Loading

Aquaparky v České republice

  Aqualand Moravia

  Pasohlávky

  Moře v českém akvaparku - je to vůbec možné? V Aqualandu Moravia rozhodně ano! Zhruba 40 kilometrů jižné od Brna Vás čeká moře vodních atrakcí a bazénů. Nechybí kino, restaurace, masáže, sauny, prostě dokonalé podmínky pro relax a odpočinek. Pasohlávky na Pálavě a jejich vodní areál Moravia by i Poseidón hodnotil deseti mořskými hvězdicemi z deseti!

  Atrakce a možnosti pro všechny členy rodiny

  Znáte to - děti touží po skluzavkách, tobogánech a adrenalinu, zatímco rodiče si chtějí v klídku zaplavat nebo hodit nějakou tu saunu či masáž. A co dědečci a babičky? Pro ty je ideální relax v horkých termálních pramenech. Vyhovět celé rodině opravdu není lehké. Aqualand Moravia je ale připraven na malé i velké, mladé i dříve narozené.

  Pokud si jako místo rodinné dovolené vyberete oblast Pálavy, Mikulov, Klentnice nebo snad nejbližší okolí Věstonické nádrže, určitě si do zdejšího akvaparku zajděte. Jen tak mimochodem, víc atrakcí a bazénů pod jednou střechou nikde jinde v České republice nenajdete.

  Bazény o velikosti pozemku pro rodinný dům

  Základem každého pořádného akvaparku je bazén. Samozřejmě, že ne jeden. V Aqualandu Moravia jich naleznete hned čtrnáct. Hezky půl na půl - sedm venkovních a sedm vnitřních bazénů. Největší z venkovních bazénů dostal název Riviéra a nabízí luxusních 823 m2 vodní plochy. Nejteplejší vodu zase můžete okusit ve dvou „bratrských“ bazénech. Romulus a Remus leží při sobě, dohromady zabírají něco přes 100 m2 a celoročně se tu lze vykoupat ve vodě o 37 °C.

  K dispozici je také Baby Lake se skluzavkou, stříkacím dělem, vodním zvonem či vodopádem, stejně jako další bazény s krásnými výhledy na Pálavu a doplňky v podobě vířivek nebo mořského vlnobití.

  Ve vnitřních bazénech si lze užít sportovního plavání v největším bazénu v celém akvaparku (840 m2) i příjemné relaxace pod hvězdnou oblohou. Toužíte-li po uvolnění napětí, zcela jistě využijete Relax Pool a Whirlpool. Teploučká 35 °C voda a dotek tisíců bublinek z vodních nebo vzduchových trysek - může existovat něco lepšího?

  Děti by možná namítali, pro ně jsou ale připraveny zcela jiné bazény. Například takový Calimero se dvěma věžovými skluzavkami, stříkacími pistolemi, děly nebo polévacími kbelíky. Nejmenší plavci i neplavci se mohou vydovádět v mělkém Baby bazénku s příjemně vyhřátou vodou, vodním hříbkem nebo perfektní medvědí skluzavkou.

  Hodně atrakcí - hodně zábavy

  Co ještě se dá v akvaparku Moravia dělat? Můžete se zde klouzat, smýkat, skákat, otáčet - stovky metrů skluzavek a tobogánů jsou Vám plně k dispozici. Pojďme ale pěkně popořadě a začněme s těmi „nej“. Tak třeba nejstrmější skluzavka s příznačným názvem Kamikadze je dlouhá 29 metrů, vysoká plných 13 metrů a řadí se k vysokorychlostním atrakcím, k projetí kterých musíte mít notnou dávku odvahy.

  O poznání klidnější jízdu nabídne Blue Trio - nejdelší tobogán v akvaparku. Měří bezmála 150 metrů a do jeho útrob se na člunu může vydat klidně i trojice odvážlivců. A slůvko „odvaha“ zmíníme také při atrakci s názvem SuperCrater. Atrakce s délkou 101 metrů Vás provede různými zákoutími a okruhy a údajně končí v samotném středu země!

  Ani Wild River ovšem není procházka růžovou zahradou, stejně jako Yellow Crash. Hlavou zeď neprorazíte, tu vodní ale ano. Zejména pokud cestou naberete vysokou rychlost, tak jako v uzavřeném, 94 metrovém tobogánu Yellow Crash. Jedineční zážitek budete mít také z atrakce jménem U Wave, mamutí U-rampy. Sešup dolů a pak zase nahoru, adrenalin, barevné efekty, prostě príma!

  Relax a wellness jako v lázních

  Aqualand Moravia má v nabídce také desítky wellness procedur. Sauna by neměla chybět - kromě finské klasiky můžete vyzkoušet provoněnou biosaunu, aroma lázeň, infrakabinu nebo tepidarium a cladarium, které příjemně prohřeje a uvolní Vaše tělo. Víkendy jsou pak vyhrazeny saunové show a ceremoniálům zkušených saunerů.

  Je libo masáže? Stačí říct a vybrat si, k dispozici jsou dětské masáže, římská vinná, havajská, aroma masáž nebo detoxikační medová masáž, nabízející komplexní péčí pro každý typ pokožky.

  Většinu bazénů a vířivek v Aqualandu Moravia navíc zásobuje léčivá voda z 1,3 kilometrů hlubokého vrtu nedaleko Pasohlávek. Je jedinečná svým obsahem sulfanu, oxidu uhličitého, fluoridů, síranů a jiných látek v tělu prospěšném množství. Minerální voda prospívá celkové imunitě, metabolismu i stavbě kostí. Zmírňuje také kožní onemocnění, plísňové choroby a regeneruje pohybový aparát.

  Dovolená na Pálavě - klidně i týden!

  Pro dokonalý zážitek z Aqualandu Moravia doporučujeme vyhradit si v kalendáři několik dní. Akvapark disponuje vlastním ubytováním, mnohem více možností ale naleznete v okolních obcích a městech. Kromě Pasohlávek se nejblíže nacházejí Dolní Dunajovice, Klentnice (necelých 10 kilometrů na jih), Strachotín nebo Dolní Věstonice (zhruba 15 kilometrů na východ).

  Lze si vybírat ze stovek lůžek v penzionechhotelích, apartmánech, privátech, ale také chatkách, roubenkách a soukromích chalupách s prostornou zahradou. Několik kempů funguje také kolem Věstonické vodní nádrže. Jak vidíte, infrastruktura akvaparku a jeho nejbližšího okolí je zcela připravena pro Vás a Vaší rodinu.

  Zajeďte si na překrásnou Pálavu a kromě přírodních skvostů a darů vinic si vychutnejte také zábavu a relax v Aqualandu Moravia. Uvidíte, že na tuto návštěvu budete v dobrém vzpomínat hodně dlouho.

  Aquapark Špindlerův Mlýn

  Špindlerův Mlýn

  Zahoďte všechny své starosti a smutek a přijďte se podívat a zrelaxovat do aqua světa v Krkonoších. Aquapark Špindlerův Mlýn nabízí množství vodních atrakcí a zážitků. K mání jsou také vířivky, sauny nebo solní jeskyně. Odpočinek Vám zabezpečí perličková masážní lůžka, skvělou zábavu pro Vaše děti zase dětské bazény, tobogány nebo simulace divoké řeky. Je jenom na Vás, čemu dáte přednost.  

  Lokalizace Aquaparku Špindlerův Mlýn

  Hotel Aquapark Špindlerův Mlýn leží přímo na úpatí hory Medvědín ve Špindlerově Mlýně, pouhých 50 m od lanovky Špindlerův Mlýn – Medvědín. Areál hotelu a jeho okolí je tedy vhodným místem na odpočinek během celého roku. Uklidňující a nezapomenutelný výhled na krkonošské lesy, klidné prostředí a svěží vánek nabízí ideální podmínky pro srovnání myšlenek. Lokalita zároveň poslouží jako výchozí bod pro letní turistikuzimní sporty. Před hotelem najdete dokonce zastávku pro cyklobusy a skibusy.

  Areál Aquaparku Špindlerův Mlýn

  Co přesně nabízí areál aqvaparku ve Špindlerově Mlýně? Skvělé osvěžení si můžete dopřát v rekreačním bazénu s chrličem vody. Bazén má rozměry 20 x 12 metrů a teplotu vody na úrovni 28 °C. Je ideální pro kondiční plavání a regeneraci ztuhnutého zádového svalstva.

  Děti se mohou vydovádět v dětském bazénku s hříbkem a vyhřátou padající vodou. Pro ty nejmenší je nejlepší volbou právě tenhle mělký teploučký bazén s rozměry 7 x 4,5 metrů a teplotou 28 °C. Hledáte místo pro dokonalý relax? Vyberte si Whirlpool - dvě vířivky s hloubkou 80 a 85 centimetrů a teplotou 33 °C. Perličkový koupel Vám zajistí psychický odpočinek a regeneraci natažených svalů.

  Jste připraveni na porci adrenalinu? Tobogány Vám a Vašim ratolestem nabídnou hodně zábavy a ještě víc dobrodružství. Nejdelší jízdu zažijete na žlutém, přes 72 metrů dlouhém tobogánu se zatáčkami a propady. Červený tobogán není tak dlouhý, má „jen“ něco přes 68 metrů, ale díky prudšími sklonu nabídne agresivnější sešup. Barevnou trikolóru doplňuje 55 metrů dlouhý modrý člunový tobogán, nabízející divokou jízdu na nafukovacím člunu.

  Výčet adrenalinových aktivit v akvaparku završuje divoká řeka s hloubkou 120 centimetrů. Necháte se unášet jejími vodami nebo jim dokážete vzdorovat?

  Plně vybavené Wellness centrum

  V akvaparku Špindlerův Mlýn si kromě adrenalinové zábavy můžete užít také relax a pohodu. Ze zdejšího wellness centra budete odcházet jako znovuzrození. Dokonalé prohřátí organizmu zajistí tradiční finská sauna, která pomáhá okysličení a celkové regeneraci těla. Parní lázeň není tak horká, díky 100% vlhkosti vzduchu a horké páře ale prospívá dýchacím cestám a zmírňuje revmatické potíže.

  Pokud nesnášíte vysoké teploty nebo máte problémy s krevním tlakem, můžete kromě parní sauny využít také solnou infrasaunu. Ta pracuje při teplotách od 35 °C do 55 °C a, podobně jako ostatní druhy saun, pobyt v ní zajišťuje velmi účinnou detoxikaci těla. Blahodární vliv soli lze okusit také v solní jeskyni, která je součástí wellness centra. Návštěva jeskyně opravdu stojí za to – hodinka pobytu v ní má podle odborníků podobné účinky, jako dva až tři dny u moře.

  Nabídka wellness služeb by nebyla kompletní bez různých druhů masáží. Nechte se hýčkat rukama profesionálních masérů a dopřejte si třeba regenerační, indickou nebo sportovní masáž. Nebo se Vám víc zamlouvá masáž lávovými kameny?

  Netřeba opomenout další atrakce, služby

  Venku je krásný den a Vy byste raději zůstali v klidu a prošli se po okolí nebo po areálu hotelu? Nezoufejte, ve Špindlerově Mlýně a jeho akvaparku se rozhodně nudit nebudete. Můžete si zahrát stolní tenis, badminton, minigolf nebo pétanque. Pro ty nejmladší hosty venku čeká zipline, hřiště s prolézačkami, skluzavka a také trampolína.

  Během letních měsíců se o pestrý program pro Vaše děti postará tým animátorů. V budově I se nachází dětský koutek, který se těší oblibě zejména v případě nepříznivého počasí. A když je venku hezky? To pak jsou v kurzu adrenalinové aktivity. Vyzkoušet lze horské kolo nebo populární elektro verzi, terénní koloběžku, jízdu na koni, lukostřelbu, lezení na umělé stěně nebo po skalách, rafting nebo paintball.

  K mání je také horský vůdce pro výlety s výkladem a pro děti je tu možnost zábavy v Art centru Puntík. Vše lze objednat přímo v areálu akvaparku. Pokud jste hosty akvaparku, možná dostanete i nějakou tu slevu. Zkuste se zeptat na recepci.

  Pohodlné ubytování – to zní skvěle!

  Dovede si představit ubytování s báječným relaxem v Krkonoších? Špindl má pro Vás to nejlepší. Součástí akvaparku ve Špindlerově Mlýně je také hotelové zařízení, ležící na úpatí Medvedína, jen kousek od lanovky, sjezdovky a báječného okolí.

