Loading

Penziony v Pošumaví

(31 objektů)

Pension Hájenka Nebe

Kašperské Hory, na samotě, v lese
Výhled na vrcholky šumavských kopců!

Penzion Šumavák

Stachy, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion v srdci Pošumaví!

Penzion Jelení vrchy

Nová Pec - Jelení, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Šumavská příroda, krásné apartmány, klid

Penzion Dobrá Voda

Hartmanice (okres Klatovy), na okraji obce / města, u lesa...
Romantický penzion v zámeckém stylu

Penzion St. Leonhard

Nýrsko, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion pro klidnou dovolenou na Šumavě

Penzion Kvilda - Luční

Kvilda, v obci / ve městě, na horách
Designový penzion přímo v centru Kvildy

Penzion Siesta

Želnava, v obci / ve městě
Rodinný penzion se zahradou a jezírkem

Lovecká chata

Horská Kvilda, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxusní penzion s wellness - pro rodiny

Penzion Chata Kačerov

Kašperské Hory, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion uprostřed šumavských lesů!

Penzion Pohoda u Lva

Nová Pec, v rekreační oblasti
Rodinný penzion v blízkosti Lipna
1 - 31 / 31

Penziony v Pošumaví

Penziony v Pošumaví 1

Do Pošumaví za romantikou, přírodou i sportem

Šumava je jednou z našich dlouhodobě nejoblíbenějších turistických oblastí. Nemusíte se ale zrovna procházet po národním parku a obdivovat některou z jeho mnoha přírodních památek. Své kouzlo má totiž celé Pošumaví. Především proto, že se v něm nacházejí i turisticky velmi atraktivní města, která jsou perlami národopisných regionů Chodsko, Klatovsko a Prácheňsko.

Pošumaví máme ale velkou měrou spojené i s aktivním sportem. Přehrada Lipno je jako dělaná pro plavání, ale i pro výlety na lodi. V zimě je v Pošumaví v provozu i několik vyhlášených lyžařských středisek. V rovinatějších polohách lze díky příznivým sněhovým podmínkám bez větších problémů i běžkovat. Protože by ale dovolená měla být především o odpočinku a méně o obyčejných starostech, před odjezdem se nezapomeňte dostatečně informovat o ubytovacích možnostech v cenově dostupných penzionech.

TOP destinace, ale i méně známé klenoty

Kdo chce prožít dovolenou v Pošumaví se vším všudy, tomu už na začátku doporučíme pronájem penzionu v Horské Kvildě. Tato obec v národním parku Šumava Vás okamžitě uchvátí svou prostou horskou krásou. Nehledě na to, že je to z ní, co by kamenem dohodil k Jezerní slati a k turisticky hojně vyhledávanému Povydří. Podobně atraktivní je z hlediska ubytování i sousední Kvilda, ve které je Černá hora nebo pramen Vltavy. Kdo si počká na jaro nebo na léto, ten si vychutná i krásné scenérie, které mu nabídne místo, kterému se říká Kvilda - Pod poličky.

Penziony v Pošumaví 2

Město, které je právoplatnou součástí Pošumaví je například Nýrsko. To je známé především kvůli své stejnojmenné přehradě. Nadšenci do historie ale vědí, že se na jeho katastrálním území nachází i zřícenina hradu Pajrek a zámek Bystřice nad Úhlavou. Na druhé straně přehrady k Nýrsku patří i přírodní památky Zelenský luh, Úhlavský luh a Lakmal.

Levné penziony v Pošumaví jsou připravené na vše

Cenově dostupných penzionů v Pošumaví je doslova jako hub po dešti. Značná část se jich nachází v centru měst, nebo na kraji obcí. Opravdu žádané jsou i penziony u přehrad a jezer, u lyžařských středisek a v neposlední řadě i v různě velkých rekreačních oblastech. Vzhledem k charakteru zdejší krajiny zde nejsou výjimkou ani pronájmy penzionů na samotách a v lese.

Ať už si vyberete svůj penzion kdekoliv, podle jeho zaměření se ubytujete v pokojích s jednou nebo několika ložnicemi. Penziony v Pošumaví vhodné pro svatby, teambuildingy či pro školy v přírodě mívají i větší počet koupelen. V závislosti na svém výběru pak můžete v pokojích očekávat kromě ložnic i společenskou místnost s televizí, krbem a pohovkou nebo kompletně zařízenou kuchyň. Ve společných prostorách penzionu mají hosté obvykle k dispozici kromě restaurace i hernu s kulečníkem a šipkami a odpočinkovou zónu s wellness, ve které bývá kromě saunového světa i vnitřní bazén či vířivka. Naprostou samozřejmost v dnešní době představuje i kvalitní připojení Wi-Fi.

