Apartmány Trnov

Kašperské Hory, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Originální dovolená na Šumavě.

Chalupa u svatého Antonína

Rožmberk nad Vltavou, v obci / ve městě, u řeky
Chalupa v krásném podhorském prostředí

Chalupa Újezdec u Prachatic

Újezdec (okres Prachatice), v obci / ve městě, u lesa / na o...
Agroturistika. S jezírkem a zahradou!

Chata na Losenici

Nicov, na samotě, v lese
Snídaně a tří chodová večeře v ceně.

Chata pod skálou

Hamry (okres Klatovy), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Chata pro velké skupiny u lesa na Šumavě
1 - 28 / 28

Chaty a chalupy v Pošumaví

Chaty a chalupy v Pošumaví 1

Pošumaví – příjemná zastávka na Vaší cestě životem

Když se řekne dovolená v Pošumaví, většina lidí si automaticky vybaví národní park Šumava. Pravda je ale někde trochu jinde. Za Pošumaví označujeme celou oblast, která se nachází v podhůří Šumavy. Konkrétně pak místa v okolí Prachatic a Klatov. Také sem zasahuje Prácheňsko a romantické Chodsko.

Než se ale vypravíte vstříc všem zajímavým zážitkům, které Vám pobyt v těchto místech nabízí, věnujte zvýšenou pozornost výběru levného ubytování. Samozřejmě, nic Vám nebrání v tom, abyste si pronajali pokoj v cenově dostupném penzionu nebo apartmán. Úplně jiný zážitek si ale odvezete z prostorné chaty nebo chalupy. Kromě toho, že Vás jejich dlouhodobý pronájem vyjde na opravdu přátelskou cenu se díky nim lépe přiblížíte k místním lesům, samotám a rybníkům. Díky tomu budete v lepším spojení s okolní přírodou, ze které načerpáte novou energii a v neposlední řadě také klid. A když už nic jiného, dáte z ruky telefon a vydáte se třeba na houby.

Tato místa v Pošumaví stojí za to objevit

Hodláte přijet do Pošumaví na romantický pobyt, nebo s sebou berete i děti? Ať už je Vaše situace jakákoliv, pronajměte si levnou chatu v Rožmberku nad Vltavou. V tomto krásném městě v Jihočeském kraji na Vás čeká monumentální hrad Rožmberk. Jen kousek od něj se tyčí věž Jakobínka a křížová cesta Studenec. Pro pěší turistiku je naopak ideální přírodní památka Český Jílovec, která přiléhá na jeden z meandrů řeky Vltavy.

Chaty a chalupy v Pošumaví 2

Pro jarní, letní ale i zimní dovolenou s kolegy a přáteli se hodí Černá v Pošumaví i její soused Frymburk. Obě střediska omývají břehy vodní nádrže Lipno, která je vyhlášeným rekreačním střediskem. Kromě plavání se v ní můžete věnovat i plavbě na lodi a dalším letním sportům. V zimě se přesuňte Skiparku Frymburk nebo do blízkého Skiareálu Lipno. Zima nabízí i možnosti pro běžkaře a pokud jsou teploty mrazivé, můžete bruslit na zamrzlé hladině přehrady.

Oblíbeným cílem turistů je taktéž město Sušice. Ta se pyšní Muzeem Šumavy Sušice, kaplí Anděla Strážce a rozhlednou Svatobor, která je stranou od rušného centra. Opravdový únik od starostí všedních dnů Vám nabídnou i Bohdalovice, ve kterých stojí malebná tvrz Slavkov.

Dovolená v chatách a chalupách má něco do sebe

Kouzlo individuálního ubytování spočívá v tom, že ani jedna chata nebo chalupa nevypadá stejně. Zatímco některé chaty Vám nabídnou moderní vzhled, na který jsme z dnešní doby zvyklí, chalupy si proti nim často udržují svůj tradičnější ráz. Až na několik základních parametrů se také dost odlišuje jejich vnější a vnitřní výbava. Díky tomu však každý získá možnost pronajmout si to, co je jeho srdci nejbližší.

Základem, který je pro levné chaty a chalupy v Pošumaví společný, je obývací pokoj s pohodlnou, a občas i rozložitelnou pohovkou, ze které se budete moci dívat na televizi nebo na praskající oheň v zapáleném krbu. Počítejte i s normálně fungující kuchyní a několika samostatnými ložnicemi s toaletou a koupelnou. Moderní chaty mají zahradu s venkovním posezením a bazénem, nebo atraktivní venkovní krb, který Vás zahřeje i za chladnějších večerů.