  Špindlerův Mlýn jakožto významné turistické centrum Krkonoš nabízí skvělou infrastrukturu ubytovacích kapacit. Nachází se zde celá řada hotelů, penzionů, apartmánů, ale také roubenek, chalup a chat k pronajmutí. Další možnosti kde hledat nocleh jsou k mání v Benecku, Strážném, ve středisku Horní Mísečky nebo v Peci pod Sněžkou (při cestě autem ovšem počítejte ovšem se zhruba hodinovou).

  Krkonoše, to není jen turistika a lyžování. Vyberte se s rodinou na výlet a navštivte Aquapark a Hotel Špindl. Dopřejte si hezké chvilky plné pohody v kruhu svých nejbližších.

  Aquapalace Praha

  Čestlice

  Praha má téměř tolik paláců co věžiček. Vždyť jen na Malé Straně byste napočítali desítky těchto velkolepých budov. Palác Kinských, Šternberský palác, Valdštejnský palác…a také Aquapalace Praha s bazény a perfektní spa and wellness infrastrukturou. Pražský akvapark se nachází v části Čestlice, zhruba 20 kilometrů jihovýchodně od centra Prahy, a je to něco jako hvězdná brána do jiných světů. Nevěříte? Tak čtěte dál!

  První zastavení – vodní svět

  Vodní svět Aquapalce Praha nabídne všechno, co unavená tělo i mysl žádá. V resortu najdete několik oddychových a relaxačních zón, stejně jako bary a restaurace. Tak třeba vodní svět se rozkládá na ploše více než 9000 metrů čtverečních. V provozu je zde několik tobogánů včetně toho nejdelšího v Čechách.

  Zcela jedinečná je i přes 400 metrů dlouhá venkovní divoká řeka. Těšit se můžete také na skluzavky nebo Spacebowl, kde se to dá opravdu docela pěkně roztočit. Pokud se nebojíte hloubek, určité si rádi vyzkoušíte také potápění v 8 metrů hluboké Potápěčské jámě. Ptáte se co děti, jestli si mají kde hrát? No jistěže ano. Připraven je dětský koutek, Korálový dóm překypující podmořským životem nebo Palác pokladů s romantickou atmosférou Karibiku. Ponořit se do vodního světa Aquapalce Praha se opravdu vyplatí!

  Prohřátí ve finské i ruské sauně

  Moderní akvapark v Praze nabídne kromě adrenalinu a zábavy také skvělé možnosti na relaxaci a zklidnění. Dámy a pánové, vítejte v Saunovém světě Aquapalace Praha! Tato část rezortu je rozdělena na tři části – v první najdete finské sauny, v druhé římské lázně a k Saunovému světu patří i třetí, venkovní část. K mání je celkem 14 různých prohříváren včetně venkovní ruské sauny. Během dne navíc zkušení saunéři připravují různé saunové ceremoniály, díky kterým je celý proces saunování ještě intenzivnější. Pokud toužíte po lehkém a příjemném prohřátí celého těla, určitě se podívejte do zdejších Římských lázní. Na výběr budete mít 5 parních kabin tureckého typu s teplotami od 26 °C po 65 °C. Díky pravidelnému saunování zbavíte své tělo škodlivých látek, zlepšíte krevní oběh a posílíte celkovou odolnost organismu a vitalitu pokožky.

  Cíl: návrat ke zdravému tělu

  A pokračujeme dál, do sekce Spa & Wellness. Její nezbytnou součástí je tím odborníků se znalostmi z oblasti fyzioterapie a různých forem péče o tělo. K dispozici jsou desítky ozdravovacích procedur, včetně manuální lymfodrenáže, termoterapie, hloubkové masáže nebo elektroléčby. V špičkově zařízeném Balneo & Medical centru Vám lékaři a fyzioterapeuti pomohou diagnostikovat a léčit potíže se zády a pohybovým systémem. Rehabilitační procedury jsou navrženy s cílem odstranit svalovou disbalanci a umožnit návrat k původnímu zdravotnímu stavu nebo docílit alespoň jeho zlepšení. Luxusní služby v luxusním prostředí – to je nabídka Spa & Wellness a Balneo & Medical, kterou byste měli využít.

  Jedno z nejlepších fitness v Čechách

  Zdravé tělo se bez cvičení neobejde. Chcete nabrat svalovou hmotu, zhubnout nebo se poradit s trenérem? Ve fitness centru Aquapalce Praha najdete všechno, co potřebujete na dosažení svých cílů. Centrum se rozkládá na dvou podlažích, je plně klimatizované a patří k nejlépe vybaveným fitness v České republice. K dispozici je klasické „železo, posilovací stroje, bruslařské trenažéry i strečinková zóna. Můžete cvičit ve skupině nebo pod dohledem zkušeného trenéra a výživového specialisty. Pokud rádi zkoušíte nové metody, můžete zde otestovat vibrační technologii Power Plate, určenou k vyformování postavy, nebo Imoove pro intenzivní trénink celého těla. Můžete se zapojit do hodin jógy, zajít na aqua aerobic, indoor cycling, vyzkoušet cvičení na bosu nebo si dát do těla při kruhovém tréninku. Aquapalce Praha vytváří ideální podmínky pro budování postavy Vašich snů.

  Kde se dobře vaří…

  Dokonalý relax, proces hubnutí nebo nabírání svalové hmoty se ovšem neobejde bez kvalitní a pestré stravy. Tu spolu s pitným režimem zabezpečují restaurace a bary v areálu Aquapalace Praha. Podává se například nejkvalitnější feta Kourellas, vyhlášené řecké olivy Kalmata, domácí moučníky, zeleninové saláty, čerstvá pizza nebo skvělá studená a teplá kuchyně. Vaše chuťové buňky a žaludek budou jásat blahem!

  Ubytování? V Praze není problém

  Kromě tradičního poznávání Prahy zkuste tentokrát zařadit do svého itineráře také návštěvu Aquapalace Praha. Ubytovat se můžete přímo v hotelu, který se nachází v areálu akvaparku, nebo využít bohatých kapacit v nejbližším okolí. Budete mít na výběr řadu hotelů, apartmánu, penzionů a ubytovenPrůhonicích, Kunraticích nebo v oblasti Prahy 11. Praha nabízí hodně zábavy, kultury i historických památek. Má mnoho tváří – zkuste objevit tu zábavnou! Přijeďte do stověžaté relaxovat a užít si opravdové pohody!

  Centrum Babylon

  Liberec

  Bylo, nebylo, stával jednou jeden Babylon. Ale ne ten starověky, nýbrž ten moderní, liberecký. Je to tak, na severu Čech, necelých 100 kilometrů od Prahy, se nachází opravdové poutní místo všech milovníků srandy a odpočinku. Žádné zmatení jazyků, jak tomu bylo v biblickém Babylonu, tady ale nehrozí. Liberecké Centrum Babylon nabízí především zábavu. A parky, zábavné parky s předponou aqua, luna nebo IQ. Jo a taky je zde dost místa pro kongres i wellness.

  Samotný Liberec je krásné město v severních Čechách. Leží v malebném regionu Jizerských hor, kam se rok co rok vydávají pravověrní sjezdaři, lyžaři a všichni, kteří rádi aktivní oddech a kupy sněhu. Do Liberce se ale také jezdí na výborný fotbal a snad ještě lepší hokej. A protože nejen sportem živ jest člověk, je v Liberci místo i pro relax v tak trochu jiném stylu. Tohle je vodní svět Centra Babylon!

  Akvapark Babylon – koupání, masáže i 3D laserová show

  Máte rádi vodní hrátky a příběhy Julese Verna? Pak se budete v akta-sekci Centra Babylon cítit jako v pohádce! Zdejší Akvapark je totiž vybudován právě ve stylu příběhů známého autora sci-fi románů.

  Vybavení akvaparku je stejně bohaté, jako byla bohatá Vernova fantazie; můžete se těšit na čtveřici tobogánů, divokou řeku, bazény, skluzavky nebo vodotrysky. Dřív narozené jistě potěší relaxační zóny, romantické jeskyně a možnost absolvovat vodní masáže, saunování nebo římskou páru. Dokonalému uvolnění nahrává také voda v bazénech, jejíž teplota se pohybuje kolem 27 °C až 30 °C. Nádhera!

  Přímo v akvaparku je navíc připraven nevšední zážitek – laser show s 3D efekty. 5 laserů a jedinečné animace s doprovodnou hudbou a dýmovými efekty jsou opravdovým příslibem úžasné podívané. Laserová projekce akvaparku Centra Babylon vyhrála v roce 2014 první místo v kategorii atrakce roku a dnes si ji můžete užít 3-krát denně.

  Lunapark – poklidné kačenky i adrenalinový simulátor

  Je tady pouť, do akvacentra v Liberci přijel lunapark! A co je na tom nejlepší? Že neodjede! Areál lunaparku Centra Babylon v Liberci se rozkládá na ploše 3000 m2 – je zcela zřejmé, že o atrakce zde není nouze. Nejmenší se mohou svézt na řetízkáči, zalétat si na houpačkách nebo si otestovat svou hbitost na prolézačkách a trampolíně. No a jsou tady i kačenky, to víte, že jo.

  A co odrostlejší? I ti se přece chtějí bavit. Žádný problém, v babylonském lunaparku (zní to zvláštně, co říkáte?) si lze užít klasický autodrom tak, jak jej znáte z dětství, nebo vyzkoušet své kovbojské vlohy na simulátoru divokého býka. Pokud by adrenalinu bylo přece jen málo, je k dispozici i adventure golf, staročeská střelnice nebo horolezecká stěna.

  iQpark – náš tajný tip

  To nejlepší nakonec? Možná…Vítejte v prvním zábavně-naučném centrum v České republice! iQPARK ukazuje svět vědy a techniky ve zcela jiném, mnohem zábavnějším světle. Vše se tady řídí principem interaktivnosti, tedy tak, aby bylo zapojeno co nejvíc smyslů najednou.

  Ve čtyřech tematických okruzích (člověk, prostředí, zajímavosti, hry) se setkáte s dvěma stovkami poučných a přitom zábavných a hravých exponátů. Jsou připraveny kvízy, rébusy a hlavolamy či pokusy a demonstrace přírodních zákonů a jevů. Podle pověstí se prý někde v iQparku schovává nejvyšší muž planety, se kterým se lze vyfotit! Najdete ho v zrcadlovém bludišti, bublináriu nebo odpočívajícího na Fakírovom loži? Kdo ví, odpoví – to platí v iQParku Centra Babylon na sto procent!

  Ještě kousek navíc

  Prostory Centra Babylon v Liberci skýtají dostatek místa a technické zázemí pro pořádání různých kongresů a akcí. 10 nebo 1000 lidí, je jen na vás, kolik místa potřebujete a využijete.

  Co se týče gastro-stránky celé věci, můžete se těšit na stylovou kavárnu Královská zahrada s nabídkou ICE´N´GO!, nejstudenějšího dezertu na světě. V menu najdete také dorty a zákusky z místní cukrárny.

  Gastro-infrastruktura je podpořena neméně skvělými restauracemi – v Babylonu je jich hned pět. Staročeská rychta nabídne ověřenou klasiku, Jizerka zase samoobslužné denní menu a Nostalgia Restaurant to nejlepší z italské kuchyně. No a Babu Burger Vás přesvědčí, že fast-food nemusí být synonymem mastného a nezdravého jídla.

  Ubytování – v okolí Jizerek žádný problém

  Do Liberce a Jizerských hor se rozhodně oplatí zajet. Klidně i na víc dní nebo třeba celou dovolenou, o místo k noclehu se nemusíte obávat.

  Ubytovací kapacity nabídne i Centrum Babylon, kromě toho je ale ve městě k dispozici několik hotelů, apartmánu a penzionů. Další ubytovací zařízení, včetně privátů, chalup, srubů a rekreačních chat s hezkou zahradou najdete také v blízkém okolí, ve vzdálenosti do 15 kilometrů od centra města; zejména v lyžařském středisku Bedřichov a v Jablonci nad Nisou. Pojeďte do Jizerských hor, navštivte Liberec a užijte si pár chvilek pohody a relaxace!

  Aquapark Uherské Hradiště

  Uherské Hradiště

  Když sem šel z Hradišťa po koupání…Tak by si mohli zpívat všichni návštěvníci moravského městečka na jihovýchodě České republiky. Ptáte se proč? Kromě koštu slivovice a poznávání moravské kultury a přírodních krás se do Uherského Hradiště lze vypravit také kvůli místnímu akvaparku. Celoroční nabídka zábavných atrakcí a procedur, které uvolní vaše tělo a mysl – to nezní špatně, viďte?

  Akvapark v Uherském Hradišti je rozdělen do čtyř zón. První dvě patří vnitřnímu areálu, v zóně 3 funguje bezvadné wellness centrum a „na čtyřce“ se nachází letní areál. Pomyslnou pátou zónu pak tvoří restaurace, bary, bufety a terasa s nabídkou výborného občerstvení. Račte vstoupit!