Penziony v Pošumaví 3

Zážitky už čekají!

Zatímco sedíte doma a přemýšlíte o tom, zda se do Pošumaví opravdu pojedete při své nejbližší dovolené podívat, utíká Vám spousta cenných zážitků. A mnohdy také čas. Což pochopíte, jakmile začnete na poslední chvíli hledat levné ubytování v Pošumaví, které je volné na Vánoce, Velikonoce či Silvestra.

Abyste nic nepromeškali, ponořte se do tajů naší bohaté nabídky. Její součástí jsou levné penziony v Pošumaví, které jsou vybavené několika ložnicemi, koupelnami i bezbariérovým přístupem. Náš bezplatný vyhledávací agent Vám ale během okamžiku najde i všechna zařízení na Šumavě pro prázdniny se psem nebo penziony, které mají speciální vybavení pro děti. Jisté je, že s námi během okamžiku najdete přesně to, co hledáte. Bez nutnosti kamkoliv chodit. Čas, který díky tomu ušetříte běžte věnovat sobě, přátelům či rodině.

Názory a doporučení

Daniela Kucharčuková (ubytovatel) 5.7.2020
Vhodné pro aktivní dovolenou. V zimních měsících sjezdové lyžování, běžky, skialpinismus. V letních měsících turistika, cyklistika včetně downhillu či enduro. Pro méně aktivní dostupné lanové dráhy.
Kamil Egida (ubytovatel) 3.7.2020
Středočeský kraj je díky své rovinatosti velmi vhodný pro cykloturistiku. Je zde mnoho památek a mnoho zajímavých míst. (Hrad Karlštejn a ostatní hrady, Mělník, Brandýs nad Labem...).
Jiiří Tušl (ubytovatel) 2.7.2020
Velmi vyhledávaný region centrální Šumavy vhodný jak pro zimní, tak pro letní dovolenou.
Zdeněk Sedlák (ubytovatel) 1.7.2020
Sušice leží v těsném sousedství Šumavského Národního parku - je zde nespočet možností pro letní i zimní turistiku. Namátkou jmenujme alespoň nějaké lokality - Annín, Kvilda, Horská Kvilda, Čeňkova Pila, Srní, Prášily, Antýgl, Modrava, Železná Ruda a spousta dalších...
Alexandra Růžičková (ubytovatel) 30.6.2020
Šumava je nádherná a stojí za to ji poznat.
Zdenka Gondová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 29.6.2020
Okolí je celkově krásné. Mnoho sportovních možností (turistika, cyklo, in-line, vodní sporty, zimní sporty....)
Jasmina Ledecká (rodina s malými dětmi - návštěvník) 29.6.2020
klášter Vyšší Brod, hrad Rožmberk s věží Jakobínka, Frymburk, Stezka korunami stromů, výlet lodí po Lipně
Lenka Pechoušková (ubytovatel) 28.6.2020
Stožec nabízí ubytování v srdci Národního parku Šumava a je ideálním místem pro rekreaci a poznávání šumavské přírody. Z obce je výborné vlakové spojení do okolí (Lipno, Český Krumlov, Volary, Prachatice, Nové Údolí). Od jara do podzimu je Stožec dokonalým místem pro cyklistiku, in - line bruslení a turistiku. V zimním období jsou perfektní podmínky pro lyžování v německém Mitterdorfu (15 minut od domu, cenově velmi výhodné rodinné jízdné) vhodné i pro nejmenší lyžaře, nejbližším střediskem jsou pak České Žleby (5 minut). V okolí Stožce je při dostatku sněhu upravována i řada běžkařských tratí.
Josef Rychlík (ubytovatel) 27.6.2020
Nádherná příroda, nespočet možných aktivit, skvělá atmosféra....
Jiří Husák (ubytovatel) 26.6.2020
Šumava, nádherná příroda, koupání, cyklistiky, plachtění, lyžování, běžky, splouvání Vltavy, .... Nádherné památky na dosah - Český Krumlov centrum, zámek a zámecká zahrada - Unesco, klášter Vyšší Brod, klášter Zlatá Koruna, hrad Rožmberk, Vítkův Kámen, Schwarzenberský plavební kanál....I Frymburk je místo s pěknou atmosférou. 48 km Linze.
JANA ZOUHAROVÁ (starší pár - návštěvník) 24.6.2020
krásná krajina, krásná historická města.
Jana Čumpelíková (skupina - návštěvník) 23.6.2020
Šumava je má nejoblíbenější část naší republiky, rádi se tam vracíme.
Zdeněk (skupina - návštěvník) 23.6.2020
Hrad Kašperk a Pustý Hrádek. Motomuzeum v Kašperských Horách.