Chaty a chalupy v Pošumaví 3

Chalupy na horách, které jsou u lyžařských středisek Vás naopak překvapí saunou, koupací kádí nebo vířivkou. Před odjezdem se ale nezapomeňte ujistit, že Vám vybrané zařízení umožní prázdninový pobyt se psem a disponuje připojením Wi-Fi. Ačkoliv se jedná o standard, na některých odlehlejších místech je těžší chytit signál. Případně se jedná o způsob, jak hostům dopřát opravdový relaxační pobyt.

Zařiďte si dovolenou za dvě minuty!

Myslíte si, že najít levné ubytování na Šumavě, které zároveň splňuje veškeré Vaše požadavky, půjde pomalu? V tom případě jste nejspíš nikdy nezkusili našeho bezplatného vyhledávacího agenta, který čeká v pozoru sedm dní v týdnu, dvanáct měsíců v roce. Na Vaše přání během okamžiku projde celý náš katalog nejlevnějšího ubytování a nabídne Vám chaty na okraji města, které mají venkovní bazén a disponují kvalitním vybavením pro děti. Případně chalupy v rekreační oblasti, které jsou volné na Valentýna, je v nich Wi-Fi a jsou ideální i pro dlouhodobý pronájem. Limity, které by Vás mohly omezovat, u nás prakticky neexistují. Takže budete mít všechno brzy hotovo.