  Vnitřní areál akvaparku

  Vnitřní část akvaparku v Uherském Hradišti nabídne něco pro každého člena rodiny. Pro milovníky zábavy, adrenalinu a rychlé jízdy jsou připraveny nejdelší tobogány na Moravě. Neleknete se vysoké náročnosti? Pak si svou odvahu můžete otestovat na tobogánu se zlověstným názvem Black Hole a délkou 140 metrů. Chtěli byste zažít ještě delší jízdu? Vyzkoušejte přes 185 metrů dlouhý X-Tube. Jízda je povolena i v jednomístném raftu, ve dvou nebo ve třech se to ale přece jen líp táhne, respektive sjíždí.

  Uherskohradišťské tobogány jsou super, pokud Vám ale jde o zlepšení kondice, zamiřte do plaveckého bazénu. Nabízí 8 plaveckých drah s délkou 25 metrů a hloubkou vody do 1,9 metru. Nejmělčí místa s hloubkou kolem 1,3 metru jsou vhodné i pro začínající plavce. Vodní radovánky z trošku jiného soudku si lze užít i v zábavném bázenku s divokou řekou, masážními lavicemi, vodními chrliči, houpacím bazénkem  nebo dvěma vířivkami s vodou o teplotě 34 °C.

  A co děti, mají si kde hrát? No samozřejmě, jak jinak. Ve speciálním dětském bazénku s hloubkou od 0,4 do 0,8 metru se lze zabavit chůzí po vodě nebo jízdou na lodičkách. Těm nejmenším je určeno 0,4 metru hluboké brouzdaliště s chrličem, prskající žábou, vodním hříbkem a „sloní“ skluzavkou. Součástí vnitřní zóny je také prohřívárna, ve které se při teplotě kolem 55 °C a vlhkosti vzduchu přes 90 % dokonale uvolníte.

  Venkovní areál – ideální pro trávení slunečných letních dnů

  V létě je škoda být zavřený vevnitř, nemyslíte? V případě akvaparku v Uherském Hradišti by to byla škoda dvojnásobná, protože letní venkovní areál nabízí dostatek místa i zábavy pro všechny věkové, hmotností a nevímjakéještě kategorie.

  Centrem dění bývá venkovní víceúčelový bazén. Kromě šestice 25 metrů dlouhých plaveckých drah nabízí také řadu atrakcí jako skluzavky, vodní chrliče s perličkami, masážní lavice nebo houpací síť.

  Pro zábavu nejmenších je připraven samostatný dětský bazének, jehož nejhlubší část měří ani ne půl metru. Sluncem prohřátou vodu zčeří vzduchové perličky a vodní chrliče, zabavit se lze také pod vodním hříbkem nebo na pružinových houpačkách, umístěných na břehu pod slunečníky.

  Ano, čas v akvaparku Uherské Hradiště můžete trávit také na suchu. Součástí venkovního areálu jsou také sportovní hřiště pro tenis, badminton nebo stolní tenis, ale také písková hřiště pro plážové odnože volejbalu a fotbalu. Zabavit se můžete i netradičními disciplínami jako pétanque nebo discogolf.

  A co ještě? Hm…Bazén pro lodičky, jak jsme jen mohli zapomenout! V akvaparku Uherské Hradiště najdete také nafukovací bazének s malými lodičkami na ruční pohon. Skvělý tip pro malé a nejmenší!

  Mír, klid a pohodička ve wellnessu

  Máte náročnou práci? Každý den zažíváte stresové situace a už je toho všeho tak nějak přes čáru? Přijďte se zklidnit a uvolnit do wellness zóny v akvaparku Uherské Hradiště. Novou energii z blahodárně působícího tepla načerpáte v saunovém světě, kde najdete klasickou i zážitkovou finskou saunu se světelnými a zvukovými efekty. Ještě trochu jiný level relaxace a poněkud mírnější teploty nabídne bylinná lázeň a balnárium s nabídkou přírodních esencí pro dokonalou aromaterapii.

  V akvaparku jsou připraveny saunovací procedury také pro děti a seniory. Saunování probíhá pod lékařským dozorem, díky čemu se mohou kluci, holky, babičky i dědečkové bezpečně zasvětit do tajů této ozdravovací a revitalizující wellness metody.

  A kdyby Vám, nedej bože, začalo kručet v břiše, můžete navštívit celou řadu „občerstvovacích stanic“ v areálu akvaparku. Podává se teplá i studená kuchyně, domácí a regionální dobroty, rychlé občerstvení i lehká fit jídla, samozřejmě také dezerty, káva, čaj, míchané nápoje, šťávy nebo pivínko. Prostě radost odpočívat!

  Na Moravu jeden den nestačí

  Naplánujte si dovolenou nebo alespoň prodloužený víkend v Uherském Hradišti! O místa k noclehu se bát nemusíte. V samotném Hradišti je k dispozici řada hotelů, apartmánů a penzionů, stačí si akorát včas zarezervovat místo. Pokud by bylo přece jen plno, zkuste se podívat do nejbližšího okolí, třeba do Ostrožské Nové Vsi, Starého Města, Buchlovic nebo Velehradu a na moravský venkov s chatami, chalupami nebo roubenkami k pronajmutí.

  Kdepak, Morava a Uherské Hradiště Vás jistě nezklamou. Pro skvělý odpočinek prošpikovaný zážitky opravdu nemusíte cestovat daleko.

  Aquaforum Františkovy Lázně

  Františkovy Lázně

  Toužíte po relaxu a vodních radovánkách? Kde to vázne, navštivte Františkovy Lázně! Známé koupelné městečko leží v Karlovarském kraji, na samotném západu Čech, asi 6 kilometrů severně od Chebu. Přijeďte a zažijete tu opravdovou Ameriku – a to dokonce dvakrát! Kousek od města totiž leží jezero zvané Amerika. Přímo v centru pak Aquaforum, chlouba celého Karlovarského kraje. Koupání a relax zde, to je také opravdová Amerika!

  Aquaforum Františkovy Lázně se nachází v samotném lázeňském centru města. Leží poblíž místního golfového resortu a přes ulici sousedí se Sady Bedřicha Smetany nebo Císařskými lázněmi.

  Můžete si užít přes 1500 metrů čtverečních vodní plochy, která je rozdělena mezi vnitřní a venkovní areál. Voda je tu mokrá, tak jako všude – ovšem její maximální teplota se šplhá k 34 °C. A to už je nějaké pošušňáníčko! K tomu řada vodních atrakcí, relaxační zóny…Podtrženo, sečteno: Aquaforum ve Františkových Lázních byste měli zažít!

  Venkovní část – tobogán a bazény pro děti i dospělé

  Akvacentrum je rozděleno na venkovní a vnitřní areál. Venkovní části vévodí rekreační bazén s plaveckou částí o rozloze 700 metrů čtverečních. Celá Vaše rodina si zde přijde na své – součástí bazénu je vodopád, chrliče, tříproudá skluzavka, tobogán nebo vzduchové blowery.

  V bazénu je dostatek prostoru, abyste si mohli užít kondičního plavání nebo lenošení na vodní hladině. Pokud jde o tobogán, ten se kroutí a kroutí a kroutí…přes 80 metrů zábavy je zcela zaručeno! Pro nejmenší slouží venkovní dětský bazének s vodopádem, fontánou a perličkami. Jeho vody mají příjemnou teplotu 32 °C, stejně jako venkovní vířivka. Bývá v provozu během celého roku a zejména v zimě je absolutně kouzelné relaxovat a koukat na zasněžené okolí Františkových Lázní.

  Vnitřní areál – skvělé vybavení pro relaxaci i sport

   Venku se žení všichni čerti? O důvod víc, proč navštívit Aquaforum ve Františkových Lázních! Vnitřní areál také nabídne řadu zajímavých atrakcí pro potěchu těla i duše. Samozřejmě, že zde nechybí plavecký bazén, ideální místo pro všechny, kteří rádi relaxují při sportu. Je rozdělen na tři 25 metrů dlouhé plavecké dráhy a teplota vody se pohybuje kolem 28 °C. Víc není třeba, zahřeje Vás přece pohyb.

  Rekreační bazén je pro mnohé z návštěvníků vůbec nejoblíbenějším místem v Aquaforu. Je vybaven vodní stěnovou masáží, perličkou a vzduchovými masážními lavicemi či vodním hřibem, který dokonale namasíruje záda. Nezapomnělo se ani na děti, které se mohou vydovádět v dětském bazénku se skluzavkou, vodními tryskami nebo vodní želvou. Hlavně ať je všude voda a ať to bublá!

  Říkáte si, že tady ještě něco chybí? Že by to chtělo ještě něco navíc? Je libo vnitřní vířivku? Ta se řadí k nejteplejším a tudíž nejoblíbenějším místům v celém akvaparku! Nejen skvěle prohřeje, ale díky vodním tryskám také namasíruje bolavá záda. Právě tady se můžete vykoupat v oné 34 °C teplé vodě. Za nás absolutní TOP celého areálu!

  Něco navíc pro ještě víc pohodlí a relaxace

  Voda, teplo, to prostě k akvaparkům jaksi patří. Dnes je neodmyslitelnou součástí těchto zařízení také saunový svět. Finská sauna je naprostou a roky ověřenou klasikou, která nechybí ani v Aquaforu Františkovy Lázně. Nabídne úžasný odpočinek, zrevitalizuje Vaše tělesné i mentální funkce a dobije Vaše baterky na 100%. Vypoťte ze sebe všechno zlé a odcházejte ze sauny lehcí jako obláček!

  Při psaní o všech atrakcích a bazénech nám věru pořádně vyhládlo. Stejný osud může potkat i Vás, ale nebojte, místní Aqua Snack Bar Vás v tom nenechá. Z nabídky si můžete vybírat sladká i slaná jídla, osvěžující chuťovky i celou řadu alko a nealko nápojů.

  Pro návštěvníky je k dispozici také lázeňská klinika, největší a nejmodernější v celém kraji. Nabízí odborně provedené lázeňské procedury, při kterých využívá lokálních přírodních zdrojů s léčivým potenciálem. Kromě masáží si lze zajednat vodoléčbu, pohybovou léčbu (dýchací cvičení, jóga, cvičení zaměřené na posílení středu těla) nebo kombinaci procedur v rámci wellness balíčků.

  Ubytování – stylové, lázeňské

  Do lázní, i těch Františkových, se obvykle chodí na několik dní. To by ale chtělo ubytování, že je to tak? Františkovy Lázně jakožto tradiční lázeňská lokalita mají v nabídce celou řadu hotelů, penzionů a privátů, kde můžete spočinout.

  Většina z nich se nachází v lázeňském centru, tedy i blízko Aquafora. Pokud byste ale ubytování ve Františkových Lázních přece jen nesehnali, zkuste si rezervovat hotýlek, apartmán nebo soukromé ubytování v nedalekém Chebu nebo sousední Poustce, která leží opačným směrem.

  Zajeďte si až ke břehům Ameriky! Navštivte Františkovy Lázně a odpočiňte si s celou svou rodinou ve zdejším akvaparku. Aquaforum Františkovy Lázně Vám připraví potěšení pro mysl i tělo. Odpočiňte, zrelaxujte a třeba někdy opět na viděnou!

  Aquapark Beroun

  Beroun

  Buďte v pohodě, v Berouně i ve vodě! Město Beroun leží asi 20 kilometrů na jihozápad od Prahy, na hlavním tahu mezi hlavním městem a Plzní. Kromě krásné přírody v okolí a historických památek v centru může svým návštěvníkům nabídnout také porci nefalšované pohody a odpočinku pro malé, velké i střední. Vítá Vás Aquapark Beroun, přátelé!

  Akvapark Beroun je součástí sportovního areálu, kde najdete také fotbalové hřiště, tělocvičnu a zimní stadion. Celý areál se rozprostírá na ostrově, který od okolní pevniny odděluje z jedné strany Berounka a z té druhé zase Litavka. Prostředí kolem akvaparku je opravdu unikátní, ale co je k mání uvnitř?