Dagmar Jacyková (starší pár - návštěvník) 23.6.2020
Klostermannova rozhledna na Jeseníku. Cyklo i turisticke trasy.
Lenka Volfová (ubytovatel) 17.6.2020
Region se vyznačuje typickou šumavskou přírodou, lesy, louky, kopečky až kopce. Sousedíme s Českým lesem (Domažlicko), který též nabízí svá kouzla.
A Kriz (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 12.6.2020
Krásná priroda
LUDMILA HÁJKOVÁ (skupina - návštěvník) 9.6.2020
ŠUMAVA JE KRÁSNÁ,SAMA OD SEBE.
Marie paroubková (skupina - návštěvník) 9.6.2020
Chráněná oblast Šumavy plná kouzelných zastavení, historie ,přírodních a kulturních památek.
Alexandra Růžičková (ubytovatel) 9.6.2020
Národní park Šumava. Vlci na Srní. Řeky: Vydra, Otava. Keltská hostorie: Obří hrad, Sedlo. Sklářská historie. Města: Kašperské Hory, Sušice. Hrady: Kašperk, Velhartice.
Tereza Drázská (ubytovatel) 7.6.2020
toTuristika na Šumavě. Krásná příroda. Modrava, Srní, Kvilda. Ideální na pěší nebo cykloturistiku. V okolí středověké Hrady - Kašperk, Velhartice, Rabí.
Lubomír Harna (ubytovatel) 4.6.2020
Výchozí místo pro výlety na Šumavě, lyžařský areál Kobyla - Zadov 2 km, Churáňov 4 km.
Milena Weberová (skupina - návštěvník) 4.6.2020
Šumava má vždy co nabídnou
Libuše Hofmanová (ubytovatel) 2.6.2020
Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Česku (886 m n. m.), Amálino údolí - přírodní rezervace s biotopy skalisek, mokřadů, pramenišť a porostů, Mrázové stěny - skalní útvary vzniklé mrázovým zvětráváním, Javorník - rozhledna, Pustý hrádek - zřícenina naproti hradu Kašpek, Sedlo u Albrechtic - druhé nejvýše položené laténské hradiště v Čechách, Národní park Šumava - vznikl v roce 1991 z části území původní Chráněné krajinné oblasti Šumava. Účelem jeho vzniku bylo ochránit pestrou mozaiku unikátních rozsáhlých rašelinišť, smrkových i bukových pralesů, horských luk, nespoutaných řek a ledovcových jezer. Jako jeden z největších souvislých komplexů lesa ve střední Evropě je nazýván Zeleným srdcem Evropy, města: Sušice - aquapark, offpark, Kašperské Hory - muzeum Šumavy, komentované prohlídky, šumavské bylinné lázně
Martin Matyáš (ubytovatel) 2.6.2020
CHKO Šumava a vše co skýtá Bavorsko, Rakousko, trojmezí - vše dostupné.
Jitka Kováříková (ubytovatel) 31.5.2020
Vimperk, brána Šumavy. Region, o kterém bylo napsáno mnoho. Přijedete-li, určitě Vám velmi rádi doporučíme místa, která stojí za prožití. Šumava je naše láska, nádherná je v kteroukoliv dobu. Je-li člověk schopen vnímat krásu okolo sebe, nemůže odjíždět zklamán. Těšíme se na Vás.
Bc. Michal Riedel (ubytovatel) 19.5.2020
Nespočetné množství zimních a letních aktivit po celém Lipensku obrovské vyžití pro každého!!!
Ondřej Vachel (ubytovatel) 12.5.2020
Co vše vám může Lipno nabídnout? cyklistika, jachting, paddleboarding, rybaření, lyžování, bruslení, motorové čluny Zima sjezdovky: Ski Resort Lipno (CZ), Sternstein (AT), Hochficht (AT) Zima běžky: Bohmerwald Arena (AT), Frymburk, Kramolín Zima brusle: Lipenská magistrála Zima snowkiting: Loděnice Lipno, Černá v Pošumaví​ Bazén, Wellness, Fitness centrum, Aquapark Lipno , Aquapark Frymburk, Hopsárium Bobová dráha Lipno Adventure Golf Lipno Spolupracujeme s jachtařskou školou a půjčovnou motorových člunů– vachelboat.cz
Jitka Kováříková (ubytovatel) 11.5.2020
Bezesporu jedna z nejkrásnějších oblastí Česka, která stojí za zažití. Každý, kdo miluje přírodu si najde něco, co ho silně osloví a způsobí, že Šumava je láska na celý život.
Lucie Brozman (rodina s malými dětmi - návštěvník) 7.3.2020
Pohádková krajina.
Ing. arnoštka Zdenkovićová (skupina - návštěvník) 23.2.2020
Kousek Český Krumlov, Prachatice, každý si najde co ho zajímá.