Názory a doporučení

Daniela Kucharčuková (ubytovatel) 5.7.2020
Vhodné pro aktivní dovolenou. V zimních měsících sjezdové lyžování, běžky, skialpinismus. V letních měsících turistika, cyklistika včetně downhillu či enduro. Pro méně aktivní dostupné lanové dráhy.
Kamil Egida (ubytovatel) 3.7.2020
Středočeský kraj je díky své rovinatosti velmi vhodný pro cykloturistiku. Je zde mnoho památek a mnoho zajímavých míst. (Hrad Karlštejn a ostatní hrady, Mělník, Brandýs nad Labem...).
Jiiří Tušl (ubytovatel) 2.7.2020
Velmi vyhledávaný region centrální Šumavy vhodný jak pro zimní, tak pro letní dovolenou.
Zdeněk Sedlák (ubytovatel) 1.7.2020
Sušice leží v těsném sousedství Šumavského Národního parku - je zde nespočet možností pro letní i zimní turistiku. Namátkou jmenujme alespoň nějaké lokality - Annín, Kvilda, Horská Kvilda, Čeňkova Pila, Srní, Prášily, Antýgl, Modrava, Železná Ruda a spousta dalších...
Alexandra Růžičková (ubytovatel) 30.6.2020
Šumava je nádherná a stojí za to ji poznat.
Zdenka Gondová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 29.6.2020
Okolí je celkově krásné. Mnoho sportovních možností (turistika, cyklo, in-line, vodní sporty, zimní sporty....)
Jasmina Ledecká (rodina s malými dětmi - návštěvník) 29.6.2020
klášter Vyšší Brod, hrad Rožmberk s věží Jakobínka, Frymburk, Stezka korunami stromů, výlet lodí po Lipně
Lenka Pechoušková (ubytovatel) 28.6.2020
Stožec nabízí ubytování v srdci Národního parku Šumava a je ideálním místem pro rekreaci a poznávání šumavské přírody. Z obce je výborné vlakové spojení do okolí (Lipno, Český Krumlov, Volary, Prachatice, Nové Údolí). Od jara do podzimu je Stožec dokonalým místem pro cyklistiku, in - line bruslení a turistiku. V zimním období jsou perfektní podmínky pro lyžování v německém Mitterdorfu (15 minut od domu, cenově velmi výhodné rodinné jízdné) vhodné i pro nejmenší lyžaře, nejbližším střediskem jsou pak České Žleby (5 minut). V okolí Stožce je při dostatku sněhu upravována i řada běžkařských tratí.
Josef Rychlík (ubytovatel) 27.6.2020
Nádherná příroda, nespočet možných aktivit, skvělá atmosféra....
Jiří Husák (ubytovatel) 26.6.2020
Šumava, nádherná příroda, koupání, cyklistiky, plachtění, lyžování, běžky, splouvání Vltavy, .... Nádherné památky na dosah - Český Krumlov centrum, zámek a zámecká zahrada - Unesco, klášter Vyšší Brod, klášter Zlatá Koruna, hrad Rožmberk, Vítkův Kámen, Schwarzenberský plavební kanál....I Frymburk je místo s pěknou atmosférou. 48 km Linze.
JANA ZOUHAROVÁ (starší pár - návštěvník) 24.6.2020
krásná krajina, krásná historická města.
Jana Čumpelíková (skupina - návštěvník) 23.6.2020
Šumava je má nejoblíbenější část naší republiky, rádi se tam vracíme.
Zdeněk (skupina - návštěvník) 23.6.2020
Hrad Kašperk a Pustý Hrádek. Motomuzeum v Kašperských Horách.
Dagmar Jacyková (starší pár - návštěvník) 23.6.2020
Klostermannova rozhledna na Jeseníku. Cyklo i turisticke trasy.
Lenka Volfová (ubytovatel) 17.6.2020
Region se vyznačuje typickou šumavskou přírodou, lesy, louky, kopečky až kopce. Sousedíme s Českým lesem (Domažlicko), který též nabízí svá kouzla.
A Kriz (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 12.6.2020
Krásná priroda
LUDMILA HÁJKOVÁ (skupina - návštěvník) 9.6.2020
ŠUMAVA JE KRÁSNÁ,SAMA OD SEBE.
Marie paroubková (skupina - návštěvník) 9.6.2020
Chráněná oblast Šumavy plná kouzelných zastavení, historie ,přírodních a kulturních památek.
Alexandra Růžičková (ubytovatel) 9.6.2020
Národní park Šumava. Vlci na Srní. Řeky: Vydra, Otava. Keltská hostorie: Obří hrad, Sedlo. Sklářská historie. Města: Kašperské Hory, Sušice. Hrady: Kašperk, Velhartice.
Tereza Drázská (ubytovatel) 7.6.2020
toTuristika na Šumavě. Krásná příroda. Modrava, Srní, Kvilda. Ideální na pěší nebo cykloturistiku. V okolí středověké Hrady - Kašperk, Velhartice, Rabí.
Lubomír Harna (ubytovatel) 4.6.2020
Výchozí místo pro výlety na Šumavě, lyžařský areál Kobyla - Zadov 2 km, Churáňov 4 km.
Milena Weberová (skupina - návštěvník) 4.6.2020
Šumava má vždy co nabídnou
Libuše Hofmanová (ubytovatel) 2.6.2020
Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Česku (886 m n. m.), Amálino údolí - přírodní rezervace s biotopy skalisek, mokřadů, pramenišť a porostů, Mrázové stěny - skalní útvary vzniklé mrázovým zvětráváním, Javorník - rozhledna, Pustý hrádek - zřícenina naproti hradu Kašpek, Sedlo u Albrechtic - druhé nejvýše položené laténské hradiště v Čechách, Národní park Šumava - vznikl v roce 1991 z části území původní Chráněné krajinné oblasti Šumava. Účelem jeho vzniku bylo ochránit pestrou mozaiku unikátních rozsáhlých rašelinišť, smrkových i bukových pralesů, horských luk, nespoutaných řek a ledovcových jezer. Jako jeden z největších souvislých komplexů lesa ve střední Evropě je nazýván Zeleným srdcem Evropy, města: Sušice - aquapark, offpark, Kašperské Hory - muzeum Šumavy, komentované prohlídky, šumavské bylinné lázně
Martin Matyáš (ubytovatel) 2.6.2020
CHKO Šumava a vše co skýtá Bavorsko, Rakousko, trojmezí - vše dostupné.
Jitka Kováříková (ubytovatel) 31.5.2020
Vimperk, brána Šumavy. Region, o kterém bylo napsáno mnoho. Přijedete-li, určitě Vám velmi rádi doporučíme místa, která stojí za prožití. Šumava je naše láska, nádherná je v kteroukoliv dobu. Je-li člověk schopen vnímat krásu okolo sebe, nemůže odjíždět zklamán. Těšíme se na Vás.
Bc. Michal Riedel (ubytovatel) 19.5.2020
Nespočetné množství zimních a letních aktivit po celém Lipensku obrovské vyžití pro každého!!!
Ondřej Vachel (ubytovatel) 12.5.2020
Co vše vám může Lipno nabídnout? cyklistika, jachting, paddleboarding, rybaření, lyžování, bruslení, motorové čluny Zima sjezdovky: Ski Resort Lipno (CZ), Sternstein (AT), Hochficht (AT) Zima běžky: Bohmerwald Arena (AT), Frymburk, Kramolín Zima brusle: Lipenská magistrála Zima snowkiting: Loděnice Lipno, Černá v Pošumaví​ Bazén, Wellness, Fitness centrum, Aquapark Lipno , Aquapark Frymburk, Hopsárium Bobová dráha Lipno Adventure Golf Lipno Spolupracujeme s jachtařskou školou a půjčovnou motorových člunů– vachelboat.cz
Jitka Kováříková (ubytovatel) 11.5.2020
Bezesporu jedna z nejkrásnějších oblastí Česka, která stojí za zažití. Každý, kdo miluje přírodu si najde něco, co ho silně osloví a způsobí, že Šumava je láska na celý život.
Lucie Brozman (rodina s malými dětmi - návštěvník) 7.3.2020
Pohádková krajina.
Ing. arnoštka Zdenkovićová (skupina - návštěvník) 23.2.2020
Kousek Český Krumlov, Prachatice, každý si najde co ho zajímá.