  Bazén pro závodníky i rekreační plavce

  Někdo se v akvaparku rád vydovádí na tobogánech, jiný bude hledat spíš sportovnější vyžití. Vybrali jste se na návštěvu Berouna a nechcete vynechat část svého plaveckého tréninku? Nebo si prostě jdete rádi zaplavat pokaždé, když se naskytne příležitost? Tak jako tak, plavecký bazén v berounském akvaparku by Vám měl vyhovovat. Nabídne klasickou délku 25 metrů, ale až 6 plaveckých drah. Nejhlubší místo má přes jeden a půl metru. To bohatě stačí pro rekreační plavání nebo lekce stále víc populárního aquaerobiku. Berounský bazén je ovšem připraven i na plavce, kteří ve vodě honí každý metr a stotinu sekundy. Prostor byl vytvořen také pro diváky a fanoušky sportovního plavání, kteří se mohou usadit na malé a útulné tribunce.

  Relaxační bazén

  Plavání se dá považovat za relax, to bezesporu. Ten pravý a nefalšovaný odpočinek ale zažijete až v relaxačním bazénku berounského akvacentra. I když zdrobnělý pojem „bazének“ se vzhledem k jeho výbavě příliš nehodí. No nic, pojďme hezky popořádku. Relaxační bazén Aquaparku Beroun má opravdu relaxační hloubku 1,1 až 1,3 metru a příjemné teplou vodu o teplotě 30 °C.

  Zmiňované vybavení bazénu sestává z dnového gejzíru, vodního sedáku, chrličů nebo fontány. K dispozici je také jeskyně s vlnobitím a dokonalou atmosféru pohody, klidu a míru dotváří podvodní světelné efekty. Odpočinout si můžete na masážních lůžkách nebo kolem bazénu, kde jsou pro tento účel připravena lehátka. Relax na berounský způsob ale zdaleka nekončí.

  Bubliny!

  Bubliny, všude samé bubliny! Máte je rádi? Vaše záda to zcela jistě potvrdí po návštěvě Whirlpoolu –bazénu s nastavitelnými masážními tryskami a vodou o teplotě lahodných 35 °C. Akorát, že těch doporučených 20 minut pobytu v bublinové koupeli uběhne zatraceně rychle… Nu, co se dá dělat. Naštěstí, v Aquaparku Beroun lze vyzkoušet ještě několik skvělých míst, které osvěží tělo i ducha. A také nohy – Kneippův chodník je stará známa a velmi účinná relaxační a vodoléčebná procedura. Je postavena na bázi střídání studené a teplé vody. Budete se procházet bazénkem, zatímco si Vaše chodidla budou libovat, jak příjemně to hřeje a hned nato zase studí.

  Atrakce pro děti

  A co děti?! Vždyť ty milují akvaparky nejvíc! Bez obav, akvapark v Berouně je připraven také na nejmenší návštěvníky. V dětském bazénku najdou nejen brouzdaliště, ale také oblíbený vodní hříbek, chrliče a chybět nemůže ani skluzavka. Hloubka od 0,6 po 0,9 metru bude vyhovovat malým plavcům a také těm, kteří se plavat teprve učí. Plaveckým dovednostem se lze učit také v berounském akvaparku, funguje tady plavecká škola.

  To nejlepší jsme si ale nechali na konec. Zmiňovali jsme bazény, chrliče, ale doposud žádné tobogány. Jak to?! Opravdu tady žádný tobogán není? Ale kdeže, je a dokonce hned tři! Nejkratší je 15 metrová zdvojená skluzavka a nejdelší zase venkovní tobogán, který nabídne téměř 80 metrů dlouhý sešup. K mání je ještě 58 metrový tobogán se simulací divoké řeky, který lze sjet na gumovém člunu. Co víc si přát…

  Wellness – teplo všeho druhu

  Součástí každého moderního akvaparku je také wellness zóna. Aquapark Beroun v tomto směru nikterak nevybočuje. Funguje zde solárium, masérna a také sauny s nezbytným ochlazovacím bazénkem. V létě je velmi populární sezónní opalování na opalovací terase, která je vybavená odpočívacími lehátky a také osvěžovacími sprchami. A od wellness je v akvaparku Beroun pouze krůček k fitness. Lze využít posilovnu nebo sál na skupinová cvičení.

  Dovolená pro celou rodinu a jen kousek od Prahy!

  Líbilo by se Vám v Berouně? Pokud rádi trávíte volný čas aktivně, pak zcela určitě ano. Vždyť z Berouna to je jen na skok do CHKO Křivoklátsko – nebudete věřit, jaké přírodní skvosty lze spatřit kousek za Prahou!

  Využijte nabídek hotelů, apartmánů a penzionů a vyberte se do Berouna na pár dní, prodloužený víkend nebo letní dovolenou. Zcela jistě byste našli také chalupy, roubenky nebo chaty k pronajmutí; ubytovací kapacity nabízí také sousední Tetín, Srbsko nebo Karlštejn. Noc na Karlštejně by byla snová, ale také dny v Berouně a jeho okolí se Vám budou moc líbit.

  Aquapark Hořovice

  Hořovice

  Rok 2000 měl celé zeměkouli přinést zásadní změny. Obavy z konce světa, ke kterému mělo dojít začátkem nového milénia, se naštěstí nenaplnili. Pokud se naplnilo alespoň něco, pak to byly předpovědi o otevření akvaparku v Hořovicích. No a samozřejmě, naplnily se také tamní bazény. Ovšem ne předpověďmi, ale vodou.

  Praha – Hořovice - Plzeň

  Hořovice leží v okrese Beroun ve Středočeském kraji, na půlcestě mezi Prahou a Plzní a v sousedství obcí s líbeznými názvy jako Tlustice, Kotopeky, Rpety nebo Felbabka. Jde o jedno z turistických center celé oblasti, poněvadž v blízkosti města se nachází Český Kras, CHKO Křivoklátsko, CHKO Brdy a také celá řada turistických stezek.

  Obyvatelé Hořovic přímo žijí sportem. Funguje zde sportovní areál a závodně se tu hraje volejbal, fotbal, badminton nebo stolní tenis. Město má vlastní letiště pro civilní a sportovní létání a také jezdecký ranč, kde se pořádají parkurové závody. Opomenout ale nesmíme ani plavecký bazén a zejména místní akvapark, které nabízejí pestré vyžití pro všechny milovníky plavání a čvachtání.

  Akvapark Hořovice – letní chuťovka

  Akvapark Hořovice je součástí Městského plaveckého areálu. Funguje od roku 2000 a v současnosti je schopen pojmout zhruba 900 návštěvníků, což rozhodně není málo. O oblíbenosti akvaparku svědčí také fakt, že zejména během letní sezony se návštěvnost blíží a někdy i překračuje uvedenou kapacitu. Akvapark Hořovice lidé z blízkého i širého okolí vyhledávají kvůli bezvadné vodě v bazénech, jako lákadlo ale působí také zdejší bazény a atrakce.

  Akvapark je tvořen pouze venkovním areálem a také proto je otevřen pouze v letních měsících a za slunečného počasí. To dává místu jistý punc výjimečnosti – návštěva akvaparku v Hořovicích rozhodně je výjimečnou prázdninovou událostí. Pokud tedy plánujete letní dovolenou na území České republiky, vyberte se do Hořovic. Nudit se tu rozhodně nebudete. Kromě turistických a cykloturistických výletů do okolí můžete trávit čas také odpočinkem a zábavou ve zdejším akvaparku.

   Vybavení akvaparku – bazény, masážní lůžka i přes 80 metrů dlouhý tobogán

  V plaveckém areálu, kam patří také hořovický akvapark, najdete celkem čtyři různé bazény, z toho tři patří právě aqvaparku Hořovice. Pro sportovní i rekreační plavce je k dispozici 25 metrů dlouhý venkovní bazén s pěticí plaveckých drah a hloubkou do 1,8 metru. Mělčí část měří pouze 1,2 metru a je vhodná také pro začínající plavce, kteří se s vodou teprve seznamují. Aquapark Hořovice ale mohou navštívit také neplavci. Pro ně je připraven bazének s houpacím lanem, ostrůvkem, skluzavkou a vodním hříbkem. Tolik atrakcí nevěstí nic jiného než kupu zábavy!

  Z nabídky hořovického akvaparku to ale zdaleka není všechno. Zmínit musíme také menší bazén s masážními lůžky a vzduchovým masážním roštem na dně. Ideální místo pro odpočinek a rozmasírovaní ztuhlých a namožených zádových svalů. To nejlepší jsme si ale nechali až na konec. Jaký by to byl akvapark bez pořádného tobogánu. Ten v Hořovickém aqvaparku měří bezmála 90 metrů a nabízí nezapomenutelnou jízdu. Vyzkoušejte jej na vlastní kůži!

  Speciální procedura uvntř

  Venku není zrovna hezky a rtuť teploměru se pohybuje ve spodní části stupnice? To nevadí, hořovický plavecký areál pro tyto chvíle nabízí krytý plaveckých bazén. Měří 25 metrů, má 5 drah a kapacitu pro 130 plavců; nebo také neplavců, ti se mohou pohybovat v mělčí vodě s hloubkou něco přes metr. Vezměte s sebou také dítka- pro ně je připraven dětský bazének s hloubkou od 0,2 po 0,9 metru. Dospělí návštěvníci zase vyhledávají parní lázeň nebo speciální proceduru zvanou Mořská koupel, během které se na tělo aplikuje voda z hlubinného vrtu. Díky této proceduře můžete posílit svůj imunitní systém a pročistit dýchací cesty.

  Hořovice – výborný tip pro letní dovolenou s celou rodinou

  Hořovice a jejich okolí nabízí skvělé podmínky pro letní dovolenou také díky kapacitě ubytovacích zařízení. K dispozici je několik apartmánů, hotelů a pensionů; a to nejen v Hořovicích, ale také ve zhruba 30 kilometrů vzdáleném Berouně, Karlštejně nebo Dobřichovicích.

  Jistě najdete také celou řadou nabídek ubytování v soukromí. Chaty, chalupy, roubenky a různé domky v okolí nabízí skvělé podmínky a v mnoha případech také prostornou zahradu a vybavení v podobě krbu nebo zahradního altánu.

  Nevíte kam na rodinnou dovolenou? Zajeďte si do Hořovic, poznávejte krásné Křivoklátsko, odpočívejte a bavte se v akvaparku Hořovice! To jsou prázdniny jako lusk!

  Aquapark Kladno

  Kladno (okres Kladno)

  Co Vám jako první napadne, když se řekne Kladno? Fanoušci sportu si jistě vzpomenou na několik generací skvělých hokejistů, rodilých Kladeňáků. Jaromír Jágr, Pavel Patera, František Kaberle nebo Ondra Pavelec, Jakub Voráček a Michal Frolík – tahle jména nepotřebují další komentář.

  V Kladnu se ovšem makalo a maká jak na ledě, tak pod zemí při rubání uhlí. A co odpočinek? O ten se stará nabídka kladenského akvaparku.

  Aquapark Kladno je součástí městského sportovního areálu, kam patří také fotbalový stadion s příznačným názvem Sletiště, veřejný plavecký bazén a prostory kladenského tenisového klubu. Kladínko sportu a aktivnímu odpočinku prostě přeje. A jak je na tom akvapark v Kladně?

  Kladenské bazény

  Umění plavat znamená pro člověka dnešní doby něco jako druhou gramotnost. Kladeňákům, těm je hej, ti mají ve svém akvaparku parádní plavecký bazén se šesti drahami a klasickou délkou 25 metrů. Ve vodě s teplotou kolem 27 °C pravidelně trénují plavci nebo tu probíhají školní výuky plavání. Svůj prostor, samozřejmě, dostane také veřejnost a kondiční plavci. Nejmělčí místa jsou hluboká něco přes metr, nejhlubší místa v bazénu dosahují 1,6 metru.

  A co dál, kladenský akvaparku? Dál je všem návštěvníkům k dispozici krásný masážní bazén. Naleznete jej v pavilonu atrakcí. Pokud budete během noření do vody cítit maličké šimrání, nelekejte se – to zrovna pracují vzduchové bubliny. Nechte se hýčkat jejími účinky a vodou o teplotě přes 30°C!

  K dispozici je ale i speciální bazén pro děti do 6 let. Také tady teplota vody lehce přesahuje třicítku a pobyt v ní je velmi příjemný. Pokud se caparti budou cítit nejistě, lze si od personálu půjčit „ježka“ nebo třeba rukávky.

  Adrenalinové atrakce

  Akvapark by nebyl akvaparkem bez adrenalinových atrakcí. V Aquaparku Kladno můžete adrenalin dávkovat doslova po kapkách. Pokud je Vám více než 12 let a patříte k opravdu dobrým plavcům, můžete vyzkoušet atrakci s názvem Spacebowl. Odstředivé síly si s Vámi budou chvíli hrát a pak vás čeká dopad do 2,5 metru hlubokého bazénu. Troufli byste si? Nebo Vás víc láká dvoudráhová skluzavka? Můžete ji sjíždět jako o závod.

  „Jako o závod“ – to může být Vaše heslo také při sjíždění červeného tobogánu. Téměř stometrová „roura“ nese příznačný název Kamikaze a dokonce je opatřena časomírou. Zdá se Vám, že jste tobogánem projeli moc rychle? Váš čas si můžete ověřit, čísla v kladenském akvaparku neklamou. Mimochodem, za kolik běháte stovku? Možná budete rychlejší při sjíždění žlutého tobogánu, 108 metrového dlouhána.

  Oblíbenou atrakcí je také divoké řeka. Najdete ji v rekreačním bazénu pavilonu vodních atrakcí. Můžete se poddat divokému proudění vody nebo s ním zkusit bojovat a plavat proti proudu. Z bazénu lze proplavat do sekce s průplavovou jeskyní. Zažijete plavání přes vodní clonu, víření podvodních vřídel a masážní proudy, které uleví bolavým zádům a kloubům.

  Kladenské wellness

  Ne, nejedná se o žádnou recesi ani synonymum pro rubání uhlí. V akvaparku Kladno si lze opravdu odpočinout; kromě jiného také díky masážním účinkům vířivky s vodními proudy a bublinami. Na duši a na těle Vás prohřeje voda s teplotou do 34 °C.

  Pokud jste zdraví jako řípa a Vaše srdíčko skáče radostí a ne bolestí, můžete navštívit parní kabinu. Dopřejte si teplou lázeň. Teplota přesahující 40 °C a vysoká vlhkost vzduchu vytváří specifické klima, které blahodárně působí na lidský organismus.

  Během letních měsíců lze využít také pobyt na terase akvaparku. Ta slouží jako odpočinková zóna – jsou tady připraveny lehátka a krásný výhled na okolní sportoviště. Kalokagatia, ideál krásy antických Řeků, měla něco do sebe…

  Do Kladna na dovolenou? A proč ne?

  Do Kladna se kdysi chodilo kvůli práci a především za výdělkem. Situace se ale mění a moderní Kladno a jeho okolí nabízí skvělé vyžití pro všechny – turisty, sportovce i rodiny s dětmi. Není třeba zapomínat, že Kladno leží jen něco přes 25 kilometrů od Prahy. Hranice CHKO Křivoklátsko jsou dokonce ještě blíž.

  Vezměte rozum do hrsti, nohy na ramena a rodinu na dovolenou! Kladno možná není typická dovolenková destinace, ale neradno jej odepisovat.

  Nabídka Aquaparku Kladno je prvotřídní, stejně jako přírodní krásy Křivoklátska. Využijte možnosti hotelů, penzionů, nebo apartmánů a rezervujte si pokoj na prodloužený víkend nebo týdenní dovolenou.

  Další ubytovací kapacity najdete v sousedním Slaném nebo v Praze. Pokud dáváte přednost rázovitým chalupám, roubenkám a chatkám se zahradou, hledejte v srdci CHKO Křivoklátsko a obcích Roztoky, Křivoklát nebo Městečko.

  Pod uhelným prachem se schovává ryzí kladenské srdíčko – přijeďte se o tom přesvědčit!

  Aquapark Příbram

  Příbram

  Příbram byla dlouhá staletí známá jako hornické město. Škoda, že už v oněch dobách neexistovaly akvaparky – po krásném odpočinku v teplounké vodě by se horníkům hned jinak rubalo! Ty časy jsou ovšem tatam. A co dnes? Dnes je situace zcela odlišná. Víc než doly láká návštěva Svaté Hory nebo příbramského akvaparku. Jo, také v Příbrami mají svůj akvapark – hezký, moderní, který si v ničem nezadá s podobnými zařízeními v České republice.

  Pokud se v Příbrami chcete zabavit sportem, zamiřte do centra. Na ploše tamního sportovního areálu naleznete různá venkovní (i workoutová) hřiště, skatepark, zimní stadion, sportovní halu a, samozřejmě, také akvapark. Ten nabízí spoustu atrakcí a díky rozdělení na venkovní a vnitřní část také celoroční provoz. A hele, mají otevřeno - pojďme se podívat dovnitř!

  Venkovní areál otvírá za hezkého počasí a během léta

  Když vstoupíte do areálu příbramského akvaparku, zcela jistě Vás upoutá venkovní bazén. Aby také ne, s rozměry 50 x 20 metrů nejde o žádného drobečka. Venkovní plavecký bazén Aquaparku Příbram má hloubku od 140 do 180 centimetrů a nabízí až osm plaveckých drah. Je tedy skvělým místem pro všechny, kteří si rádi utuží zdraví plaváním.

  Příbramští nezapomněli ani na děti – pro ty je k dispozici kromě dětského bazénku také hřiště s pískovištěm. Sportuchtivým mládežníkům a dospělým jsou pak určena dvě hřiště na beach volejbal.

  Provozní doba venkovního areálu se samozřejmě odvíjí od aktuálního počasí. Pokud ale Aquapark Příbram navštívíte během června, července, v srpnu nebo září, mělo by být otevřeno. A když nebude, pak si pořád můžete užít spustu legrace ve vnitřní části akvaparku.

  Atrakce uvnitř

  Co skrývá Aquapark Příbram ve svém nitru? Především další plavecký bazén. Není to sice takový obr jako jeho venkovní bratříček, ale 6 plaveckých drah a 25 metrů délky zcela jistě potěší a postačí. Tedy zejména plaveckým nadšencům, děti ale nudou rozhodně usínat nebudou. Zábava v akvaparku musí být spojená s tobogánem – v příbramském akvaparku naleznete hned dva. Doporučujeme začít na „klasickém“ tobogánu a pak, pokud budete chtít zrychlit, můžete pokračovat turbodobogánem.

  K atrakcím uvnitř akvaparku se řadí také přes 12 metrů dlouhý a 6 metrů široký dětský bazének. Nejhlubší místa dosahují téměř jednoho metru, ovšem v jiných částech je jen pár centimetrů vody a tedy absolutně bezpečno. Pro děti jsou přichystány vodní chrlič se skluzavkou a lekce plavání. Pokud byste do příbramského akvaparku jeli právě kvůli tomuto bazénku, ověřte si raději předem, jestli je v provozu.

  Sauna i lekce, které zlepší Vaše plavecké dovednosti

  Nabídka akvaparku v Příbrami se Vám bude líbit ještě víc, když Vám prozradíme, že se můžete těšit také na saunu s ochlazovacím bazénkem a odpočinkovou zónou. K mání jsou také zajímavé služby v podobě kurzů plavání pro všechny věkové kategorie. Školení instruktoři naučí neplavce plavat, poloplavcům zlepší techniku a díky zkušeným radám neodejdou s prázdnou ani lidé, pro které je prostor bazénů druhým domovem.

  Na lekce se mohou hlásit dospělí, děti (také handicapované) a jejich rodiče, studenti, kteří potřebují zdokonalit plavecké dovednosti kvůli zkouškám, nebo lidé hledající plavecký trénink přesně na míru. Pravidelně probíhá také populární AquaGym – cvičení ve vodě pro všechny – mladé, starší, muže i ženy.

  Ubytování přímo v akvaparku nebo v blízkém okolí

  Máte pocit, že Vaše dny nabírají nepříjemně stereotypní otáčky? Možná by to chtělo malou změnu prostředí. Prostě na chvíli si vystoupit z vyjetých kolejí. Není nic snazšího!

  Rezervujte si čas pro sebe a svou rodinu a navštivte Aquapark Příbram. Ubytovat se můžete přímo v jeho areálu nebo v hotelích, apartmánech a penzionech ve městě. Mají plno?

  Pak se porozhlédněte po okolí, hezké chalupy, roubenky a chaty budou jistě k mání ve Dlouhé Lhotě, Bohutíně nebo Řožmitálu pod Třemšínem.

  Hezkou dovolenou a chvíle pohody s rodinou lze zažít také na Příbramsku. Přijeďte se podívat, vykoupat a načerpat nové síly! Jestli budete mít chuť, můžete se vybrat také na prohlídku Prahy (zhruba hodinka cesty), Křivoklátska nebo Brdských lesů rozprostírajících se v okolí Příbrami. To nezní vůbec špatně, co říkáte?

  Vodní svět Kolín

  Kolín

  Líbil by se Vám svět plný pohody, odpočinku a skvělé zábavy? Svět, ve kterém by bylo zajištěno výtečné občerstvení pro všechny a kde by děti navštěvovali školy ne z povinnosti, ale s radostí? To není žádná utopie! Popisujeme akorát stav v kolínském Vodním světě. Místní akvapark je v provozu více než 10 let a díky vybavení a nabídce atrakcí může směle měřit svoje síly i s evropskou konkurencí.

  Vodní svět Kolín osloví nejen plavce

  Město Kolín se nachází ve východní části Středočeského kraje, zhruba 70 kilometrů na východ od Prahy a asi 11 kilometrů severně od Kutné Hory.

  Místní akvapark vyrostl na místě někdejšího plaveckého stadionu a funguje od roku 2006. Je zcela zřejmé, že svou historií se mnoha kulturním a architektonickým památkám v Kolíně nemůže rovnat, své kouzlo ale nepochybně má. Díky bohaté nabídce atrakcí si tu na své přijdou opravdu všichni – plavci, neplavci, mladí i ti dříve narození.

  Když se podíváte na mapu Vodní světa v Kolíně, můžete si všimnout, že jí co do rozlohy dominuje prostor vnitřního areálu. K dispozici jsou také různé atrakce, venkovní bazén, tobogán a několik sportovišť – naleznete hřiště na tenis, plážový volejbal nebo minigolf. K dispozici je také speciální víceúčelový prostor, sloužící buď jako dopravní hřiště nebo ledová plocha.

  Kolínské bazény

  Chloubou každého vodního centra či akvaparku jsou (kromě atrakcí) bazény. Ve Vodním světě Kolín naleznete hned tři, každý ale slouží trochu jiným zájmům a potřebám svých návštěvníků.

  V hlavní bazénové hale si lze vyzkoušet plavecký bazén s pěti drahami a standardní délkou 25 metrů. Bazén byl navržen tak, aby vyhovoval sportovním i rekreačním plavcům a díky bezbariérovému přístupu také imobilním návštěvníkům. Plave se ve vodě s příjemnou teplotou 28 °C, někdy také za doprovodu hudby a podvodního osvětlení.

  Ještě o něco teplejší je voda v dětském bazénu, který se nachází v sousedství hlavní bazénové haly. Nabídne příjemných 31 °C a hloubku 70 centimetrů.

  Pro nejmenší je připraveno mělké brouzdaliště. Rodiče mohou na své ratolesti dohlížet v absolutní pohodě a komfortu díky skvělému zázemí s přístupem do mokrého baru. Pro desítky a stovky minut pohody, relaxu a uvolnění těla a mysli je připraven relaxační bazén s mnoha atrakcemi. Lze využít umělého vlnobití, masážních lavic a trysek, chrličů nebo podvodních gejzírů.

  Vodní svět Kolín – seznam atrakcí

  Ve výčtu atrakcí kolínského akvaparku začneme pěkně zostra z pořádné výšky. Chcete zažít pořádnou jízdu? Pak si rozhodně nenechte ujít tobogán ve Vodním světě Kolín. Nástup do tobogánu se nachází až v nadstropní části bazénové haly, ve výšce 9 metrů nad zemí. Tobogán je dlouhý téměř 80 metrů a částečně vede mimo budovy, tedy venkovní častí celého areálu. Za hodinu se tobogánem může spustit téměř 250 lidí.

  Tobogán (a jízda na něm) bude skvělým zážitkem. Opravdovou raritou je ale trojskluzavka, kterou nenajdete ve vnitřní části žádného akvaparku v České republice. Nástupní výška přesahuje 6,5 metru a délka 30 metrů. Na skluzavce se naráz může spustit až trojice odvážlivců, hodinová kapacita atrakce přitom přesahuje hranici 350 lidí. Troufnete si být nejrychlejší ze všech?

  Další skluzavka se nachází v dětském bazénu s brouzdalištěm. Není sice tak dlouhá ani rychlá, návštěvníkům dětského bazénku ale plně vyhovuje, stejně jako legrace a hry s vodními chrliči. V relaxační části akvaparku naleznete 2 teplé vířivky a klidovou zónu s místností horkého vzduchu, lehátky a parní kabinou. Z relaxačního bazénu lze proplavat do kruhového bazénu s pulzujícím míčem, který dokáže vyvolat umělé vlnobití s různým stupněm intenzity. Zapomenout nelze ani na nově otevřenou saunu s venkovní zahradou a ochlazovacím bazénkem.

  Vodní svět Kolín má svou vlastní plaveckou školu. Výuka probíhá pod dohledem šikovných instruktorů a s využitím nejrůznějších pomůcek. Kurzy jsou určeny kojencům, batolatům, ale i budoucím maminkám, odrostlejším dětem nebo dospělým. V kolínském vodním světě se dají zajednat lekce plavání pro jednotlivce, ale i mateřské a základní školy, připraveny jsou také cvičení pro seniory.

  Ubytování v Kolíně a jeho okolí?

  Zaujala i Vás nabídka Vodního světa Kolín? Rádi byste tento perfektně vybavený akvapark otestovali na vlastní kůži? Pak nezbývá nic jiného než si do Kolína zajet a v ideálním případě se tu i ubytovat.

  Samotné centrum města nabídne celou řadu penzionů, k mání jsou ale také hotely. Další možnosti včetně apartmánů nabídne v sousedství ležící Kutná Hora nebo Poděbrady.

  Pokud byste se rádi ubytovali v chatě, chalupě nebo roubence, zkuste se porozhlédnout po okolních vesnicích a městečkách (Nové Dvory, Ratboř a další).

  Přijeďte si vyzkoušet evropskou úroveň zábavy! Pevně věříme, že se Vám bude Vodní svět Kolín líbit.

  Aquapark Moravská Třebová

  Moravská Třebová

  Moravská Třebová je důkazem pravdivosti tvrzení, že i s malým kašpárkem se dá rozehrát docela velké divadlo. Městečko v Pardubickém kraji, ležící zhruba 20 kilometrů na východ od Svitav, nabízí přímo skvělé podmínky pro rekreaci a aktivní odpočinek. Centrum města se může pochlubit množstvím malebných architektonických památek, v okolí pak lze využít kvalitní infrastrukturu cyklostezek a turistických chodníků. V Moravské Třebové dokonce funguje také akvapark!

  Moravské Atény nalili do akvaparku nejdřív miliony, pak vodu

  Nejzazší historie města sahá do poloviny 13. století, největší kulturní a hospodářských rozkvět ale Moravská Třebová zažila od konce století patnáctého až do první poloviny století sedmnáctého. Tehdy město plnilo roli centra humanistické vzdělanosti, o čem svědčí také lichotivá přezdívka – Moravské Atény.

  Dnes lze plným právem říct, že Moravská Třebová za dobu své existence vyrostla do krásy. Centrum města bylo již v roce 1956 vyhlášeno městskou památkovou rezervací. K vidění jsou zde typické měšťácké domy, Františkánský klášter, raně novověký kostel Nanebevzetí Panny Marie, zbytky městských hradeb a další pozoruhodné historické památky.

  V letním vedru ale padne vhod i něco jiného, než procházka rozpálenými ulicemi města. Pokud se do Moravské Třebové chystáte v letní sezoně a budete se chtít zchladit, můžete využít služeb místního akvaparku. Na jeho místě kdysi stávalo koupaliště. To ale prošlo kompletní rekonstrukcí – dříve než voda se sem nalilo přes 60 miliónů českých korun a výsledkem je malý, ale velice milý a příjemný akvapark moderního střihu. Přímo ideální místo pro celou rodinu!

  Nabídka akvaparku Moravská Třebová

  Nutno říct, že Aquapark Moravská Třebová nabízí pouze venkovní plochu a bazény, jeho návštěva by tedy měla být výsostně záležitostí letní dovolenkové sezony. Na co všechno se v moravskotřebovském akvaparku můžete těšit? Pokud patříte k lidem, kteří bez plavání a pobytu ve vodě nedají ani ránu, pak Vás zcela jistě potěší velký plavecký bazén. K dispozici jsou zde čtyři dráhy a místo pro kondiční, sportovní i rekreační plavce. Oblibě mnoha návštěvníků se ale těší také bazén s přívlastkem „rekreační“.

  Rekreační bazén disponuje celou řadou vodních atrakcí, které návštěvníci akvaparku využívají jako pomůcku pro uvolnění ztuhnutého a bolavého zádového svalstva. Výborně v tomto směru působí sedací lavice s celoplošnou vzduchovou masáží, ale také vodní hříbek, stěnové trysky nebo chrliče. Bazén má také dnový vzduchovač. Již zdaleka viditelnou dominantou každého akvaparku je tobogán. Ten, který se nachází v akvaparku Moravská Třebová, není žádný drobeček – měří malinko přes 50 metrů a nabízí pořádný sešup odshora až dolů. Tobogánu pak zdárně sekunduje skluzavka s délkou bezmála 30 metrů.

  I když se jedná o venkovní bazény, voda v nich není vyhřívaná jenom sluncem. O příjemnou teplotu vody v bazénech a pohodu návštěvníků se starají tepelná čerpadla. Výše zmíněná renovace se dotkla také převlékacích boxů, sprch a kabinek, vybudován byl dokonce bezbariérový přístup. Jak je vidět, infrastruktura aqvaparku Moravská Třebová nabízí vše potřebné pro pohodově strávené léto u vody.

  Hezká dovolená i v domácích podmínkách

  Rozmýšlíte si letní dovolenou? Zkuste pro tentokrát zůstat doma, vždyť v Čechách je taky krásně! Navštivte třeba Moravskou Třebovou a poznejte centrum města a jeho okolí.

  Naplánujte si turistiku na území CHKO Žďárské vrchy, vydejte se do Nového Města na Moravě, Mekky biatlonového sportu, nebo si zajeďte do ani ne 60 kilometrů vzdáleného Olomouce.

  Zapomínat byste ale neměli ani na Aquapark Moravská Třebová, kde si kromě regenerace a osvěžení můžete dopřát také kupu zábavy při různých hrách (tenis, stolní tenis, plážový volejbal, pétanque nebo kuželky).

  Inspirovali jsme Vás na návštěvu Moravské Třebové? Pak tedy přijměte ještě jednu inspiraci – tentokrát pro ubytování. Pokud budete hledat ubytování v Moravské Třebové, budete si moct vybírat z několika apartmánů, hotelů a pensionů, které se nacházejí v centru nebo širším centru města.

  Další ubytovací kapacity nabízí sousední Svitavy a také vesničky, ležící na území CHKO Žďárské vrchy. Tady můžete natrefit také na nabídku chalup, roubenek a chat s prostornou zahradou, grilem nebo venkovní terasou. Zkuste se zaměřit na oblast kolem Medlovského rybníka, rybníka Sykovec nebo Vlachovic či Nového Města na Moravě.

  Moravská Třebová a její akvapark Vás zvou na návštěvu. Nenechte se přemlouvat, přijeďte a uvidíte, že budete spokojeni.

  Aquacentrum Pardubice

  Pardubice

  Jak chutná pardubický perníček namočený ve vodě? Asi to nebude nic moc. Pokud ale obě ingredience oddělíte, zajisté budete spokojeni. Návštěvu Pardubic totiž můžete spojit jak s ochutnávkou legendární sladké pochoutky, tak s koupáním v místním aquacentru. Zajeďte si do východních Čech a zacilte na vodní atrakce ve městě, ležícím mezi Chrudimí a Hradcem Králové. Můžete se těšit třeba na…

  Největší akvapark ve Východních Čechách

  Aquacentrum Pardubice se může chlubit přívlastkem největší akvapark ve východních Čechách. K mání jsou desítky až stovky metrů čtverečních bazénů, kde se lze cachtat, koupat i plavat.

  Celá řada vodních atrakcí, několik druhů lázní a saun, wellness a fitness zóna každoročně přilákají téměř půl milionů návštěvníků nejen z Čech, ale i z jiných evropských zemí.

  Prostory akvaparku je možné zajednat pro netradiční oslavy narozenin, firemní akce nebo soustředění pro sportovce. Pobyt v akvaparku Pardubice může být také skvělým dárkem pro Vaše nejbližší a to i tehdy, pokud neumí plavat. Součástí centra je totiž plavecká škola s několika školenými instruktory, kteří naučí plavat i do vody hozenou sekyru.

  Unikátní bazén

  Chloubou celého akvancetra v Pardubicích je 50 metrový nerezový bazén. Řadí se k vůbec nejmodernějším bazénům v celé republice. Jako jediný v Čechách je osazen závodními nášlapnými bloky, které se používají na vrcholových plaveckých soutěžích po celém světě. Také proto bazén několikrát do roka hostí významné mezinárodní závody, například Velkou cenu města Pardubic. Mimo toho slouží jako ideální prostředí pro trénink jak vrcholových sportovců a mládeže, tak široké plavecké veřejnosti.

  Aqua – synonymum vody a zábavy

  Mnoho z hostů navštěvuje aquacentrum v Pardubicích právě kvůli skvělým atrakcím v Aqua zóně. Můžete se nechat unášet proudem vody Divoké řeky nebo sjet na člunu 102 metrů dlouhý tobogán. Atrakce jsou vhodné pro dospělé i děti, na bezpečnost kterých dohlíží vyškolený personál. Dále pak lze využít obří troj-skluzavku, měřící bezmála 35 metrů. Pokud akvacentrum navštívíte se svými přáteli, můžete je třeba vyzvat k přímému souboji v klouzání.

  U hlubokého skokanského bazénu je připravena lezecká stěna. Leze se free solo, tedy bez použití jištění nebo lan. Ovšem není třeba se bát pádů a už vůbec ne těch z velké výšky – chyty jsou umístěny v bezpečné výšce a padá se přímo do vody. Děti do 3 let si mohou užít příjemně teplé vody ve 30 centimetrů hlubokém brouzdališti. Pro starší drobotu a budoucí plavce je určen dětský výukový bazének s hloubkou do 1 metru.

  Relaxační zóny a fitness

  V pardubickém akvacentru to ale nežije jen díky dětským hrám a porci adrenalinu. Funguje zde také moderní wellness zóna – nechejte se hýčkat celou řadou relaxačních procedur, které navozují psychickou i fyzickou pohodu a zlepšují celkovou imunitu organizmu. Kromě tradiční finské sauny lze využít také sněhovou komoru. Konstantní teplota – 10 °C blahodárně působí na záněty, bolesti, ale také stres a špatnou náladu. Pravidelným otužováním v několika jedno až dvouminutových intervalech můžete znatelně zlepšit svou imunitu.

  Celkové pohodě organizmu ale prospěje také návštěva různých druhů lázní. Kneippova ulevím oteklým nohám, bylinná pročistí dýchací cesty a turecká zjemní a vyčistí Vaší pleť.

  K dispozici je také fitness oddělení. Na ploše 350 metrů čtverečních najdete zónu určenou kardio aktivitám, dále pak posilovací stroje a také zónu určenou pro posilování s vahou vlastního těla. K tomu wellness bar, fitness bar a mokré bistro s výběrem dobrého jídla a pití – to pro případ, že by Vám nebo Vašim dětem začalo kručet v žaludku.

  Více dnů v Pardubicích – chtělo by to nějaké ubytování!

  Pro návštěvu Pardubic doporučujeme rezervovat si volno alespoň na několik dnů. V takovém případě ale budete potřebovat také ubytování – ideálně ve městě nebo jeho blízkém okolí.

  V samotném centru Pardubic naleznete řadu hotelů, penzionů nebo apartmánů k pronajmutí. Pokud by měli obsazeno, vyzkoušejte se poohlédnout také v okolí města, zejména v Lázních Bohdaneč nebo Sezemicích.

  Zajednejte si hezkou roubenku, chatu nebo chalupu, odkud budete vyjíždět za zábavou a poznáváním Pardubic a okolí! Za skvělými zážitky a příjemným relaxem nemusíte jezdit daleko. Nabízí se vám východní Čechy s Aquacentrem Pardubice, kde si na své přijdou malí i velcí, mladí i ti dříve narození.

  Aquapark Ústí nad Orlicí

  Ústí nad Orlicí

  Kde bylo, tam bylo, pod Orlickými horami a dolinami leželo jedno město. No, popravdě, těch měst je v této oblasti samozřejmě víc, my ale cílíme na jedno konkrétní – na Ústí nad Orlicí. A proč? Protože Vám chceme představit zdejší akvapark a možnosti, které nabízí. Letní dovolenou nemusíte trávit daleko od domova. I v Čechách a na Moravě lze najít krásná místa se spoustou zajímavých atrakcí. To platí také pro Orlickou oblast.

  Akvapark v podhůří Orlických hor

  Orlické hory se rozprostírají na česko-polském pomezí. Ústí nad Orlicí je od jejich centra vzdáleno necelých 50 kilometrů. Do 20 kilometrů směrem na severovýchod od Ústí se nachází Žamberk, zhruba ve stejné vzdálenosti, akorát směrem na severozápad, leží Vamberk a ještě o kousek dál Rychnov nad Kněžnou. Orlické hory (a jejich okolí) lákají návštěvníky zejména v zimní sezoně, ani po zbytek roku tu ale není sucho po pěšině. Pokud tuto známou turistickou oblast navštívíte během letní sezony, můžete se zastavit třeba právě v Ústí nad Orlicí. Přivítá Vás milé městečko s akvaparkem, který opravdu stojí za to.

  Akvapark v Ústí nad Orlicí otvírá během letní sezony

  Nesnesitelná letní vedra lze o něco snadněji snést ve stínu lesů a hor, například těch Orlických. Líbí se Vám taková představa? Tak vyměňte rozpálené ulice svého města nebo vesnice za příjemný chládek a osvěžení v akvaparku v Ústí nad Orlicí. Nečekejte na změnu počasí, protože lepší to už možná nebude. Aquapark slouží jenom během letní sezony a je připraven uspokojit jak dětské, tak i dospělé návštěvníky.

  Na nevelké, ale zato útulné venkovní ploše najdete hlavní rekreační bazén. Má standardní délku 25 metrů a vyznačené plavecké dráhy. Kdo by si po pár desítkách nebo stovkách uplavaných metrů chtěl dopřát trochu adrenalinové zábavy, ten ať vyzkouší zdejší tobogán nebo skluzavku s příznačným názvem Kamikadze. K dispozici jsou také atrakce pro maximum relaxu a uvolnění – lze vyzkoušet masážní lehátka, vodní chrliče, perličku, ale také jiné radosti všedních dnů. Je libo šplhací síť s košem na basketbal, vodní stěnu nebo houpací zálivy?

  V akvaparku je k mání ještě jeden, i když poněkud menší rekreační bazén. Bude se líbit zejména dětem, které si budou moct užít vodního hříbku nebo atraktivní podchozí skluzavky. Pro nejmenší se pravidelně napouští voda v dětském bazénku s atrakcemi jako vodní ježek nebo hřib.

  Jsou tu připravena také zábavní vodní děla, fontány a hned dvě skluzavky (jednoduchá a točitá). K dovádění přímo svádí také vodní fotbal, různé prolézačky nebo skákací hrad. V areálu se lze také občerstvit, a protože je dobré mít spojení se světem vždy a všude, je zde k dispozici také volně dostupné Wi-Fi připojení.

  Máte rádi nevšední zážitky? Noční koupání k nim bezesporu patří a můžete se na něj těšit také v akvaparku Ústí nad Orlicí. Podmínkou je akorát opravdu horké léto s tropickými dny a nocemi.

  Turistická oblast Orlických hor s bohatou infrastrukturou ubytování

  Myslíte si, že by se Vám v Ústí nad Orlicí mohlo líbit? Máte pocit, že aqvapark Ústí nad Orlicí nabízí přesně to, co máte rádi? Tak přijeďte a vyzkoušejte zdejší možnosti. Není nic lepšího, než vlastní zkušenost.

  Akvapark v Ústí nad Orlicí rozhodně doporučujeme jako jednu z hlavních zastávek Vaší cesty. Ubytování poblíž areálu se zcela jistě bude hodit. Dáte přednost hotelu, apartmánu nebo penzionu? Pod Orlickými horami a v samotném Ústí nad Orlicí je vybudována bohatá infrastruktura ubytovacích kapacit. K mání jsou také chalupy a chaty se zahradou a prostorem pro domácí mazlíčky; hledejte také v okolí Ústí, poblíž Vamberku, Litomyšle, Lanškrounu nebo Rychnova nad Kněžnou.

  Užijte si dovolenou na horách trochu jinak. Prožijte letní dovolenou na Podorlicku, poznejte místní přírodu a osvěžte se v akvaparku v Ústí nad Orlicí. Dopřejte sebe i své rodině zábavu a nezapomenutelné zážitky z léta.

  Aquacentrum Hradec Králové

  Hradec Králové

  Hradec Králové patří k nejstarším městům České republiky. Leží na soutoku Orlice s Labe, jednou z největších řek v Evropě. Ke královéhradeckým „nej“ se řadí také Aquacentrum Hradec Králové. Moderně zařízený akvapark je součástí městských lázní a lze tu zažít perfektní zábavu, stejně jako vytoužené chvíle oddechu. Pozýváme Vás na výlet do města na severovýchodu Čech, které ve svých dobách bylo věnným městem českých královen!

  Na jaké bazény se můžete těšit?

  Plavání má blahodární vliv na pohybový aparát a snad žádný akvapark se bez plaveckého bazénu neobejde. Pokud zavítáte do Aquacentra Hradec Králové a budete se chtít rozplavat, zdejší 50 metrový bazén Vám zcela jistě poslouží. Je tady dostatek místa pro rekreační plavce i sportovce, kteří plavou „na výkon“. Bazén je navíc s Aquacentrem propojen chodbičkou, takže budete moct volně přecházet do areálu akvacentra a zpět.

  To ale není ze světa královéhradeckých bazénů všechno! K dispozici je také 30 metrový rekreační bazén s vlnobitím, kruhový bazén s perličkovými lůžky nebo bazén ve tvaru podkovy, kde se můžete nechat namasírovat podvodními masážními tryskami. Zapomenout nelze ani na vířivý bazén, kde si můžete pohovět ve vodě o příjemných 37°C. Takový relax už opravdu stojí za to!

  Ani návštěvníci z řad nejmenších ale nepřijdou v Aquacentru Hradec Králové zkrátka. Právě pro ně je k dispozici dětský bazének se skluzavkou a umělou říčkou, kde se můžou dosyta vydovádět. Samá voda, samá voda – to je přesně to, co v akvaparku v Hradci hledáte!

  Tomtom, solárium, sauny i 80 metrový tobogán

  Jenom bazének, skluzavka a říčka – to by pro děti mohlo být málo. Proto jsou v dětském koutku připraveny i jiné atrakce: skákací hrad nebo vodní kameny. Na vše pak dohlíží bystré oko námořníka Tomtoma. Odrostlejší mládežníky, kteří si libují v adrenalinové zábavě, by mohl zaujmout přes 80 metrů dlouhý tobogán. Skvělá jízda je, odshora až dolů, navíc okořeněna světelnými efekty.

  S přibývajícím věkem a zvětšující se kupou starostí na ramenou člověk pořád víc a víc docení pořádnou porci klidu a pohody. Aquacentrum Hradec Králové Vám této potěchy nabídne za celou přehršel.

  Na letní terase můžete čerpat energii ze slunce. Pokud by bylo zataženo, lze využít služeb vertikálního a horizontálního solária. V parní kabině nebo sauně zase zocelíte svůj organismus působením vysokých teplot. Saunovací proces by ale nebyl kompletní bez pořádného ochlazení. Pro tento účel je připraven ochlazovací bazének a ledová studna. A když Vás dožene mlsná, můžete se osvěžit v baru u vody nebo v bistru nad vodou – jak je libo. Aquacentrum Hradec Králové ale umí i zcela nečekaně překvapit!

  Evropská kuriozita a multifunkční vana

  Již naši předkové si libovali v různých technických vychytávkách a zcela cizí jim nebyl ani svět wellness a rekreace. V Aquacentru Hradec Králové například funguje umělé vlnobití. Na tom by nebylo nic divného ani světoborného, kdyby stroj, který vlny vytváří, nebyl nainstalován již v roce 1932! Zařízení je doposud funkční a v provozu a patří k evropským raritám svého druhu. Navíc je funkční ozdobou – stroj si lze prohlédnout skrz prosklenou stěnu uvnitř bazénové haly. Tento unikátní olejový výmysl byl navíc v roce 2014 oceněn jako atrakce roku v soutěži Top Aqua Zařízení. To není špatný na téměř 90-letého dědečka, co říkáte?

  Aquacentrum ale vlastní ještě jednu chytrou mašinku. Masážní vana NeoQi Harmony umí propojit lety prověřeně uzdravovací metody s nejnovějšími technologiemi. Vana umí hydroterapeutickou masáž, chromo, muziko a aromaterapii a nabízí také funkce parního tunelu a infračerveného záření. Zařízení pomáhá eliminovat cévní a svalové napětí, redukuje stres, stimuluje smysly a metabolismus a působí jako skvělá prevence onemocnění. Elixír mládí doposud nikdo nevymyslel. Tato masážní vana ale nabízí podobné účinky. Pokud chcete podpořit dlouhověkost a omlazení organismu, měla by být volbou také pro Vás.

  Ubytování – v Hradci i „Okolo Hradce, v malé zahrádce“

  Přečetli jste si náš článek a Aquacentrum Hradec Králové se Vám zamlouvá? Pak není nad čím váhat – přijeďte do Hradce a vyzkoušejte všechny atrakce v akvaparku! Jeden den Vám ale nemusí stačit, možná ani dva nebo tři. Zarezervujte si tedy ubytování předem. V centru i širším okolí Hradce králové je dostatek apartmánů, hotelů, pensionů a ubytoven. Další ubytovací kapacity naleznete také ve zhruba 25 kilometrů vzdálených Pardubicích nebo okolních vesnicích.

  Tak a je to – informace máte, nezbývá než přijít a vše si ověřit přímo na vlastní kůži. Pokud milujete vodu a rádi navštěvujete wellness zařízení, zajeďte si do Aquacentra Hradec Králové. Objevíte zde skvělé podmínky a celá Vaše rodina si užije bezstarostných radovánek, klidu a pohody.

  Aquapark Horažďovice

  Horažďovice

  Všechny cesty prý vedou do Říma. Pro všechny letním vedrem zmořené poutníky a cestovatele by ale měly vést spíš do Horažďovic. Právě tady, v nenápadném, ale krásném městečku mezi Strakonicemi a Klatovy, se totiž nachází plně vybavený akvapark, nabízející osvěžení všem lidem dobré vůle. Akvaparkujete rádi? Pro vydatné osvěžení si zajeďte do Horažďovic. Aquapark Horažďovice Vás jistě nezklame.

  Aquapark Horažďovice – since 2000

  Nové milénium mělo přinést různé momenty – někteří očekávali příchod spasitele, jiní snad dokonce konec světa. A obyvatelé Horažďovic? Pro ně byl začátek 21. století památný kromě jiného také proto, že právě v roce 2000 zahájil provoz Aquapark Horažďovice. O dvanáct let později prošel celý komplex rekonstrukcí, která přinesla nové vodní atrakce a také wellness centrum, bez kterého se už žádný moderní akvapark v dnešní době neobejde. Na co všechno se tedy můžete během návštěvy akvaparku v Horažďovicích těšit?

  Menu Aquaparku Horažďovice

  Hned na začátku je nutno podotknout, že Aquapark Horažďovice je zcela krytý a lze ho tedy využít během celého roku, bez ohledu na povětrnostní podmínky. Centrem všeho dění je hlavní část objektu s plaveckým bazénem. Hala s bazénem je obehnána velkými okny, které uvnitř objektu zabezpečují dostatek přirozeného světla.

  Samozřejmou výbavou akvacenter jsou kromě plaveckého bazénu také vodní atrakce. Aquapark Horažďovice si v tomto směru v ničem nezadá ani s mnohem většími akvaparky u nás. Pro ty, kteří nemají strach z výšek, rychlosti a adrenalinu, je v nabídce například tobogán s luxusní délkou 62 metrů.

  Pro méně zkušené a nejmenší plaváčky je připraven dětský bazének s dvěma skluzavkami a vodní muchomůrkou. Součástí bazénku jsou dokonce i masážní trysky pro děti, které tak mohou na vlastní kůži poznat, že na těch masážích, na které chodí tatínek s maminkou, opravdu něco je!

  Dále pak lze využít perličkovou lázeň, vody divoké řeky, kulový vodotrysk nebo protiproud a vzduchový rošt. K mání je také chrlič vody, vodní hříbek a vodní a vzduchové lůžka s masážními tryskami. Formám odpočinku v horažďovickém akvaparku se zkrátka meze nekladou.

  Další služby Aquacentra Horažďovice

  Nabídkou vodních atrakcí ale výčet služeb Aquacentra Horažďovice zdaleka nekončí. Díky zmiňované rekonstrukci si návštěvníci akvaparku mohou užít také wellness zónu. Ta sestává z klasické finské sauny, parní lázně a infrasauny. K mání jsou také různé druhy masáží, solarstudio a samozřejmostí je odpočinková část jako závěr relaxační procedury.

  V areálu akvaparku najdete dokonce fitnesscentrum. Kromě činek a strojů si lze zacvičit na rotopedech, eliptických trenažérech, k mání je také funkční zóna s tatami, závěsnými systémy, expandéry, medicinbaly a podobně. Pokud se Vám nechce bušit v posilovně, můžete se přihlásit na účinné a tělu mimořádné prospěšné cvičení ve vodě – také tuto službu horažďovický akvapark nabízí.

  Návštěvu Aquacentra Horažďovice vřele doporučujeme i neplavcům. Funguje tu totiž plavecká škola pro všechny váhové a věkové kategorie. V horažďovickém aquacentru se lze naučit absolutním základům plavání, školení instruktoři Vám ale pomůžou i v případě, že potřebujete zdokonalit plaveckou techniku. Se svým robátkem se můžete přihlásit na plavání miminek, které probíhá hravou formou za asistence rodičů. Dítko si tak díky přítomnosti milých instruktorek a svých nejbližších může pobyt ve vodě zamilovat hned v útlém věku.

  Ubytování v Horažďovicích

  Plánujete dovolenou poblíž Šumavy? Ubytujte se třeba v Horažďovicích a užívejte si pohody a odpočinku v místním aquacentru. Zanedbávat ale nemusíte ani poznávání okolí. Doporučujeme zejména návštěvu Národní parku Šumava, kam se dostanete za ani ne hodinu jízdy autem.

  A ubytování? V samotných Horažďovicích si můžete vybírat z nabídek hotelů, penzionů nebo apartmánů, zcela jistě natrefíte také na nějakou tu chatu, roubenku nebo chalupu v okolí. Pokud by bylo v Horažďovicích plno, porozhlédněte se také ve Strakonicích, Kašperských horách, SrníSušicích nebo Kvildě.

  Kdepak, zajímavou letní dovolenou nemusíte prožít jen za hranicemi naší země. Také v Čechách si lze hezky a v pohodě odpočinout a zažít super zábavu. Udělejte si výlet do západních Čech, na Šumavu nebo právě do Horažďovic. Pokud máte rádi vodu, jízdu na tobogánech a saunování, bude se Vám tu líbit.

  Aquapark Jindřichův Hradec

  Jindřichův Hradec

  Vajgar nebo akvapark? Ne, to není souboj dvou nesmiřitelných rivalů z akční bojové hry Tekken, ale realita v Jindřichově Hradci. Právě tady, v městě na jihu Čech, totiž vedle sebe leží dvě vodní atrakce. Tou první, přírodní, je rybník Vajgar, druhou zase vybudovaný a zrekonstruovaný Aquapark Jindřichův Hradec. Kterému byste dali přednost? Nebo se rozhodnete po vyzkoušení obou?

  Od plaveckého bazénu k akvaparku evropských parametrů

  Konec osmdesátých a začátek devadesátých let se ve střední Evropě (a samozřejmě také v Čechách) nesl ve znamení kulturně-společenských změn a politické transformace. Také poblíž rybníka Vajgar se to nebývale měnilo, v letech 1988 až 1991 tu totiž rostla budova plaveckého bazénu. V letech 2003-2004 k ní přibyl venkovní areál akvaparku a o pět let později také relaxační část (v rámci kompletní rekonstrukce budovy plaveckého bazénu). Díky dobře mířeným investicím se v Jindřichově Hradci podařilo uvést do provozu moderní sportovně-rekreační komplex, který si v ničem nezadá ani s evropskou konkurencí.

  Plánujete návštěvu Jindřichova Hradce nebo jeho blízkého okolí? Pokud ano a máte rádi plavání a hrátky ve vodě, pak se zastavte v Aquaparku Jindřichův Hradec.

  Nabídka vnitřního plaveckého bazénu

  Areál v Jindřichově Hradci v podstatě spojuje budovu plaveckého bazénu a venkovní akvapark do jednoho celku. Vzniklo tak multifunkční vodní centrum s celou řadou služeb a atrakcí. Jeho čísla jsou velmi působivá a hovoří za vše – vodní plocha akvacentra zabírá přes 1400 m2, přičemž více než 200 čtverečních metrů je určeno dětským bazénkům s atrakcemi.

  Vodní plochy jsou logicky rozloženy ve vnitřní i venkovní části centra. V budově lze najít plavecký bazén s šesti plaveckými dráhami, délkou 25 metrů a hloubkou od 115 do 155 centimetrů. Při rekonstrukci objektu se myslelo také na méně mobilní návštěvníky a k vybavení bazénu se proto připojilo zvedací zařízení pro plavání invalidů. Ve vnitřních prostorách si přijdou na své kromě plavců také děti. Pro nejmenší jsou připraveny hned dva bazénky. Jeden z nich je klasický a nabídne prostor 9 × 6 metrů a hloubku od 20 do 80 centimetrů, ten druhý slouží spíš relaxaci.

  Tu si ale ve vnitřní části mohou dopřát také dospělí. Relaxační bazén je totiž bohatě vybaven atrakcemi v podobě chrličů, divoké řeky, protiproudu nebo relaxační vzduchové lavice. K dispozici jsou také dvě vířivky, parní kabina a dokonce 45 metrů dlouhý tobogán! Díky bezpečnému řešení dojezdu si jízdu na něm mohou vyzkoušet i malé děti. A voda? Ta si udržuje teplotu na úrovni koupelových bazénů (30 °C). Navíc je upravována UV zářením a ionizací, neobsahuje tolik chloru, tudíž působí příznivěji na pokožku.

  Venkovní areál akvaparku v Jindřichově Hradci a další atrakce a služby

  Jedním z největších lákadel venkovní částí akvaparku je bezpochyby přes 80 metrů dlouhý tobogán. Pokud upřednostníte venkovní část, nemusíte přijít o žádnou z atrakcí nacházejících se uvnitř. Také venku v akvaparku si můžete užít divokou řeku, vzduchové masážní lavice nebo protiproud. Drobota se zase může vyskotačit v plně vybaveném dětském brouzdališti s vodní stříkačkou nebo vodním ježkem. Pro návštěvníky je k mání také vodní zvon, hříbek nebo oblíbená vodní stěna. Pokud trefíte čas a krásné slunné počasí, můžete se navíc dosyta vyopalovat na sluneční louce v areálu akvaparku.

  Kromě travnaté plochy lze využít také hřišť pro plážový i klasický volejbal. Samé atrakce a aktivita, ale co jídlo?! Žádný strach, o návštěvníky aqvaparku Jindřichův Hradec je dobře postaráno ve všech ohledech. Pokud vám ze všeho plavání a dovádění ve vodě vyhládne, můžete si zajít pro občerstvení do stánku nebo restaurace. V jindřichohradeckém akvacentru si lze zajistit také služeb instruktorů plavání. Kromě škol a školek se tu konají také kurzy plavání pro dospělé i děti (od půlročních kojenců).

  Ubytování v Jindřichově Hradci a jeho okolí

  Areál akvaparku Jindřichův Hradec a jeho okolí s rybníkem Vajgar je naprosto okouzlující. A co je hlavní, zabaví se tu jak děti, tak dospělí, bez rozdílu věku.

  Vaše dny plynou jako voda? Snaží se Vás semlít stereotyp a kupa pracovních povinností? Udělejte si chvilku pro sebe a svou rodinu. Alespoň na chvíli vyměňte povinnosti za odpočinek, relax a zábavu ve vodě. Líbí se Vám taková představa?

  Zajednejte si ubytování v Jindřichově Hradcihotely, penziony a apartmány v centru města jsou Vám k dispozici. Další ubytovací kapacity včetně chalup a chat s prostornou zahradou zkuste najít například v Třeboni, Počátkách nebo Stráží nad Nežárkou. Ochutnejte kouzlo léta v Aquaparku Jindřichův Hradec!

  Aquaworld Lipno

  Lipno nad Vltavou

  Znáte jihočeskou obce Lipno? A věděli jste, že celý její název zní Lipno nad Vltavou, protože se opravdu nad Vltavou nachází? Symbol řeky a pltě je dokonce ve znaku a na vlajce obce. Lipno je prostě neodlučitelně spojeno s vodním živlem. V obci, která se rozprostírá nad přehradou Lipno a řekou Vltava, se pravidelně pořádají závody ve vodním slalomu a raftingu a roste tu jedno rekreační zařízení za druhým. Kromě toho tu najdete také moc pěkný akvapark a ideální podmínky pro letní i zimní dovolenou. Seznamte se prosím, tohle je Lipno, Vaše budoucí prázdninová destinace.

  V Lipně se miliony neutopili, ale stoprocentně využily

  První písemná zmínka o obci pochází z první poloviny 16. Století, ovšem opravdový rozmach obec zažila až v 90-tych letech 20. století. Po pádu železné opony vsadili představitelé obec na správnou kartu a začali řešit masivní investice do cestovního ruchu. Do lipenské infrastruktury se investovalo několika stamilionů korun. Výsledkem byl rozvoj a vybudování snowboard parku, areálu Lipno-Kramolín pro lyžaře, golfového hřiště a také akvaparku. Díky tomu mohou turisté využít několik sjezdovek na svazích Kramolína a Slupečného vrchu, desítky kilometrů upravovaných běžkařských tras, v létě jsou zase v provozu turistické a cykloturistické stezky okolím Lipna a zdejší přehrady (Jezerní I a II nebo Tomášská cyklostezka, vedoucí kolem Vítkovho hrádku a přes Frymburk).

  Opravdovou chloubou Lipna je zařízení Landal Marina Lipno, multifunkční komplex, jehož součástí je kromě akvaparku a jiných atrakcí také největší kotviště plachetnic ve střední Evropě. Lipno nabízí nefalšovanou pohodu a možnosti pro celou rodinu. Plánujete letní dovolenou a chtěli byste Vaší rodinu vzít někam, kde to opravdu stojí za to? Vyrazte na Lipno a nudit se rozhodně nebudete!

  Aquaworld – jedna z mnoha atrakcí

  Aquaworld Lipno nad Vltavou – tak zní celý název jedné z TOP atrakcí lipenského rekreačního areálu. Většinu návštěvníků nadchne jako první dokonalý výhled na Lipenské jezero. Už jen díky němu se oplatí do areálu vstoupit. A proč ještě? Samozřejmě kvůli atrakcím. Pokud patříte k aktivním plavcům, zcela jistě oceníte zdejší plavecký bazén s rozměry 16 × 8 metru. Zajímavou a hodně využívanou atrakcí je také divoká řeka s protiproudem a simulacemi peřejí. Nejmenší a nejmladší návštěvníci se mohou vydovádět v dětském brouzdališti s oblíbeným vodním hříbkem, který nechybí snad v žádném akvaparku.

  Do akvaparků se ovšem nechodí jen pro pobavení, ale také kvůli relaxu a odpočinku. Ve vodním světě na Lipně máte zaručeno obojí, díky perličkové stěně s masážními tryskami a sauně, která bývá v provozu do pozdních večerních hodin. Není nic lepšího, než si na konci dne dopřát pohodu, klid a prohřátí svého těla. Atrakce Aquaworldu Lipno nad Vltavou lze využít i během dnů, kdy počasí není tak příznivé, jak bychom si přáli. V takových chvílích se stačí ponořit do vířivky, užívat si panoramatických výhledů na Lipno a na nevlídné počasí ihned zapomenete.

  Lipno? Určitě více než na jeden den

  Máte rádi vodu a láká vás atmosféra přístavů? Naberte směr Jižní Čechy a zakotvěte svou loď v Lipně nad Vltavou! Infrastruktura obce a její okolí Vás přímo uhrane – v tom nejlepším slova smyslu, samozřejmě. Lipno leží v nejjižnějším výběžku České republiky, proto když se sem jednou dostanete, rozhodně se vyplatí pobýt zde delší dobu. To ale znamená jediné – zajistit si vhodné ubytování, ideálně někde poblíž vodního světa. Nemusíte se ale obávat, hotelů, apartmánů a pensionů je v Lipně dost a dost; dokonce i těch s výhledem na Vltavu nebo přehradu Lipno.

  Pokud byste ale v hledání ubytování nebyli úspěšní, zkuste štěstí v blízkém okolí. Loučovice, Frymburk nebo Přední Výtoň se nacházejí ve vzdálenosti do 10 kilometrů od Lipna. Kromě výše zmíněných druhů ubytovacích kapacit jistě budete mít štěstí také na kempy, chaty, chalupy nebo roubenky se zahradou, kde budete mít absolutní klid pro sebe a své nejbližší.

  Francie má své Saint Tropez a Česká republika zase Lipno nad Vltavou. Pokud se svou rodinou chcete dovolenou strávit i jinak než lenošením, zavítejte do Aquaworldu Lipno. Využijte mnoha atrakcí místního areálu a zažijte jižanskou dovolenkovou atmosféru na český způsob!

1 - 55 / 55